האם חתולים מקבלים OCD?

האם חתולים יכולים לקבל הפרעה אובססיבית קומפולסיבית? כן, הם יכולים, ולעתים קרובות עושים זאת. כדי להבין למה, זה עוזר לבדוק למה אנשים מקבלים את זה.

זוהי תופעת לוואי של מתח ומביאה למגוון התנהגויות מוזרות, אך בעיקר שפירות, כולל דברים כמו סחרור שיער, כסיסת ציפורניים, שטיפת ידיים וכו'. אצל חתולים, אנו רואים לעתים קרובות טיפוח יתר (עד כדי ביצוע נקודות קרחות קטנות על עצמם), מציצת פריטים בבית, כמו נעלי בית או גרביים מטושטשות, ואכילת חומרים שאינם מזון, כמו נייר או פלסטיק.

מכיוון שחתולים הם בעלי חיים רגישים מאוד, הם די פגיעים ללחץ בסביבתם. אבל מכיוון שאין להם אינטליגנציה אנושית, זה יכול להיות הרבה יותר קשה להפסיק את המחזור ולגרום להם להפסיק התנהגות מסוימת, מה שעשוי להיות נחוץ אם הם פוגעים בעצמם.

אכילת נייר או פלסטיק, למשל, עלולה להוביל לחסימת מעיים, ואיסוף מתמיד בפרווה ובעור שלהם עלול להוביל לפצעים שהופכים לכיבים נגועים. ברגע שמזהים את גורם הלחץ, או המצב הסיבתי, זה לא שאנחנו יכולים לשבת עם החתול ולהסביר למה הם עושים משהו, ואז הם יכולים להפסיק. עד שזה הופך לבעיה אמיתית, זה כבר התנהגות מושרשת, או הרגל. וקשה לשבור הרגלים, אפילו עבור בני אדם שמגלים למה הם עושים את זה.

כדי למצוא דרכים להתמודד עם התנהגויות אובססיביות של חתול, הגישה הראשונה עשויה להיות לזהות את הלחץ שאולי התחיל אותו, ולחסל אותו. אם ההתנהגות התגובתית שלהם לא מושרשת מדי, הם עשויים להירגע ולהפסיק לעשות כמה דברים. למרות זאת, זה עדיין יכול להיות אתגר להפסיק את הפעילות.

כמה גורמים לקומפולסיות הקשורות ללחץ לִכלוֹל:

  • הוצאת חתלתול מאמו מוקדם מדי, קוטעת את משך הזמן שהם צריכים כדי להניק וללמוד מיומנויות חברתיות עם אחיהם.
  • משק בית כאוטי שבו החתול אינו מסוגל להירגע. לפעמים טיפוח הוא התנהגות מנחמת, ולכן הם יטפחו לעתים קרובות יותר, אפילו כל הזמן.
  • שינויים בסביבתם. זוהי רשימה שיכולה להיות ארוכה למדי, אבל בקצרה, הרגילים הם מעבר דירה, סידור מחדש של רהיטים, מזון שונה, אובדן של חיית מחמד או חבר אנושי, תינוק חדש או חיית מחמד שנוספו למשפחה, להישאר לבד יותר מדי זמן או לעתים קרובות מדי. , התעלמות… ועוד.

תרופות עלול להכיל:

  • לבלות יותר זמן עם החתול, או לשחק או סתם לשבת ביחד.
  • האכלה בתזונה איכותית להבטחת בריאות מיטבית. הרגשה טובה פיזית מקדמת הרגשה טובה מבחינה רגשית.
  • בדיקת בריאות וטרינרית כדי לשלול בעיות בריאותיות ולדון בשיטות הרפיה שהווטרינר שלך אולי מכיר. במקרים קיצוניים, סדרה זמנית של תכשירים מרגיעים עשויה לעזור במהלך תוכנית לשינוי התנהגות.

אם אינכם מסוגלים לפתור את הבעיה בעצמכם, ייתכן שזה הזמן להתקשר עם מומחה חתולים לעזרה.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.