דוחה חתולים או איך להרחיק חתולים מהגינה שלך

האם תכשירים דוחי חתולים עובדים? איך למנוע מחתול להשתמש בגינה כארגז חול? ספר לי איך להרחיק חתולים מהגינה שלי. אלו שאלות נפוצות המדאיגות את כל הגננים אך האם יש תשובה אמיתית?

קו ההגנה הראשון הוא להבטיח שגבולות החצר שלך מאובטחים. יש לחסום את כל הפערים בגדר כדי למנוע גישה ברמה נמוכה. אבל חתולים יכולים לקפוץ אז תקנו חוט או חוט מתוח בערך שישה סנטימטרים מעל החלק העליון של הגדר שלכם כדי להרתיע את הגישה הזו.

כשנכנסים לגינה שלך אנשים רבים אומרים שדוחה החתולים הטוב ביותר הוא כלב שבקרוב יסתלק מכל פולש חתולים. אם אתה לא חובב כלבים אז תצטרך לנקוט בשיטות פסיביות יותר. מכיוון שחתולים אוהבים לשכב על אדמה שזה עתה נחפרה, עליך להניח חיפוי על הגבולות שלך כך ששום אדמה חשופה לא תישאר חשופה. ערוגות זרעים צריכות להיות מכוסות ברשת תיל או זרדים מסודרים כמחסום.

לעצים צעירים יש להרכיב מגני פלסטיק סביב הגזע שלהם כדי להגן עליהם מפני שימוש כמוט גירוד.

בריכת הגינה שלך צריכה להיות מכוסה ברשת כדי לשמור על בטיחות הדגים שלך.

בדרך כלל ידוע שחתולים לא אוהבים מים ולכן דלי מכוונים היטב או שפריץ עם הצינור בהחלט יגרמו לפולש לרוץ. לאחר שטיפה אחת או שתיים הוא עשוי ללמוד את הלקח ולהתרחק.

כדי להגן על צמחים ולגבול, נפטלין והדרים נחשבים כאמצעי הרתעה יעילים. מניחים בשוליים את הנפטלין, קליפת התפוז או קליפת הלימון. לחלופין, רססו מטליות עם מטהר אוויר בניחוח תפוז והניחו את המטליות סביב הצמחים שעליהם אתם רוצים להגן. דוחי חתולים ידועים נוספים הם פלפל קאיין, שאריות קפה, טבק למקטרת, שמן לבנדר, שמן למון גראס, שמן ציטרונלה, שמן אקליפטוס ושמן חרדל.

אומרים שעשבי תיבול מסוימים מרתיעים חתולים. במיוחד rue אבל לא catmint שיש לו השפעה הפוכה. Coleus canina הוא צמח נוסף אשר משווק על ידי סוחר אחד כדוחה חתולים.

השדרן ג'רי בייקר הציע לטפל בחצר שלך עם טוניק העשוי מטבק לעיסה, שתן, גלולות למניעת הריון, מי פה, מולסה, חומר ניקוי ובירה. בעל קטן דיווח על הצלחה בשימוש בדם ארנב מיובש, אך ייתכן שתרגיש שיש לנסות תחילה את המרכיבים המפורטים בפסקה הקודמת.

אם תבקר במרכז הגן המקומי שלך או בחנות לחומרי בניין, תמצא מספר מוצרים דוחי חתולים במבצע. אלה נעים מממטרי מים חשמליים והתקנים אולטראסוניים ועד תרסיסים וגרגירים.

ספרינקלרים המופעלים בתנועה פועלים באותו אופן כמו אזעקת פריצה באמצעות גלאי אינפרא אדום. כאשר החתול נכנס לאזור המכוסה על ידי הגלאי, הממטרה יורה החוצה סילון מים כדי להפחיד את החיה. טוענים כי לאחר מפגש אחד או שניים עם הסילון, החתול ילמד להתחמק מהאזור.

מכשירי אולטרסאונד פולטים צליל בתדר גבוה שמציק לחתולים (ולכלבים) אך אינו נשמע לבני אדם. ישנם דגמים שונים שחלקם פועלים ברציפות ואחרים בעלי גלאי אינפרא אדום ופולטים דופק קול רק כאשר החתול מפעיל את המכשיר. כדי להצליח אתה צריך לוודא שהדגם חזק מספיק כדי לכסות את האזור שאתה רוצה להגן עליו. בנוסף וודאו שתדר הקול מיועד לבעלי חיים גדולים יותר, שכן דגמים מסוימים נועדו להרתיע חרקים ולכן לא יועילו לחתולים.

ישנם גם דוחי חתולים בניחוח מסחרי. יש להרחיק את אלה המשתמשים בכימיקלים מכל גידולי מזון, אך זני הגרגירים המבוססים על שמנים אתריים פועלים באותו אופן כמו קליפת תפוז ולימון שהוזכרו לעיל. דרך נוספת להרחיק חתול אם הגינה היא מאייד דוחה המורכב ממיכל המכיל אורז תפוח אשר הוספוג בשמנים אתריים. אלה יעילים למשך שלושה עד ארבעה שבועות ולאחר מכן ניתן למלא אותם לתקופה נוספת. מוצר טבעי נוסף שאנשים רבים טוענים שבאמת מרחיק חתול מהגינה הוא גללי אריות. ייתכן שתצטרך לבקר בגן החיות המקומי שלך כדי להשיג זאת, למרות שחלק מהחנויות מחזיקות בקקי בגן חיות.

באונטריו, קנדה העיירה המקומית מספקת שירות מלכודת חתולים. ברגע שהחיה נכנסת לכלוב היא לא יכולה לברוח אבל היא לגמרי ללא פגע. הבעלים צריך לשלם כדי לשחזר את חיית המחמד שלו ולכן יש לעודד אותו לא לתת לחתול לשוטט בעתיד. ככל הנראה, מעט בעלים טורחים להחזיר את החתולים שלהם אלא רק להשיג חתלתול נוסף. עם זאת זה נשמע כמו דרך טובה להתמודד עם חתול שלא ניתן להרתיע בשום שיטה אחרת. אם אין תוכנית כזו באזור שלך, פשוט קנה מלכודת משלך.

אז, לסיכום, העדיפות הראשונה היא לאבטח את גדרות הגבול שלך. אז יש לך את כל המבחר של דוחי חתולים המוצעים, החל ממתכונים תוצרת בית ועד לגאדג'טים מסחריים יקרים. הייתי מציע לך לנסות את קליפת התפוז והזרדים הקוצניים בתור התחלה. אם אתה בסביבה כאשר הפורץ מופיע, נסה את דלי המים או הצינור. גם אם תפספסו, ההלם עשוי להוות הרתעה מספקת. אם אלה לא עושים את העבודה, אז אולי תצטרך לשקול את החלופות המסחריות.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.