האחריות הכרוכה בקיפודים כחיות מחמד

אם אתם מכירים איך קיפודים נראים, תסכימו שהחמידות הייחודית שלהם לבד יכולה לגרום לכם לרצות להחזיק אחד. קיפודים כחיות מחמד יכולים להיות חוויה נהדרת. הם יצורים נפלאים ומשעשעים מאוד. לאמץ אותם עדיף כשהם בני 6-8 שבועות בערך וכבר נגמלו. כשאתם בוחרים, חפשו כאלה עם עיניים בהירות בהירות, גוף מעוגל היטב שמציגים אנרגיה ועירנות רבה.

קיפודים הם יצורים ליליים, כלומר הם ערים רוב הזמן בלילה. הם מבלים את היום בשינה. אם מטפלים בהם כראוי וכשהנוצות שלהם לא למעלה, הם מאוד חביבים וידידותיים. הנוצהים הם מנגנון הגנה שעולה כאשר הם מרגישים מאוימים. אבל ידוע שהם בעלי מזג טוב. רוב קיפודי המחמד חיים בכלובים או באקווריומים, אך תחת השגחה, אתה יכול מדי פעם לשחרר אותם ולרוץ בבית לאחר שאומנו המלטה. אילוף המלטה של ​​קיפודים הוא קל באופן מפתיע.

אם אתה מתכנן לאמץ אחד, אתה צריך להיות מוכן לאחריות הכרוכות בטיפול באחד. זה יכול להיות טוב לציין שאם אתה אלרגי לחתולים, אז קיפוד אולי לא בשבילך. טיפול טיפוסי בחיות מחמד קטנות כרוך בזמן ומאמץ. תצטרך לנקות את הכלוב של חיית המחמד, להאכיל אותו ולבלות איתה זמן הדבקה. תצטרך לספק את צרכיו באופן קבוע כגון מזון, כלוב, ארגז חול ועוד. זה בעצם אותו דבר עם קיפודים כחיות מחמד. הם אוהבים חיבה אנושית. הם גם שחיינים נפלאים. תנו להם בריכה רדודה והם יהנו לשחות בה. הם מסתירים את ראשם בננות, שעת משחק שהם כל כך נהנים. אתה יכול לתת להם צינורות נייר טואלט בשביל זה. גלגל כושר הוא משהו שהם גם נהנים, אז שים אחד בכלוב כדי שחיית המחמד שלך תוכל ליהנות.

כדי לעזור להם לא להשתעמם מהאוכל שאתה נותן, פנקי את הקיפודים שלך עם הבננות האהובות עליהם מדי פעם, כמו פעמיים בשבוע. אתה יכול גם להגיש חרקים כפי שהם באופן כללי, אוכלי חרקים. הם אוכלים חלזונות ותולעים וחרקים המצויים בגנים. עם זאת, אל תשחרר אותם רק בגינה שלך אם אתה משתמש בקוטלי חרקים על הצמחים שלך. קוטלי חרקים של צמחים יכולים להזיק להם קשות. עדיף לנקוט משנה זהירות על ידי רכישת מזון מחנויות חיות המיוצרות במיוחד עבור קיפודים. כדורי הכיף החמודים האלה נוטים לטפילים. חלב ומוצרי חלב לעולם לא צריכים להיות חלק מהתזונה שלהם מכיוון שהם לא יכולים לסבול אותם.

למי שרוצה להחזיק קיפודים כחיות מחמד, עליהם לדעת שכדי לעזור לבעל החיים ליהנות מזמן המשחק, יש לספק מקום נוסף בכלוב. שים חלוקות בפנים כדי לפנות מקום לצורכי שינה או קינון וכמה אזורים לזמן פעילות. אם אתה מתכנן להחזיק יותר מקיפוד אחד, הקפד לספק רבעים נפרדים. הם אוהבים את המרחב שלהם מכיוון שהם מאוד טריטוריאליים באופיים. חבר נוסף באזור המסומן שלו עלול לגרום ללחימה שעלולה להזיק להם. כדאי להשיג אחד צעיר ככל האפשר, ואז לאט לאט להציג את המלווה החדש בצורה נטולת מתח.

בהיותם חיות שקטות, יצורים אלה הם חיות מחמד אידיאליות עבור אנשים המתגוררים בדירות. מכיוון שהם קטנים, כל מה שאתה צריך לספק הוא כלוב מרווח מספיק מכיוון שהם נעים הרבה. הם משמיעים רעש הרחה כשהם נושמים ומרטינים או מצייצים מדי פעם כשהם מפוחדים או נסערים. חוץ מזה, הם שקטים ושלווים. אם אתה הטיפוס השקט ואתה אוהב את החברות של חיית מחמד, אז אימוץ קיפוד אחד או שניים כחיית מחמד עשוי להיות אידיאלי עבורך.

About admin

Check Also

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת מזון לחיות מחמד

בעלי חיות מחמד בפעם הראשונה תמיד אובדי עצות כאשר הגיע הזמן לקנות את המזון המתאים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.