איך לעודד ציפור מדוכאת

יהיו מי מכם שימצאו את הסיכוי לנסות לעודד ציפור מדוכאת משעשע. קדימה – תצחקו. בדיוק כמו תינוקות, עופות מכל גזע מסוים נראים כמעט אותו הדבר. אותו סגנון נוצות, אותה הבעה, אותם מקורים, אותם טפרים, אותן שיניים… לעין הבלתי מאומנת, כלומר. עם זאת, כל מי שבילה שנים במחקר ציפורים למחייתו, תוך התבוננות בכל רגש קטן שלהן, יודע שציפורים אכן סובלות מדיכאון.

אז, אם ציפור מדוכאת ננטשת על מפתן ביתך, איך אתה מתחיל לעודד אותה? ברגע שהציפור מבינה שהיא אוכפה איתך בתור בן לוויה, העבודה שלך נפסקת. תשכחו מתרופות נוגדות דיכאון. תשכחו מכדורי סנט ג'ון או שקיות תה. לפני שתכנסו לעומק יותר מדי בשאלת הטיפול, האם אתם בטוחים שהציפור מדוכאת או שעשיתם אבחנה שגויה? מה עורר את החשדות שלך מלכתחילה?

בהתאם לגזע הציפור, כמובן, ייתכן שהיא הצליחה לאבחן בעצמה את הבעיה שלה. תוכים יכולים להיות מצוינים בתקשורת רגשותיהם, לרוב במונחים הכוחניים ביותר. חרטומים נוטים להיות פחות ספציפיים לגבי הרגשות שלהם. "ג'ואי יפה", ו"מי זה ילד יפה, אם כך?" הם רגשות נפוצים בעולם האדג'ים. קצת פחות מועיל, יש לומר. אם בן האציל שלך הוא אחד הגזעים היותר דברניים, אז כל עוד הוא מסוגל לנהל שיחה הגיונית ובוגרת, הוא עשוי להיות מועמד טוב לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, או CBT.

CBT יכול להיות מועיל במיוחד במקרים של שימוש בסמים או הפרעות אכילה. אם הציפור שלך מראה להט מסוים לזרעי חמניות או עניין לא בריא בדיונל, אז CBT בהחלט שווה לנסות. הרעיון הוא שהציפור צריכה לשנות את הדרך שבה היא חושבת על הבעיות שלה ואת האופן שבו היא פועלת בתגובה לעולם הסובב אותה. אתה חייב להסביר לציפור שלך שלמרות שאולי לא תוכל לקחת את הבעיות שלה, לפחות אתה יכול לעזור לה לשנות את הדרך שבה היא חושבת עליהן. הסבירו שאתם רוצים לעזור לו לשנות את דפוסי החשיבה שלו. שימו לב היטב לתגובת הציפור להסבר שלכם.

כמה ציפורים מפתחות תחושה של הערכה עצמית נמוכה, מה שמוביל לדיכאון. זה נגרם לפעמים על ידי מעשי זלזול או קריאת שמות. קח את הנשר הקירח. מי שבחר לאמץ את השם הלא פוליטיקלי קורקט בעליל הזה יש לו הרבה מה לענות. העובדה שהציפור הלאומית של ארצות הברית של אמריקה תהיה נתונה להתעללות מילולית כזו היא לא פחות משערורייה. האם זה פלא אם כך שדיכאון נפוץ למדי בקרב נשרים B***?

ינשופים אולי חכמים, אבל אותה חוכמה יכולה להיות נטל בלתי נסבל שמוביל לדיכאון חמור. אם לומר זאת באופן בוטה, הינשוף לא מפסיק לעבוד. אנחנו נוטים לחשוב שהם יוצאים רק בלילה וישנים כל היום. שגוי. הם אמנם חוטפים ביס לאכול בלילה וארבעים קריצות קצרות, אבל בחלק הגדול של היום, הם עושים ניירת. לחץ חמור הנגרם כתוצאה מעבודת יתר כגון זו הוא גורם שכיח מספיק לדיכאון קליני, כך שהציפור על מפתן דלתך צפויה לא להיות ינשוף.

מילת זהירות כאן. מבחינה טכנית, אסור לך באמת להחזיק ינשוף (תלוי איפה אתה גר כמובן), אז אתה חייב לבדוק מול הרשויות את חוקיות תפקידך. אתה יכול, כמובן, לטעון שהינשוף אכן אימץ אותך אבל שוב, תבדוק אם ינשופים יכולים לאמץ אנשים.

אם כן, בהנחה שעשית בדיקות מתאימות, וסיפקת את עצמך שבאמת יש לך את הבעיה של איך לעודד ציפור מדוכאת, איך אתה צריך להתמודד עם זה? בדיחות עשויות לעבוד במקרים מסוימים, אבל אתה צריך להיות רגיש לרגשות הציפור. בלי בדיחות עוף. חזור, בלי בדיחות עוף. הם אולי מעלים צחקוק בקרב טורקיה, אבל באופן כללי, עדיף להימנע מהם לחלוטין.

אם אתה חושב להושיב אותם מול הטלוויזיה, ידוע שלרובינס יש סלידה מ"משפחת סימפסון". הם יצפו בשמחה בסדרה שלמה של "חברים", אבל באופן כללי הם די בררנים. בסופו של דבר, אתה עלול לגלות שהציפור כל כך מדוכאת ששום דבר לא יעודד אותה בשלב זה. רק תן לזה הרבה אהבה ותשומת לב, הרבה סבלנות והבנה וכמובן הרבה מנוחה ועם הזמן, אתה אמור למצוא את זה בחזרה אל האני הישן שלו. טיפול זה עובד גם עם בני אדם.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.