אמצעי מניעה לחתולים – מה קרה ל-FeralStat?

התרופה למניעת הריון הידועה בשם FeralStat (מגסטרול אצטט) הייתה זמינה בעבר ליחידים ולקבוצות כשיטה המעשית והחסכונית ביותר לניהול מושבות חתולי רחוב וחתולים פראיים. זה עבד, אבל זה כבר לא זמין. אפילו אתר FeralStat נעלם.

מדוע אמצעי מניעה לחתולים כל כך שנוי במחלוקת? מהי המחלוקת?

מצד אחד, יש לנו מספר גדול של אנשים שמתלוננים על בעיית האכלוס, אז ברור שהיינו רוצים לראות פחות חתולים שמיוצרים.

מצד שני, יש מחלוקת גדולה לגבי איך להשיג זאת. חלק היו רוצים לראות את הדברת כל החתולים – נקודה – מושג שנבדק במאמר שצוטט לאחרונה בבלוג שלי (ראה להלן). המציאות היא שזה לא בר ביצוע, גם אם זה היה אפשרי.

מאחר שבני אדם התערבו בסדר הטבעי של הכל, האיזון הופר ואנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם חיפוש אחר דרכים לשלוט בדברים ש"לא איזנו".

אם אנחנו הורגים טורפים שאנחנו לא אוהבים, אוכלוסיות הטרף שלהם בדרך כלל פטריות, מה שגורם לבעיות חדשות. ואז מישהו מרגיש שחייבים להכחיד גם אותו. רעל הוא שיטת הבחירה האופיינית. ואז הטורפים שאנחנו אוהבים אוכלים את היצורים המורעלים, וגם הם מתים. אתה לא יכול להיפטר מזאבי ערבות וחתולים ולשמור על הנשרים אם אתה מרעיל את אספקת המזון המשותפת שלהם.

השמדת החוליות אחת אחת בשרשרת שאיננו מבינים היא גם לא יעילה וגם הרסנית, כי השרשרת לא ליניארית… זו רשת מסובכת.

מושג נוסף שנראה שאיש שאחראי על ההרג לא מסוגל לתפוס הוא זה: אם ההרג עבד, למה זה עדיין לא עבד?

במשך עשרות שנים, מחלקות לבקרת בעלי חיים בקהילה ניסו "לשלוט" באוכלוסיות תועה, במיוחד חתולים, פשוט על ידי הריגתן. אז למה עדיין יש לנו אותם?

הסבר אחד יכול להיות שיש לנו שלושה פלגים בעבודה: אלה שאוהבים חתולים, אלה ששונאים חתולים, ואלה שלא אכפת להם.

אוהבי חתולים הם קבוצה מגוונת, החל מאלו שמגניבים אוכל למושבות תועים מקומיות כי הם מרחמים עליהם, ועד לאלו שעובדים קשה ליישם קמפיינים של מלכודות וסירוס.

באשר לשונאי חתולים, לא כולן הן מפלצות לא אנושיות שתופסות ומענות את הקורבנות האומללים שאנו שומעים עליהם בחדשות. לשונאי חתולים רבים פשוט לא אכפת מה קורה להם, כל עוד "מישהו" מוציא אותם מהחצר או מהשכונה שלהם. זה לא עובד, כמובן, כי מופיעים יותר, לא משנה מה.

מאיפה הם באו?

ישנם מספר מקורות לחתולי רחוב ופראיים חדשים, כגון אנשים הנוטשים את החתולים שלהם כשהם מתרחקים, וחושבים שהם יהיו בסדר, בגלל המיתוס שחתולים "מתפרעים". הם לא. אבל הם מולידים רבים שיהיו פראיים מלכתחילה, שכן אין להם מגע אנושי. מאלה שחיים מספיק זמן, נולדים יותר ועכשיו יש לך אוכלוסיה פראית.

מקור נוסף למשוטטים הוא חיות המחמד הבלתי מסורסות המשוטטות בלילה, השייכות לאנשים שמאמינים שחתולים צריכים את החופש שלהם, וגם מאמינים שזה לא יפה לשנות אותם. אז הם יוצאים ומתרבים כל הלילה.

אבל השאלה החשובה יותר היום צריכה להיות, "כיצד נוכל לשלוט בהם באופן אמיתי ואנושי?"

הצעד הראשון החשוב ביותר הוא עבור בעלי חיות מחמד לעקר ולסרס… זעקת הקרב כבר די הרבה זמן. אם כל חיות המחמד שבבעלות היו משתנות, הן לפחות לא היו מסוגלות להתרבות אם הן יברחו או יינטשו.

אבל המושבות המשוטטות והפראיות הן בעיה מתמשכת שסוכנויות מקומיות ממעטות להעניק לה סיוע. רובם עדיין בני מנטליות הרג, קונספט שהוכח שלא עובד.

בקהילות רבות יש מתנדבים מסורים שעובדים קשה כדי לנהל את המושבות הללו, לוכדים, מטפלים וסירוסים אלפי חתולים מדי שנה. אבל זו עבודה קשה ויקרה ביותר ללא מענקים או תוכניות ממשלתיות שיעזרו. סריג משוחרר וחסר מימון, כמה זמן יכולה הגישה המתנדבת הזו להימשך?

רעיון שימושי יותר הוא של מוצרים למניעת הריון דרך הפה. זה הרבה פחות יקר, פחות מסוכן כי אין צורך לטפל בחתולים אחד בכל פעם, וקל יותר ליישם כי זה לא מסובך. אדם אחד יכול לנהל מושבה די גדולה לבד.

אבל מחלוקת חדשה הופיעה: חלק מהווטרינרים (לא כולם) מתנגדים למניעת הריון בעלות נמוכה בכל שיטה כי הם מרגישים שזה פוגע בהכנסה שלהם עם טיפול שגרתי. למעשה, שני וטרינרים אמרו לי במפורש שהם "לא עושים ימי עיקור" כי זה אומר פחות הכנסה. לפיכך, הן מתנגדות גם לתרופות למניעת הריון.

עם זאת, זו לא ההתנגדות שמתפרסמת. רובם מעדיפים לומר שהתרופות מסוכנות מכיוון שההשפעות ארוכות הטווח לא מופו, וכי הקורבנות עלולים למות מוות כואב מגידולים או מתופעות לוואי אחרות מאוחר יותר.

נו באמת! השפעות ארוכות טווח? כמה תועים מקבלים חיים ארוכים? וכמה מתים מוות כואב עכשיו, מרעב, פציעות, מחלות קטלניות ולידה בגיל 5 חודשים ועד צעירים שאינם ברי קיימא? ואם פקידים רק רוצים להרוג אותם, למה שיהיה להם אכפת אם יש להם תופעות לוואי מתרופות למניעת הריון שנים מאוחר יותר? אם הם באמת היו מודאגים, למה לא לעבוד על הנוסחה כדי להפוך אותה לבטוחה יותר? אם הם מחכים לאישור או כסף, זה לעולם לא יקרה.

נכון, מניעת הריון באמצעות תרופות אינה התשובה האופטימלית. בהחלט, תופעות לוואי יכולות להוות דאגה אמיתית. אחד נוסף הוא הקושי בחיסון נגד כלבת, הנעשה בדרך כלל במהלך העיקור או הסירוס, אם כי חיסון דרך הפה יכול לעבוד גם בשטח. כמו כן, פצועים וחולים עשויים שלא לקבל את הטיפול שהם צריכים, אם כי הם עלולים להיתפס ביתר קלות.

עם זאת, גם עיקור כירורגי אינו השיטה האופטימלית. באווירת "יום עיקור", ראיתי כוח אדם עמוס יתר על המידה, ממהר לעבור את המטופלים של היום, להחמיץ פעולות שמבטיחות סביבה סטרילית לחלוטין או תשומת לב לפרטים עד סוף יום ארוך. מניסיוני האישי, רבים מהחתולים לא שרדו את "ההליך השגרתי" הזה.

אולם לעת עתה, תרופות למניעת הריון עשויות להיות האלטרנטיבה המועילה והחסכונית ביותר שלנו עד לפיתוח אפשרויות טובות יותר.

אז הנה הקריאה שלי לפעולה:

אנחנו צריכים ליצור קשר עם וטרינרים וחברות תרופות כדי לשחרר מחדש את התרופות שהיו זמינות במשך יותר מ-30 שנה. אנא כנסו לאתר האינטרנט שלי כדי ללמוד כיצד ליצור איתם קשר.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.