איך לעצור את התחש שלך מלרדוף אחרי חתולים

כלבי תחש גודלו כדי לצוד ולתפוס גיריות, אז זה לא צריך להיות מפתיע אם תשמעו על תחש רודף אחרי חתולים.

תחש רודפים לעתים קרובות אחרי חתולים, או בעצם כל חיה קטנה משום שהם רואים בהם מסיג גבול לטריטוריה שלהם. רוב התחשים לא מסתכלים על החתול כארוחה הבאה שלהם, אלא רק רוצים להוציא אותם מהטריטוריה שלהם. רוב הזמן החתול בורח, מה שמחזק את התנהגותו של התחש, כלומר הם ירדפו אחרי הפולש הבא שהם רואים.

יש כמה תחש שרודפים אחרי שהם רוצים לשחק, אבל זה חתול אמיץ שעומד על דעתם מול כלב. חתולים שכן עומדים ונלחמים נמצאים לרוב בסכנה גדולה, במיוחד נגד יריב כמו תחש, שגודלו כדי למצוא ולהרוג גיריות, יצורים הרבה יותר משמעותיים מחתול בית.

עצירת תחש רודף חתולים

חשוב להבין כי סביר להניח שלעולם לא תפסיק לחלוטין את המרדף אחר החתולים שלך. לכן חשוב להיות מודעים מתי יש חתולים באזור ולשים את התחש שלך ברצועה עד שהם נעלמים.

אם יש לך חתול, אתה יכול לאמן את התחש שלך לא לרדוף אחריו, אבל זה עלול לקחת זמן. התחל על ידי הצבת תחש שלך ברצועה. הביאו אותם לחדר שבו נמצא החתול וגרמו להם לשבת. אם הם מנסים לרדוף אחרי החתול תגיד להם "לא" והחזיר אותם לשבת. כשהם רגועים אתה יכול להתקרב אל החתול, שוב לגרום לתחש שלך לשבת אם הם צונחים לעבר החתול. המטרה היא להיות קרובים מספיק כדי שהחתול והתחש שלך יוכלו להיפגש ולבדוק אחד את השני. כלבי תחש הם צ'ייסרים מפורסמים, אז אל תתפלאו אם יידרשו מספר מפגשים עד שתשכם יוכל לפגוש את החתול שלכם כראוי מבלי לרדוף אחריהם.

אתה יכול גם לאמן את התחש שלך את הפקודה "עזוב אותו". כדי לעשות זאת קח פינוק ותן לתחש שלך לרחרח אותו. סגור אותו בידך ותגיד לתחש שלך "תעזוב אותו". סביר להניח שהם ימשיכו לרחרח, זה בסדר. אל תגיד או תעשה שום דבר, רק צפה והמתן. ברגע זה הם מסיטים את מבטם, נותנים להם את הפינוק ומשבחים אותם. חזור על התרגיל עד שהתחש שלך מתרחק כשאתה אומר "עזוב אותו". לאחר אימון, כשאתה אומר "עזוב את זה" תחש שלך צריך להתרחק מהחתול שלך.

אני לא יכול לעצור את הכלב שלי לרדוף אחרי חתולים

לרוע המזל יהיו כלבי תחש שאינסטינקט המרדף שלהם כל כך גבוה עד שאי אפשר לאמן אותם לא לרדוף, במיוחד אם החתול שלך יוצא דופן ואוהב להתגרות בתחש שלך. במקרים כאלה, האפשרות היחידה שיש לך היא להפריד בין הכלב לחתול. זה עשוי להיות כרוך בהפרדה ביניהם באזורים שונים או אימון ארגז התחש שלך בזמן שאתה מחוץ לבית.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.