הנץ עף שוב: הומאופתיה עזרה לציפור הפצועה להמריא את השמים

זו לא הייתה הפעם הראשונה שהחתולה שלנו הביאה איתה הפתעה. זו אפילו לא הייתה הפעם הראשונה שהיא הביאה ציפור חיה. אולי זה היה שהיא שחררה אותו בחדר השינה במקום במרתף או בסלון (המקומות הרגילים שלה לשחרר את הטרף שלה).

אני חושב שמה שהכי הפתיע אותי היה גודל של הציפור שעפה עכשיו בבהלה סביב חדר השינה שלי.

במהלך השנים, עם שתי חתולי בית שאנו נותנים לחוץ במשך כמה שעות בכל יום, קיבלנו את חלקנו של ארנבות, עכברים או מכרסמים אחרים, וציפורים נכנסו לביתנו. רוב הזמן הם עדיין בחיים, מפוחדים, אבל לרוב, ללא פגע. חתולים שניזונים מספיק אינם צדים למען מזון, הם צדים בשביל הכיף, ולכן הם לרוב לא אוכלים את החיות/הציפורים שהם לוכדים. בדרך כלל הם מביאים אותם לבני האדם כמתנה או כדי להראות שהם תפסו משהו.

בהיותי מרפא, אני יודע את החשיבות של לעזור לבעלי חיים ולציפורים הללו להתגבר על ההלם שלהם לפני שהם משחררים אותם, מכיוון שההלם הוא שלעתים קרובות הורג אותם, לא כל פציעה שהם עלולים להיגרם להם.

אז הציפור שעפה כעת בחדר השינה הייתה רק הציפור החדשה ביותר שדרשה את תשומת ליבי.

לרוע המזל, זו גם עמדה להיות בעיה גדולה. הייתי רגיל לעזור לדרורים קטנים שפקדו את החצר האחורית שלנו ואת מאכילי הציפורים של השכן. הציפור הזו הייתה הרבה יותר גדולה – למעשה, הוא היה טורף בעצמו. הוא היה נץ.

אני חייב להודות שהאינטראקציות הקרובות שלי עם נצים היו חסרות. אני חושב שהכי קרוב שאי פעם הגעתי לאחד כזה היה כשאחד היה על עץ ובחן ציפור מתה בקרבת מקום. ובכל זאת, הציפור הייתה הרבה יותר רחוקה מזו שעמדה כעת על השידה שלי ונראתה כאילו תתקוף כל אחד או כל דבר שזז.

בדרך כלל הייתי נותן לציפור להירגע מעט לפני שהתקרבתי אליו, אבל היא נפצעה מהחתול שלי כשראיתי דם על הרצפה והקירות שבהם עף הנץ. זה היה מספיק דם כדי להצביע על כך שהמתנה אינה רעיון טוב אם אני רוצה שהוא ישרוד.

אבל היו הטפרים האלה. והיה המקור החד והמחודד הזה.

והעיניים הקטנות האלה צפו בכל תנועה שעשיתי.

סגרתי את דלת חדר השינה כדי להכיל את הטיסה שלו ואז תפסתי שמיכה קטנה כדי לזרוק עליו. זה עבד. הציפור לא יכלה לעוף. לבשתי כפפות עור ומשקפי שמש (להגנה) ואז הרמתי את הצרור, בזהירות להחזיק את הרגליים. בעזרתו של בעלי הצלחתי לבחון את הציפור ללא פגיעה באף אחד מאיתנו. היה לו חתך קטן בגבו ובאחת הכנפיים שלו חסרות כמה נוצות גדולות יותר. שני הפצעים דיממו.

מכיוון שלא מצאתי פצעים אחרים שעוררו דאגה מיידית, נתתי לציפור את התרופה ההומאופתית Aconitum napellus("אקוניט") על ההלם. Aconite עובד מצוין כדי להרגיע הלם בבעלי חיים כמו גם בבני אדם. השתמשתי בו בעבר על בעלי חיים וציפורים שעברו טראומה, ובתגובה לתאונות דרכים.

כשהתרופה הרגיעה את הציפור, ניקיתי את החתכים ואז נתתי לו את התרופה ההומאופתית אבקת שריפה לבלום זיהומים. חבשתי את הכנף שלו כדי שהיא לא תזוז להובלה אל שמורת חיות הבר. עבור גמילה, הם יעשו עבודה מצוינת.

אבל למרבה הצער, הם היו סגורים, אז הנץ הובא הביתה והוכנס לחדר השירותים הפנוי למשך הלילה – היה שקט ולא היה שום דבר שהנץ יכול לפגוע בו אם יסתובב. הוא נראה הרבה יותר טוב ממה שהוא נראה לפני שקיבל את ההומאופתיה.

למחרת בבוקר, הציפור הצליחה מצוין, אבל עדיין לא הייתי בטוח לגבי הכנף. הסרתי את התחבושת מהכנף שלו, הרמתי אותו והרשיתי לו לעוף – הוא לא עשה כל כך טוב – אז לקחתי אותו לבית המקדש לטיפול נוסף.

הנץ היה כנראה בגודל של החתול שלי ותהיתי איך היא קפצה עליו. למארין (החתול שלי) לא היו פציעות, מה שהיה מפתיע בהתחשב שהנץ היה טורף שטורף חתולים. אולי, מכיוון שהנץ היה קטן, הוא לא היה איום על מרין.

הנץ שוחרר משמורת חיות הבר כמה ימים לאחר מכן. עוזרת הגמילה הופתעה מכך שהציפור לא הגיעה למקלט בהלם, ולא פיתחה זיהום והצליחה להשתחרר כל כך מהר. עם זאת, לא הופתעתי, כי הכרתי את יכולות הריפוי של ההומאופתיה.

תהיתי מה הסיפורים שהנץ יספר לנצים אחרים, אפילו התבדחתי קצת, במחשבה שהציפור כנראה תמציא סיפור מאוד מסוכן ומרגש, שמספר על הקרב הגדול שפצע אותו. אם הוא היה אומר את האמת – שהוא נלכד על ידי החתול – כנראה היה מתגרה בו לא מעט זמן.

About admin

Check Also

קניית הציפורים הטובות ביותר

זה קל מספיק למצוא עופות ציפורים למכירה אם אתה רוצה, אבל קל באותה מידה לקנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments

אין תגובות להציג.