גדל מזון בריא כגון דגים וירקות באמצעות Aquaponics

רבים מהשימושים רואים בגידול ירקות בחצר האחורית שלנו תהליך שמשתמש באדמה ובשפע של מים. זה לא המקרה עם אקוופוניקה. סוג זה של חקלאות משלב חקלאות ימית והידרופוניקה.

Aquaponics היא מערכת סימביוטית המשתמשת במי שפכים של בעלי חיים ימיים כדי לספק חומרי הזנה לצמחים במיכל גידול. שורשי הצמחים ממוקמים בערוגת גידול ומסופקים להם מים וחומרי הזנה ממיכל המכיל דגים כגון פורל או אמנון.

בסוג זה של מערכת גידול הצמחים מנקים את המים על ידי שימוש בפסולת שנוצרת על ידי החיים המימיים. המים האלה נשלחים בחזרה למיכל הדגים. זוהי מערכת לולאה סגורה ומבזבזת מעט מאוד מים.

הדישון הדרוש לצמחים מסופק על ידי מי השפכים שנוצרים במיכל הדגים. יהיה צורך להוסיף מים בגלל אידוי, אבל זה יהיה הרבה פחות בהשוואה למערכת חקלאית מבוססת קרקע

סוג זה של גינון לא ידרוש הסרת עשבים שוטים. עשבים שוטים יכולים להזיק מאוד כאשר מתחילים גינה מבוססת אדמה. בגינה מבוססת אדמה יהיה צורך להסיר את העשבים השוטים כדי להבטיח את התוצאות הרצויות. עשבים שוטים בגינה המבוססת על אדמה תפחית מאוד את פוטנציאל הצמיחה של הירקות שלך.

עשבים שוטים מנצלים את האזור שבו אתה רוצה שהירקות שלך יגדלו. עשבים שוטים משתמשים גם בחומרים מזינים הדרושים לגידול צמחים בריאים. עשבים שוטים בגינה שלך ישתמשו גם במים הדרושים לגידול ירקות בריאות. לכן יש להסיר את העשבים השוטים הללו. זה ידרוש עבודה ובמקרים רבים שימוש בכימיקלים. בגן אקוופוניקה זה לא יהיה המצב. הצמחים בגן אקוופוניקה גדלים בשכבת מים עם ערוגת גידול שעוצרת את הזיהום של צמחים לא רצויים כמו עשבים שוטים.

תוכל לגדל צמחים בריאים במערכת מסוג זה מהר יותר ובשפע רב יותר. מערכת חקלאות זו תאפשר לכם גם לגדל דגים בריאים כמו פורל או אמנון כמקור מזון. הדגים שבהם תחליטו להשתמש ייקבעו על פי הסביבה בה אתם חיים, טרוטה היא בחירה מצוינת לאקלים קר יותר האמנון היא בחירה מצוינת לאקלים חם יותר ומשמשים לעתים קרובות בפעולות חקלאות ימית מסחריות.

יש הרבה מערכות אקוופוניקה שאתה יכול לשקול. לאחר מוכחת תכניות קונסטרוקציות אקוופוניקה יעזור לך לעשות את הבחירה הנכונה לצרכים שלך ולסביבה בה אתה חי. יש מידע רב באינטרנט על מערכות אלו. חלק מהמידע הזה יהיה בחינם. סביר להניח שהעצה הטובה ביותר תעלה לך קצת כסף.

כל טוב

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.