האם דג הקוי שלי בהריון?

חלק מהדגים עלולים להיכנס להריון והם נושאים חיים. קוי לא מתאים לקטגוריה הזו. נקבת קוי תטיל ביצים. הביצים חייבות להידחף ממנה על ידי הזכר. יש סימנים שצריך לחפש כדי לקבוע אם הקואי שלך מלא בביצים.

1. הקוי נראה שמן או נפוח.

2. הזכרים רודפים אחרי הנקבה מסביב לבריכה. זה יכול להיות די אגרסיבי מכיוון שהם עלולים להכות אותה על דופן הבריכה.

3. קוי שוחה רחוק מהשטח, לעתים רחוקות עולה.

4. הנקבה מתרחקת מהדגים האחרים כי היא מחפשת מקום להטיל ביצים.

5. נקבת הקוי עשויה לינוק צמחים או דפנות הבריכה כדי לנקות מקום לביצים.

6. הזכר צובר כתמים לבנים על סנפירי החזה ובכיסוי הזימים.

7. חודש לפני שהם מתחילים להשריץ הם מתחילים לאכול ברמה אופטימלית.

לרוב הקוי הזכר שלך יהיה בן 3-5 והנקבה בת 3-6 לפני שהם בשלים מספיק כדי להשריץ. הקוי שלך יתעניין בהשרצה (הזדווגות) באביב ורוב המומחים אומרים שזה בדרך כלל לאחר החלפת המים הראשונה. המים יהיו 65-70 מעלות במהלך ההשרצה. ברגע שהזכרים מתנגשים בנקבה הביצים ישוחררו והזכרים יפפרו את הביצים באותו זמן. הביצים מאוד דביקות וידבקו לכל דבר. הקוי אוהבים לאכול את הביצים כשהן משתחררות. זה פינוק טעים עבורם.

עליך לעקוב מקרוב כדי לתפוס את תהליך ההטלה. אם אתה רוצה לשמור ביצים כלשהן, תצטרך להניח חבלים (אפילו מגב יעבוד) לתוך הבריכה כדי שהביצים יתחברו אליה. זמן קצר מאוד לאחר שהם מחוברים אתה חייב לעבור אז למיכל/בריכה אחר. הקוי בדרך כלל משרצים מוקדם בבוקר. אם אתה חושד שהגיע הזמן, בדוק את הבריכה שלך לעתים קרובות מכיוון שהדגים עלולים לקפוץ מהמים. אם תמצא אותם מהר מספיק תוכל להחזיר אותם לבריכה והם יחיו. סימן בטוח לכך שהם כבר שחררו את הביצים הוא בועות או קצף על המים יחד עם ריח רע. כמו כן, רמות האמוניה יעלו.

אם תשימו לב היטב לקוי שלכם על בסיס יומיומי תזהו את הסימנים. היכרות עם הקוי שלך היא המפתח כדי לקבוע אם הם מוכנים להשריץ. נאמר לי שההשרצה מתרחשת לרוב כשיש ירח מלא. אותו דבר נאמר על תינוקות. אתה מחליט אם זה נכון. מתי הביצים של הקוי שלך הוטלו?

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.