איך לצלות דגים בקלות

צלייה היא דרך טעימה וקלה לבשל במהירות דגים מבלי להוסיף יותר ממעט שומן נוסף!

בצרפת, לעתים קרובות זה משופר מאוד על ידי הוספת עשבי תיבול לצד הדג שצולים בזמן שאתה מבשל את הדג. במילים אחרות, למעשה צולים את עשבי התיבול יחד עם הדג.

אם אתה רוצה לצלות בתוך הבית (ואין לך מנגל מקורה) כל מה שאתה צריך לעשות הוא להשתמש בגריל על כיריים.

ניתן להשתמש בשיטה זו עם דג שלם או פילה. עדיף להשאיר את העור על הדג שלך לשיטת בישול זו מכיוון שהיא תגן על הבשר השביר מפני התפרקות במהלך תהליך הבישול.

ממליחים את הדג (ומפלפלים אותו, אם רוצים). אם רוצים, אפשר לעשות חריצים אלכסוניים קטנים בעור כדי לאפשר לו לקבל יותר פריך בזמן הבישול וגם להכניס כל טעמים נוספים שתרצו להוסיף בזמן ההכנה או הבישול.

מחממים גריל כיריים או מנגל על ​​אש גבוהה עד שהמים ניתזים עליו רוחשים. לאחר מכן, משמנים קלות מאוד את גריל הברזל היצוק במגבת נייר שעליה יש מעט שמן זית. כשהוא חם, הניחו את הדג עם צד העור כלפי מטה והניחו להתבשל בערך 2/3 מהדרך אם אתם מבשלים פילה. כשהוא 2/3 מבושל, הופכים בעדינות את הדג וצולים במהירות את הצד השני (ה-1/3 הנותר מהדג). אם אתם מבשלים דג שלם, השאירו אותו להתבשל עד הסוף מצד אחד ואז הופכים אותו וצולים בגריל את הצד השני. (כל "צד" של הדג הוא עד העצם באמצע.)

ככל שנתח הדג גדול יותר, החום "נמוך" אבל עדיין צריך לצלות את הדג במהירות בחום גבוה אז רק להוריד אותו מעט.

אם יש לכם פילה ללא עור ויש לכם רק גריל לבשל עליו, אני ממליץ לכם לצלות אותו על גבי פיסת נייר אפייה משומנת קלות.

אתה צריך לפקוח עין על הדגים שלך ולהנמיך את האש במידת הצורך.

דג הוא כמעט שקוף כשהוא נא ומאבד את השקיפות שלו (הופך אטום) ברגע שהוא נעשה. זה הרגע המדויק להגשה, שכן דג הופך לגומי בקלות רבה בבישול יתר. מגישים דגים על צלחת חמימה.

אפשר להגיש דגים עם שמן זית וגם עם לימון סחוט טרי. אפשר גם להגיש דגים עם רוטב.

רוצים לדעת עוד? הורד את קטע הספר האלקטרוני בחינם "לבשל צרפתית ולהישאר רזה" מאת ז'אן לואי ווז'יין www.photos-and-recipes.com [http://www.photos-and-recipes.com/newspage.html]

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.