איך לגדל דגי Arowana מהבית

Arowana הם דגים מאוד מעניינים. אנשים רבים המגדלים את ארוואנה כחיות מחמד, בוחרים בדג הארואנה הכסוף. אחרי הכל, הפולקלור אומר שבעלות על Arowana יכולה להביא למזל טוב ולהרחיק רוחות רעות. נשמע לי כמו סיבות מצוינות לבעלות על אחד מהדגים האלה.

הדג בעל מראה ייחודי, מוארך בעל גוף מכוסה בקשקשים כסופים. הדג ידוע גם בראשו הקצר ובלסתו הנוקשה. דג זה נמצא בחלקים רבים של העולם כמו דרום אמריקה, חלקים מאפריקה, וייטנאם, אוסטרליה ואסיה, אם להזכיר כמה.

למרות שהארואנה הוא דג יפה מאוד, הוא מאוד טורף. בטבע, הארואנה אוכלת דגים אחרים, חרקים ואפילו ציפורים. מכיוון שלדג יש את היכולת ממש לקפוץ מהמים, הוא יכול לתפוס בעלי חיים מענפי עץ תלויים נמוכים ולצחצח. כחיות מחמד, דג זה ידוע בכך שהוא קופץ לעתים קרובות מתוך מיכלי הדגים שלהם. זה קורה במיוחד כאשר הם נבהלים מרעשים חזקים והפרעות אחרות.

כמו כן, בגלל אופיו התוקפני של הדג, הוא ידוע באכילת בני זוג לטנק ואפילו תוקפת ארובנה אחרת. במילים אחרות, קשה לחבר'ה האלה להתיידד במיכל הדגים.

לא רק שהדגים האלה קשים בעצמם, הם גם קשים לגידול בבית. כדי לגדל את הדגים האלה בעצמך, אתה צריך מיכל גדול מאוד. רוב המומחים ממליצים על מיכל דגים בגודל 250 ליטר לפחות. הסיבה לכך היא שארוואנה בוגרת יכולה להגיע לאורך של 47 אינץ'. ויש מיכל קטן לא יאפשר להם לשחות ולהסתובב לפי הצורך.

בנוסף, המים, כמו בכל מיכל דגים, צריכים להיות בדיוק בטמפרטורה הנכונה ובעלי ה-pH הנכון.

עבור Arowana, הטמפרטורה צריכה להיות בין 75 ל-86 מעלות פרנהייט (24-30 C) ויש לשמור על ה-pH בין 6.5 ל-7.5.

מכיוון שהדג כל כך אגרסיבי, הוספת דגים אחרים למיכל הדגים יכולה להיות מסובכת. עם זאת, אפשר למצוא חברים לטנק לדגים. לדוגמה, לפעמים אוסקר, דגים של ג'ק דמפסי ושפמנון יכולים לעבוד. עם זאת, אין שום ערובה בגלל האופי התוקפני של הדג.

ה-Silver Arowana יכול להיות מאתגר לגדל מהבית, טיפול נכון חיוני כדי להצליח. עם זאת, לגדל אותם יכול להיות גם תחביב מאוד מתגמל.

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.