בליז: הציפורים המפוארות

בוז אדום-רגל הוא מין במשפחת השקנאים שחי באזורי חוף טרופיים. ציפור בובי זו נמצאת גם באיים טרופיים באוקיינוס ​​השקט, ההודי והאטלנטי, למעט הצד האטלנטי של אפריקה.

בבליז מוצאים את הטמבל לרוב על ה-Cayes, בעיקר Half Moon Caye, שחלק ממנה, בשנת 1928, הוכרז כשמורת ציפורים של שמורת הכתר לפי פקודת אדמות הכתר. שמורת שמורת הכתר הוקדשה במיוחד להגנה על הציפור האדום-רגל. שמורת הכתר הייתה הראשונה ועדיין היא האזור העתיק ביותר המיועד להגנה על חיות הבר בבליז.

Half Moon Caye הוא כיום ביתם של מושבה של כ-4,000 ציפורים פלוס כולל ציפור הבובי. ציצים אוהבים לקנן במושבות גדולות מאוד בין סבך הזריקוט בעל פרחי הכתומים. בקצה המערבי של Half Moon Caye יש נוף מרהיב של הבוביס ממרפסת תצפית.

האם בובי תטיל רק ביצה אחת בצבע תכלת בקן שלה, שעשויה ממקלות. באמצעות רגליהם שני ההורים בובי יתחלפו לדגור על הביצים במשך כ-44 עד 46 ימים, ואז התינוקות ילמדו לעוף כ-3 חודשים לאחר הבקיעה. ציצים חייבים להשתמש ברגליהם כדי לדגור על הביצים שלהם, מכיוון שאין להם כתם גירה. זוגות בובי מזדווגים עשויים להישאר יחד במשך מספר עונות למרות שהם לא נשארים יחד לכל החיים.

אהבת הבוביז של עצי זיריקוט אינה מערכת יחסים חד צדדית. מושבת הבובי למעשה תומכת ביציבות היער עם הגללים שלהם שהיער משתמש בהם כדשן. מערכת היחסים הייחודית הזו בין בובי וזיריקוטה יש ותמשיך להימשך שנים רבות בעתיד אם היא תישאר לבד כפי שהטבע התכוון.

לבובי מגוון מאוד ייחודי של תנועות צבע, בניגוד לעופות ים אחרות. הציצים בחצי הירח קיי מורכבים כמעט לחלוטין מציפורים בצבע לבן עם כמה סימנים שחורים בקצות כנפיהן. במקומות אחרים הציצים הם בצבע חום בהיר ובהסתכלות לתוך הלהקה אתה עשוי לראות מורף חום לבן זנב או בוץ אדום רגל שחום כולו. למרות הבדלי הנוצות, לכל המבוגרים הללו יהיה אותו מאפיין: רגליים אדומות.

בהיותה ציפור על החוף, אין זה מפתיע שהטיצים האדומים אוכלים דגים. כמו ציפורים דייגות רבות, ציצים יצללו לתוך האוקיינוס ​​במהירות גבוהה מהאוויר כדי לתפוס טרף במים. לתזונה שלהם יש מרכיב עיקרי של דגים קטנים ודיונונים שלפעמים ישחו בכמות גדולה קרוב לפני המים.

הבובים האדומים בבליז הם הקטנים ביותר מכל תשעת מיני ציפורי הבובי בעולם. ישנם שלושה מיני ציפורים בבליז: ציפורי מסכות, אדומות וכחולות רגליים. אורך ה-Red-Footed Boby הוא כ-28 אינץ' ויש לו מוטת כנפיים של קצת יותר מ-3 רגל. מוטת הכנפיים של ה-Bobies באורך 3 רגל הופכת אותם למעופפים חזקים וזריזים מאוד, עם זאת, הם ידועים בהמראות ונחיתות מגושמות.

טיול אל Half Moon Caye כדי לראות את הציפורים המרהיבות הללו תהיה חוויה שתזכור לשארית חייך!

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.