איטום ולכה ציורי צבעי מים שנעשו על קנבס

איטום ולכה של העבודה שלך

יש לך שתי אפשרויות כשאתה מצייר בצבעי מים על תמיכה חלופית כגון לוח חימר או קנבס בצבעי מים: אתה יכול למסגר מאחורי זכוכית כמו עם צבעי מים מסורתיים, תוך נקיטת אותם אמצעי זהירות שהציור עצמו לא יבוא במגע ישיר עם הזכוכית. יש רווח בין היצירה לזכוכית או שאתה יכול לאטום את העבודה והמסגרת שלך כציור שמן או אקריליק. בגלל שצבע מתרומם כל כך בקלות מהמשטחים האלה, מצדי, אני מרגיש הכי בטוח באיטום ובלכה.

למאוחר בהחלט יש יתרון מסוים. אם צובעים על משטחים גדולים, ציור דהוי ממוסגר מאחורי זכוכית יכול להיות רכישה יקרה וכבדה לתלייה. כמה אמנים ציינו שציורים על קנבס בצבעי מים בגודל גדול יותר אטומים ולכה נמכרים טוב יותר בגלל שהם קלים יותר למסגר והמסגרות קלות יותר ללא הזכוכית. ישנה אסכולה שמכירה גם בעובדה ששמנים נמכרים במחירים גבוהים יותר מאשר צבעי מים. אולי זו המסורת הארוכה של ציור שמן שמוסיפה מיסטיקה מסוימת לעבודות. או אולי זה היתרון של היכולת למסגר ללא זכוכית. צבעי מים ויקטוריאניים התאמצו מאוד בשימוש בצבעי גוף ובגומי ערבי כדי "להגביר" ציור כדי לגרום לו להיראות כמו שמן כדי לקבל מחירים גבוהים יותר עבור עבודתם. מבחינתי, הסתכלתי על מסגור ללא זכוכית כאמצעי להובלת עבודות קלות יותר למופעים, שלא לומר שזה בטוח יותר.

התנסיתי בכמה גישות שונות כדי להמציא שיטת איטום שבה אני משתמש כעת. עכשיו אני חייב לומר שאני אוהב גימור מבריק, אז המוצרים שאני מזכיר הם כולם על השגת המטרה הזו. עבור ציורי לוח חימר וקנבס, אני מתחיל קודם כל עם מקבע החימר. אני משתמש בערך בשלוש שכבות, מה שנותן מספיק זמן להתייבש בין שכבה לשכבה. לאחר מכן, אני משתמש ב-Krylon Triple-Thick Clear Glaze. ה"עובי משולש" מתייחס לעובדה ששכבה אחת של מוצר זה שווה לשלוש שכבות של מקבעים אקריליים שקופים אחרים. אני אמרח לפחות שתי שכבות עד שאגיע לגימור שאני מחפש. אני עוקבת אחרי זה עם לכה עמידה UV, גם היא של קרילון. בדרך כלל אני מרסס שש שכבות דקות כדי להשלים את התהליך. יש כמה דברים שכדאי לזכור כאשר עושים זאת: קודם כל, ודא שיש לך מקום גדול שמכוסה לביצוע הריסוס בפועל. ודא ששום דבר לא נמצא בקרבת מקום שעלול לקבל מעט מהתרסיס. אתה תרצה להוריד את המשקפיים שלך, אם תרכיב אותם. גיליתי את זה בדרך הקשה. ודא שהחדר מאוורר היטב. יהיו הרבה ריסוסים, אז הקפידו לנקוט באמצעי הזהירות.

גישה נוספת מומלצת על ידי גולדן עבור לכה אקריליק. שיטה זו דורשת שכבת בידוד כדי ששכבה זו תגן על האקריליק במידה ותצטרך להסיר את הלכה. שכבת הבידוד היא הגולדן soft gloss, מעורבב שני חלקים ג'ל לחלק אחד מים והבריש. הנחתי את השכבה הזו על קנבס בצבעי מים. למרות היותו הגימור המבריק, הוא לא היה מבריק כמו שאהבתי, אבל אולי אם את מחפשת יותר גימור מאט, אולי תעריך את המראה. גם אני לא אהבתי למרוח את זה עם מברשת. התערובת די מימית ומצחצחת בקלות, אבל העדפתי ריסוס. שכבה זו מלווה על ידי ה- MSA Archival Varnish. עבור הדפסים, זה עד שמונה שכבות דקות. אני עושה לפחות שש שכבות לציורים והדפסים. זהו אמצעי זהירות שקל לנקוט כדי להגן על העבודה שלך. מאז שהשתמשתי בלכה ארכיון של MSA להדפסות, עכשיו השתמשתי בה במקום בלכה קרילון.

ניסיתי את שתי הגישות הללו עם עבודות צבעי מים על נייר. הרכבתי את העבודה על מזרן לפני שהתחלתי. אני לא יכול לומר שהייתי מרוצה בכלל מהתוצאות ואמשיך להשתמש בזה לתמיכה חלופית. הדבר היפה בלכה את העבודות שלך הוא שאתה מקבל מוצר ממש יפה כשתסיים. אני מוצאת שהגימור המבריק באמת מוסיף המון והציור נראה כמו צבעי המים כשהצבעים הוחלו לראשונה, עסיסי ורטוב.

About admin

Check Also

כיצד מיכלי נוזלים בתפזורת גמישים יכולים לחסוך לעסק שלך כסף

זו עובדה די ידועה שלמשלוח כמויות גדולות של נוזלים אין הרבה מגוון. בדרך כלל ישנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.