דיג בנהר הנוכחי של האוזרק של מיזורי

אין ספק שהנהר הנוכחי הוא הנחל המגוון ביותר במיזורי. הוא מתחיל כנהר טרוטה בסגנון נחל אביבי, והופך לאט לאט לאחד מזרמי הבס הקטנים הטובים ביותר במדינה. מלבד המינים הללו, ישנן גם אוכלוסיות של רוק בס, ווליי וכמובן Bluegill.

עשרים הקילומטרים הראשונים של הנהר מרכיבים את מי הטרוטה הקלאסיים. הנהר מתחיל במקום בו מתנשא מעיין מונטוק באפיק הנחל של Pigeon Creek. במשך שלושה קילומטרים מתחת לנקודה זו, הנחל מצויד פעם ביום בפורל קשת בענן מה-1 במרץ עד ה-31 באוקטובר. החלק העליון של קטע זה שזורם דרך הפארק הלאומי של מונטוק מנוהל עבור זבובים בלבד. פתיונות מלאכותיים, כגון ג'יג'ים של מראבו וסובבי זנב תרנגול עם קרס בודד הנדגים על חכה מסתובבים הם חוקיים לחלוטין, יחד עם ציוד זבוב מסורתי. שאר הנהר בפארק מאפשר את כל הפתיונות והפתיונות. גם סניף האביב של Montauk זורם דרך הפארק. הרבע מייל הראשון הוא לתפוס ושחרור רק עם זבובים בלבד. מתחת לשם, כל הפיתיון מותרים עד שהוא מגיע לנהר הנוכחי, וניתן לשמור דגים. גם אזור זה מצויד מדי יום.

מתחת לפארק הלאומי של מונטאוק לאורך תשעה מיילים, הנהר מנוהל עבור גביע קשת בענן ופורל חום. אוכלוסיית הפורל משתנה משנה לשנה, אך ניתן לסמוך על כך שיהיו בין 250 ל-700 פורלים למייל, שזה מספר מכובד. רובם חומים, אבל יש גם לא מעט קשתות בענן, כולל מספר פורל בר. זהו אזור נהדר לצוף בו, אבל יש גישה לשכשוך בקצה התחתון של הפארק הלאומי מונטוק, Tan Vat, Baptist Camp, Parker Hollow ו-Cedar Grove. זהו דיג בכל ימות השנה, עם הדיג הטוב ביותר בשבעת הקילומטרים שבין הפארק הלאומי מונטאוק לפארקר הולו אקסס. בין פארקר הולו לסידר גרוב יש בהחלט פורל, אבל שכשוך יכול להיות קשה, ומספר הדגים לא נורא גבוה. מותרים פתיונות וזבובים מלאכותיים בלבד, ויש מגבלת אורך מגבילה במקום.

שמונה הקילומטרים בין סידר גרוב למעבורת Akers מנוהלים כדיג פורל מסוג Put and Take. הוא מצויד בפורל קשת בענן בין מרץ לספטמבר. בארבעת הקילומטרים שבין סידר גרוב לוולץ' ספרינג, דיג הפורל הטוב ביותר יהיה באביב ובסתיו, מכיוון שזו הפעם היחידה שמצטיידת בפורל. מתחת ל-Welch Spring עד Akers Ferry, המים קרירים יותר באופן משמעותי, והפורל מצוי במלאי כל הקיץ. הדיג הטוב ביותר הוא בדרך כלל ליד פתחו של וולץ' ספרינג, שבו מצויים פורל בשפע. מתחת למעבורת Akers, יש כיסי פורל כל הדרך אל Pulltite Spring שבעה קילומטרים יותר במורד הזרם, אבל המספרים יורדים משמעותית ככל שמגיעים מתחת למעבורת Akers.

בין מעבורת Akers ל-Round Spring, הדיג הוא נקודתי גם עבור בס קטן וגם פורל. ישנם מספרי פורל קשת נאים במחצית העליונה, ומספרי בס הגון בחצי התחתון, אך הדיג יהיה שולי. דיג בס Smallmouth מתגבר ברצינות בפתח האביב העגול. בין נקודה זו לדוניפאן, מיזורי שוכנים כמה ממי הפה הקטנים הטובים ביותר במדינה. דגים בטווח של 1-3 פאונד יש בשפע, ודגים גדולים יותר אינם נדירים כלל. ניתן למצוא גם רוק באס ו- Bluegill במספרים גדולים. סביב ואן בורן, ווליי נכנסים למקום. זוהי אחת מדגי הנחלים הטובים ביותר במדינה, וגלי זן אוזרק גדולים בשפע. שיא העולם הבא יכול להגיע מהנהר הנוכחי. ג'יג'ינג, טרלינג ודיג פיתיון חי הם כולם פופולריים לתפוס את הוולנים הגדולים האלה.

כל דייג במיזורי צריך לנסות לדוג את נהר הקרנט היפהפה. מימיו הצלולים הם ביתם של כמה מהדייגים הטובים ביותר שניתן למצוא בארצות הברית. בין אם אתם אוהבים בס קטן, פורל, וולני, או סתם מחרוזת גדולה של bluegill או פראיירים, זה מקום נהדר ללכת אליו.

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.