בריאות דגי דיסקוס – איך לשמור על הדיסקוס שלך שמח ובריא במשך שנים

לבריאות דגי הדיסקוס יש באמת 2 תחומים עיקריים לדאגה ואלה הם המים של הדגים ומזון דגי הדיסקוס. עניין קטן יותר, אבל שווה דיון הוא שעליך לעשות ניתוח קטן לפני שאתה מכניס את דגי הדיסקוס שלך עם מינים אחרים במיכל שלך. אולי הם לא חברים טובים לטנק וזה עלול לגרום ללחץ של חיית המחמד החדשה שלך.

לדעת אילו סימנים לחפש יכולה לעזור מאוד לבריאות דגי הדיסקוס מהסיבה הקלה שהטיפול במחלות משעמם וקשה. עדיף לעשות כל מה שאתה יכול כדי להיות מונע בניסיונות שלך לתסכל כל מתח הגורם לבעיות סביבתיות.

ישנם מקרים שבהם הוספת תרופות מסוימות למים תפתור את הבעיה, אולם זה לא כך כמעט כל הזמן. המים של דגי הדיסקוס שלך הם כמו האוויר שאנו נושמים כבני אדם. אם האוויר שלנו יתלכלך ומזוהם, נפתח בעיות בריאותיות. עם דגי דיסקוס, אתה צריך לשמור על המים שלהם נקיים בטמפרטורה וברמות ה-pH הנכונות. תצטרך לבצע החלפה חלקית במים פעם אחת או יותר בשבוע החלפה בין עשרים וחמישה לחמישים אחוז מהמים. כדאי שיהיה לך מסנן ביולוגי מעולה ולדאוג שהוא יישאר נקי.

דרך חלופית להיות בטוחה לחלוטין שהדיסקוס שלך נשאר בריא היא על ידי שימוש במסנן אוסמוזה הפוכה. מסנן אוסמוזה הפוכה משתמש במשטח קטן, חדיר למחצה, המאפשר רק למולקולות מים לעבור דרכו, מסנן מינרלים וחומרי קורט שאינם בריאים לדיסקוס. כשאתה משתמש באחד מאלה, אתה יכול לחשוב על הוספת כמה מינרלים מכיוון שזה מסיר הכל מלבד מים טהורים ויש כמה דברים שהדג שלך רוצה.

אחת הדאגות הבריאותיות הגדולות ביותר בדיסקוס היא חרקים ותולעים שהם יכולים לפתח, והמערכות האימונולוגיות שלהם ישמרו עליהם עד שהם ייכנסו ללחץ. התבוננות בחומר הצואה של דגי הדיסקוס שלך יכולה להראות תסמינים של חרקים או תולעים בדגים שלך. צואה לבנה, צואה שקופה הם 2 סימנים. מלבד הצואה שלהם, ניתן להבחין בעיקר לפי ההתנהגות שלהם. חרקים יכולים לגרום למספר תסמינים שניתן להבחין בהם, החל מהסתרה, פיתוח צבע כהה יותר ועד פגיעות מזון ואי אכילה.

פעמים רבות אם מספר תסמינים אלו מתרחשים, אתה יכול לנסות לבצע החלפת מים במיכל. דגי דיסקוס עדינים מאוד לסביבתם ועלולים לגרום להם ללחץ. אם זה לא עושה את העבודה, ישנן תרופות שאתה יכול להכניס למים שיכולות לעזור לפתור בעיות בריאותיות של הדיסקוס.

ביניהם מטרונידזול. מטרו כפי שהיא ידועה היא שלב ראשון בטיפול באגים אם הדיסקוס שלך יידבק. כמו כן, נפוץ עם חרקים אלה הם תולעים, אז אתה חייב למצוא מסיר תולעים שיועסק בתיאום עם הטיפול במטרו שלך.

כאמור, מניעה קלה בהרבה מטיפול בכל הנוגע לבריאות הדיסקוס. הקפדה על טיפים אלו, תוך הקפדה על רכיבים תזונתיים מתאימים והאכלה תבטיח כי תוכל לקבל דגי דיסקוס מרוצים ובריאים.

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.