הפיזיקה של אנגרי בירדס

איך הפיזיקה מתחברת לאפליקציית המשחק Angry Birds? ובכן, פיזיקה היא כולה על התחום הרחב של המדע שצריך להתמודד עם הטבע ותכונות החומר והאנרגיה. הוא מבוסס על שבעת הענפים שהם מכניקה, תרמודינמיקה, גלים ורעידות, אופטיקה, אלקטרומגנטיות, תורת היחסות ומכניקת הקוונטים. מכניקה מתמקדת בתנועה ובאינטראקציה בין עצמים. התרמודינמיקה מבוססת על חקר הטמפרטורה, החום והאנרגיה. גלים ורעידות מבוססים על מחקר על קול, גלים אלקטרומגנטיים, קרני רנטגן ואור. אופטיקה מתמקדת באור, עדשות, מראות. אלקטרומגנטיות היא כולה חשמל ומגנטיות. תורת היחסות היא הקשר בין מהירות, זמן ומסה בתנאים קיצוניים. מכניקת קוונטים היא התנהגותם של חלקיקים תת-אטומיים, במיוחד אלקטרונים. Angry Birds היא האפליקציה הכי ממכרת שהושקה ב-2009 על ידי בחור בשם Rovio Entertainment עבור חברת אפל.

כל הקונספט של המשחק נוצר על ידי Jaakko Lisalo מפינלנד והעיצובים היו על ידי Markus Tupperainen ו-Peter Urbanics. התקציר העיקרי הוא שהחזירים גונבים את ביצי הציפורים מה שגורם להם לכעוס מאוד ולהפוך את הציפורים חסרות הכנפיים למבנה החזירים כדי להרוס אותן. בזמן הפיתוח, הייתה התפרצות של שפעת החזירים. ישנן גרסאות רבות ושונות של Angry Birds וניתן לגשת אליהן במחשב, בטאבלטים, בסמארטפונים ובאייפון.

Angry Birds ממלאות תפקיד בפיזיקה בגלל החישובים למציאת המהירות והמרחק. מהירות היא קצב שינוי תזוזה של עצם והוא אומר את הגודל והכיוון שהאובייקט נע. כאשר הציפור עוזבת את המעוט, יש לה מהירות בזווית מסוימת. כשזה מגיע למהירות, ישנם שני מרכיבים שהם האנכי והאופקי. המרכיב האנכי מבוסס על התאוצה עקב כוח הכבידה המושך את הציפור מטה קרוב יותר לכדור הארץ. המרכיב האופקי הוא קבוע מה שאומר שאין כוחות דוחים על הציפור ואין חיכוך עקב התנגדות אוויר. כוח המשיכה יאט את המהירות האנכית לאפס והיא תהפוך לשלילית. המשמעות היא שהמהירות האנכית של הציפור תרד מ-v ל-0 כלפי מעלה. לאחר מכן הגדל מ-0 כלפי מטה. המרחק הוא האורך הכולל בין שני דברים בתנועה ללא תלות בתנועה.

כעת, ישנם שני רכיבים עם מרחק שהם אנכיים ואופקיים. המרחק עובר אופקית כלומר הזמן מכפיל את המהירות הקבועה. כדי להבין את המרחק שעובר אנכית, יש צורך בנוסחת הקינמטיקה שהיא w = v + at.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.