האם לכמות המים למשקאות החתול עם עודף משקל יש קשר למשקלו?

האם החתול שלך סובל מעודף משקל? האם החתול שלך שותה יותר מים לאחרונה ואתה חושש שזו הסיבה שהוא סובל מעודף משקל?

עלייה חריגה בשתיית מים, במיוחד על ידי חתול שמן, עשויה להצביע על מחלה כרונית, כגון סוכרת.

במים יש אפס קלוריות, ללא פחמימות וללא שומן. החתול שלך לא קיבל עודף משקל על ידי שתיית מים. אלא אם כן אתה מוסיף מזון שמכיל קלוריות למים שלו, רק כך החתול שלך יכול להיות כבד על ידי שתיית מים. אם אתה מוסיף סוכר למים של החתול הסובל מעודף משקל, זה יכול להיות האשם. הוספת סוכר למים של החתול השמן שלך לא רק תגרום לו לעודף משקל אלא גם תגרום ליותר בעיות בריאותיות.

חלק מהחתולים הם "כבדים" מבחינה גנטית. לא משנה כמה אוכל או מעט אוכל הם אוכלים, בסופו של דבר הם עדיין כבדים. יכול להיות שהחתול השמן שלך פשוט נופל לאחד מהגזעים היותר חזקים האלה. אתה בהחלט יכול לברר על ידי בדיקה עם הווטרינר שלך או על ידי חיפוש מהיר באינטרנט.

אחת הסיבות העיקריות לכך שהחתול שלך עלול לסבול מעודף משקל היא כי סביר להניח שאתה מאכיל אותו במזון לא מאוזן ומיוצר העשוי בעיקר מתירס. אתה צריך להחליף את החתול השמן שלך למזון מאוזן יותר המכיל חלבון בשר אמיתי, יחד עם שומנים, פחמימות בטווח האחוז האידיאלי של המרכיבים. ואל תשכח את ויטמינים, מינרלים ומיקרו-נוטריינטים אחרים.

ייתכן שגם האכלת את החתול שלך יותר מדי. האם יכול להיות שהוא בולע יותר מדי מזון/קלוריות שהוא לא צריך? אם אתה נוהג להשאיר את האוכל שלו (ככל הנראה מזון יבש) בחוץ במשך כל היום, הוא עלול לאכול יותר מדי.

האם שינית לאחרונה את דפוס האכלה שלו? עוברים ממזון משומר או רטוב למזון יבש יותר? מזון יבש מכיל כ-10% לחות בעוד שימורים מכילים בדרך כלל 70-80% לחות. אם הוספתם לאחרונה או החלפתם מזון לח ומשומר במזון יבש, העלייה במזון יבש עשויה לגרום לכדור המוך שלכם לשתות יותר מים חופשיים. במקרה זה שתיית מים חופשיים יותר תהיה איזון טבעי מבליעת פחות לחות מהמזון שלו.

חלק מהחתולים פשוט אוכלים ואוכלים ללא קשר אם הם רעבים או לא. אני בטוח שהחתול שלך אוכל כשהוא משועמם. אתה יכול לצמצם את צריכת המזון שלו על ידי קבלת גודל המנה המתאים. נסה כמה שיותר לא להכניס את החתול השמן שלך לתזונה לא מאוזנת רק על ידי הפחתת קלוריות!

האם החתול הסובל מעודף משקל מתאמן באופן עקבי? חתול שנודניק ומתרווח כל היום נוטה להשמנה. אם הוספת לאחרונה צעצוע משחק חדש, או אם כדור המוך השמנמן שלך גילה זה עתה צעצוע משחק חדש, והפעילות הגופנית שלו גדלה, זו פעילות טובה. עם זאת, הוא עשוי להזדקק למים חינם נוספים בגלל הפעילות הגופנית שלו!

מים כשלעצמם לא יגרמו לעלייה במשקל. אם החתול הסובל מעודף משקל שותה יותר מדי מים, זה יכול להיות סימן לבעיות חמורות יותר. שתיית יותר מדי מים עלולה לגרום לכליות של החתול שלך להיכשל. בעיות חמורות אחרות כמו בלוטת התריס וסוכרת יכולות להיות גם סיבות לכך שהחתול הכבד שלך שותה הרבה מים. מצד שני, שתיית מים נוספת עשויה להיות התוצאה הטבעית של שינוי באורח החיים.

אם אתה מבחין בשינויים כלשהם בהתנהגות החתול שלך, במיוחד בהרגלי האכילה שלו, עליך להתבונן ולפקח עליו בקפידה. מחקר באינטרנט. התייעץ עם וטרינר. וטרינר יבצע את הבדיקות הדרושות כדי לבדוק אם משהו לא בסדר.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.