היזהרו מעצים רעילים ליד בריכות דגים

אם אתה שומר בריכות, הכרחי לוודא שמינים מסוימים של עצים רעילים יורחקו מבריכת הדגים שלך. הרוב המכריע של המינים משילים את העלים שלהם, במיוחד במהלך הסתיו. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהקואי שלך ודגי הבריכה האחרים יאכלו את העלים כשהם נופלים למים.

גם אם העלים אינם רעילים, הרמות המוגברות של חומר אורגני הנופל לתוך הבריכה או נושב אליה הן חדשות רעות; העלים מתפוררים בסופו של דבר על רצפת הבריכה. צמחייה מתפוררת מעלה את רמות האמוניה והפחמן הדו חמצני; אף אחד לא רוצה את זה!

חיפוי רשת הוא פתרון בר-קיימא אבל כן פוגע לדעתי במראה ובתחושה הכלליים של הבריכה; הצרכים חייבים במקרים רבים עם זאת!

אתה אולי חושב שאני בסדר כי יש לי רחפן משטח בריכה כדי להסיר את העלים. למרות שרחפן הבריכה יסיר את העלים, ייתכן שהוא לא יעשה זאת בזמן. קוי הם יצורים סקרנים ורעבים אשר יחקרו כל נוכחות של בריכה חדשה די מיד!

הבחירה הנכונה של מיני עצים בהחלט תספק הפוגה מבורכת עבור הקוי, דגי הזהב, הקרפדות וחיי המים האחרים שלך מיום קיץ חם, שכן הצל שלו מונע מהמים להתחמם במהירות.

הגוון מסביר פנים עוזר לחסום קרני UV, בתורו עוזר לשלוט בהצטברות של אצות מרחפות ועשב שמיכה. המים הקרים יותר עוזרים לחמצן להתמוסס מהאטמוספירה לתוך המים הרבה יותר בקלות.

בעת בחירת עצים להצבה מסביב לבריכה הימנעו מהדברים הבאים, או בחרו אותם על סכנתכם! עץ הלבורנום, המפרץ, הדפנה, הטקסוס והליים גורמים כולם לבעיות. למינים אחרים, למרות שהם לא בהכרח רעילים, יש מערכות שורשים גדולות שבסופו של דבר יפריעו לבריכת הספינות שלך; זני הצפצפה, הערבות והשקמה הם דוגמאות שכדאי להימנע מהן.

הרשימה הבאה מתאימה לשתילה בחצרות אחוריות, המכילות בריכת דגים או גינת מים:

* חלק מזני עצי האפר הם בחירה טובה, שכן הם אינם מטילים יותר מדי צל ומערכת השורשים שלהם אינה מתפשטת כחוט בר. לאפר ההרים יש עטיפות פרחים מסוג מבוגר באביב, ואחריו גרגרי יער אדומים בהירים בסתיו שכמעט מואפלים על ידי העלווה האדומה המדהימה. אפר ההרים היפני מייצר גרגרי יער כתומים גדולים.

* עצי תפוח סרטנים הם זן עץ קטן למדי המהווים בחירה מצוינת לגינון סביב בריכת דגים. תפוח הסרטן היפני והריח של Malus Pink Perfection הם בחירה טובה.

* אפשרויות טובות אחרות הן עוזרד או מאי, במיוחד אם אתה צריך משהו ממש קשה ועמיד. למה לא לנסות את Crataegus prunifolia לצבע הסתיו.

* ליבנה מכסף שוודי (Betula dalecarlica) נהדרת אם אתם מחפשים עלווה בהירה וקליפת עץ שהולכת ולובנת בהדרגה עם הזמן.

אם יש לך פרגולה חיצונית, הממוקמת ליד הבריכה שלך ואתה מחפש להוסיף כמה מטפסים מגוונים ירוקי עד, וודא שאתה נמנע ממטפסים נשירים, כגון קיסוס. מין צמח זה הוא בין הרעילים ביותר מכל הזנים המטפסים.

אם אתה נחוש לבחור מטפסים נשירים ירוקי עד אז מלכת הכסף (Euonymus fortunei) היא אופציה מצוינת שכן היא גדלה במהירות וכמעט שאינה פורחת כלל; מדי פעם הוא מייצר פרחים אבל אתה יכול בקלות לגזום אותו בחזרה.

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.