האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע שעבר.

ביום שבת ה-23 באוגוסט, 2008, קקטיל חיית המחמד שלי בן ה-4 וחצי, ביני, חזר בדרך כלל על פינוק לחברו, בייבי, שתמיד דוחה את ההנחות של ביני המסכנה של מזון או טיפוח (טיפוח נוצות). רגורגיטציה של מזון לציפור אחרת או לאדם אחר היא סימן לחיבה. אבל הרגורגיטציה של ביני יצאה מהתחום הרגיל. הוא התחיל לירוק חתיכות של Nutriberries לכיוונים שונים.. מאחורי הפעולה הזו היה כוח חזק שיצא משליטה. הקוקטייל הקטן והמסכן שלי לא רק ירק זרעים. הוא הקיא גם נוזל שקוף. זה חלף על פניו הקטנות והמסכנות ושטף את נוצותיו היפות.

הציפור הקטנה והמסכנה שלי לא יכלה להפסיק לסתום פיות ולהקיא נוזל שקוף. אבל הגוף הקטן שלו ניסה להיפטר ממשהו. הרגשתי מבועת שאולי תהיה לו חתיכה של חומר כלשהו בגרונו. הייתי צריך לזכור להישאר רגוע, כדי שלא ארגיז את ביני המסכנה שלי. (הציפורים הן מאוד רגישות ורגשיות, מה שמאפשר להן לקרוא את מצב הרוח שלך). הייתי צריך לחשוב מה אני יכול לעשות כדי לעזור לחבר הקטן שלי.

ניסיתי לשמור את הפחד שלי לעצמי וחיפשתי את הבעיה הזו במנוע החיפוש של גוגל. הקלדתי את המילים "קוקטייל מקיאה נחנקת", והגעתי לכמה רמזים מועילים. אבל לא הצלחתי למצוא מספיק מידע על הנושא. אז נשארתי רגוע וחשבתי מה אני יכול לעשות כדי לעזור לקוקטייל שלי להפסיק להקיא.

החלטתי לקחת אותו ואת בייבי לשירותים ולתת להם אמבט ריסוס. אולי זה יכול לעזור לביני. הוא קיבל את הנוצות שלו נקיות ונראה קצת יותר טוב, אבל אז הוא התחיל להקיא שוב נוזל שקוף. אחרי שהחזרתי אותם לחדר השינה, ביני התחיל לרעוד, עיניו היו עצומות למחצה והוא הלך לתחתית הכלוב שלו. יכולתי לראות שהוא הולך ונחלש. הגברתי את החום בחדר השינה כדי לייבש את הנוצות שלו מהר יותר. "הציפור הקטנה והמסכנה שלי נראית כל כך נורא", חשבתי. "אני צריך לעזור לו".

חלפו כמה שעות וביני לא השתפרה. הייתי צריך לנקוט בפעולה מהירה, כדי שהוא לא יתכנס. הכנתי תערובת של תה קמומיל, Pro Bac (חיידקים טובים לבטן הציפורים שלך), 3 טיפות של הקלה הומיאופתית חרדה, רבע כמוסה של Bird-Biotic וכמה שיבולים מהתוסף נוגד חומצה Calmicid שלי עם צמחי מרפא מרגיעים בֶּטֶן. אף אחד מהמרכיבים לא נראה מזיק לציפורים ב-Calmacid שהוא סידן קרבונט, פרח קמומיל, זרעי שומר ושורש ג'ינג'ר. הכנסתי את כל המרכיבים לרבע כוס מים וערבבתי עד לקבלת תערובת אחידה. הוצאתי את המזרק הזעיר שלי שהשתמשתי בו בעבר לציפורי המחמד שלי, שטפתי אותו ומילאתי ​​אותו בחלק מהתערובת. הרמתי את ביני ועטפתי אותו במגבת נקייה ויבשה שהוא בז. החזקתי את ראשו הזעיר בשקט ונתתי לו טיפה בכל פעם לתוך המקור שלו. הוא הצליח לבלוע בערך 2 מקור טוב מלא מהתערובת.

חלפו כמה שעות וביני כמעט לא עשתה סתימת פיות. הוא ישן בתחתית הכלוב במשך זמן מה, ואז הוא עבר לפסגה על המוט שלו. הוא עדיין לא נראה טוב, אבל לפחות הוא נח.

כשש שעות חלפו וביני התעוררה פתאום. הוא רץ לראש הכלוב כדי לראות את בייבי. הוא התחיל להרגיש הרבה יותר טוב! הייתי כל כך שמח, וגם הוא נראה שמח. לקחתי אותו ואת בייבי לחדר האמבטיה ונתתי להם עוד אמבט עיקור. ביני פשוט אהבה את זה וכך גם בייבי. אמבטיות ריסוס הן כיף גדול עבור הציפורים. הקפידו לשים תמיד מים חמים ויפים בבקבוק ערפל התרסיס. רסס אותו על הזרוע או היד שלך כדי לראות אם זה מרגיש כמו הטמפרטורה הנכונה לרסס על הציפורים שלך. (לעולם אל תעניש את הציפורים שלך עם בקבוק ערפל תרסיס. השתמש רק בחיזוק חיובי לתוכים של חיית המחמד שלך). לקחתי את הציפורים בחזרה לחדר השינה והגברתי את החום לזמן מה. הם ניערו מעצמם את המים וקינחו את נוצותיהם יבשות.

למחרת ביני היה טוב יותר, אבל עדיין הייתי מודאג. התקשרתי למומחה עופות באזור שלי וקבעתי תור לפגישה איתו עם ביני. הלכנו לשם אתמול אחר הצהריים, והווטרינר העופות אמר שביני נראית ממש טוב ושהבדיקות אמורות להגיע בסדר. הוא גם אמר שזה נורמלי שציפורים מתעצבנות לבטן ומקיאות מדי פעם. אבל אם יש יותר מדי הקאות, זה יכול להיות סימן למחלה קשה. ואתה חייב להביא את ציפור המחמד שלך לווטרינר העופות בהקדם האפשרי.

ביני מסתדרת מצוין היום. אבל שנינו מאוד עייפים ומותשים אחרי שהלכנו לבית החולים הווטרינרי וזה כבר סיפור אחר. למרבה המזל, תוצאות הבדיקה יצאו תקינות.

About admin

Check Also

קניית הציפורים הטובות ביותר

זה קל מספיק למצוא עופות ציפורים למכירה אם אתה רוצה, אבל קל באותה מידה לקנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments

אין תגובות להציג.