איך חתולים משתמשים בזנבותיהם כדי לתקשר

הזנב של החתול שלך יכול לספר לך הרבה על מצב הרוח שבו החתול שלך נמצא. אני אוהב ללמוד את החתולים שלי ולצפות בהם במשך תקופה ארוכה. אני מגלה שאני לומד עליהם יותר באמצעות שפת הגוף שלהם שעוזרת לי להבין אותם טוב יותר. גם אני אוהב לצפות באנשים שכן שפת הגוף שלהם מעניינת באותה מידה ומספרת לי הרבה על החברה שלנו.

הזנב של החתול שלך יכול לנוע בכל כך הרבה דרכים שונות. יש את העווית העדינה שקאסי משתמשת בה כשהיא אוכלת. ואז יש את 'גל הזנב' האיטי כשהיא שוכבת על ברכי ומלטפים אותה. לעתים קרובות היא תאיץ את הגל או תחזק אותו אם אני עושה תפר צלב או קורא ולא שם לב אליה מספיק. היא גם תניח את זנבה על הספר כדי לגרום לי להפסיק לקרוא כדי שאוכל לשים לב אליה יותר. זו פעולה מכוונת מצידה.

שפת גוף של חתול מרתקת. כך גם שפת הגוף של כל בעל חיים, כולל בני אדם, וזו הסיבה שאני אוהב ללמוד אותם. והזנב הוא חלק מיוחד בשפת הגוף של החתול וכלי נפלא שבו הם משתמשים כדי לתקשר איתנו.

אם אתה מבחין בזנבו של החתול שלך מנופח לגמרי, סביר להניח שהיא מפוחדת או כועסת ומנסה לגרום לעצמה להיראות גדולה יותר. בדרך כלל הפרווה תעמוד על סופה מאותה סיבה. אם הזנב עומד זקוף, החתול שלך שמח ומרוצה, בעוד שזנב נמוך תלוי בין הרגליים אומר שהיא לא מרוצה ממשהו או כנועה לחתול אלפא. אחד שמנופף מצד לצד בזווית אומר שהיא יכולה להיות לעגנית ולא מתעניינת בך בכלל כרגע. זה שווה ערך לחתול ש'נתנו לו את האצבע' מנער עצבני ולא משתף פעולה.

זנב מכור אומר שהחתול שלך רוצה להיות חברים אבל לא ממש בטוח לגביך, ואחד שישר ומצביע בזווית של 45 מעלות מראה לחתולה אחרת שהיא לא מרגישה מאוימת אבל לא ממש מכירה את העולה החדש . היא מוכנה להיות חברים כשהזנב נמצא בזווית הזו.

אם החתולה שלך יושבת והזנב דופק מצד לצד, היא אומרת לך שהיא מתרגשת, כועסת או עצבנית. תצטרכו להיות זהירים ולצפות לרמזים אחרים של שפת גוף כמו אוזניים פחוסות או חרשות. אם הזנב רק מתעוות כשהיא יושבת, זה אומר שהיא ערנית ומתעניינת במתרחש סביבה. זה יכול להיות זמן טוב להתחיל לשחק איתה או ללמד אותה טריק חדש.

זנב עם זווית כלפי מטה פירושו שהחתול שלך עלול להפוך לתוקפני ואם אתה מבחין שהזנב יוצא ישר קצת לפני הזווית מטה, היזהר כי זה אומר שהיא מרגישה ממוקמת בפינה או מתגוננת ועלולה להפוך במהירות לתוקפנית ולתקוף.

אני אוהב לראות את זנבו של החתול שלי עומד ישר אל הגב מכיוון שזה אומר שהחתול שלי במצב רוח טוב. היא לא מרגישה תוקפנית או מודאגת מכלום, החיים מתייחסים אליה יפה. אפילו טוב יותר הוא לראות את הזנב שלה ישר למעלה ולרטוט קלות שכן זה אומר שהיא שמחה לראות אותי.

למד את החתול שלך לעתים קרובות ככל שאתה יכול. אתה יכול ללמוד הרבה דברים על מצב הרוח שלהם רק על ידי צפייה בשפת הגוף שלהם, במיוחד בשפת הזנב. ואני מציע לך ללמד את המשמעויות של תנועת הזנב לילדייך מוקדם ככל האפשר. זה יכול לעזור למנוע שריטות ונשיכות אם הם מבינים מתי לסגת מחתול כועס. תתפלאו עד כמה חתולים משתמשים בזנבותיהם כדי לתקשר.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.