הציפורים של האי סאונה ברפובליקה הדומיניקנית

בין אם אתה צופה ציפורים מזדמן או צפר רציני, בוודאי תיהנה מהמגוון הגדול של חיי הציפורים באי סאונה שברפובליקה הדומיניקנית. אם אתם מתכננים חופשה לפונטה קאנה, קחו בחשבון שאתם יכולים בקלות לקחת סיור פונטה קאנה באי סאונה כדי לצפות בציפורים המדהימות הללו.

האי סאונה נמצא במרחק של כמה קילומטרים מהקצה הדרום מזרחי של הרפובליקה הדומיניקנית. עם זאת, אין כבישים העוברים לאי ולכן כדי להגיע אליו תצטרכו לנסוע בסירה. אם אתם יוצאים לסיור, סביר להניח שתצאו מהמרינה של Bayahibe. המנגרובים בשוליים האי סאונה וכך בדרככם לשם תעברו דרך המנגרובים הללו. במנגרובים תראו ציפורים רבות, ביניהן מושבות גדולות לינה של ציפורי פריגטות מפוארות (Fregata magnificens) ושקנאים חומים (Pelecanus occidentalis). ציפורי הפריגטה קשורות לשקנאים ויש להן מקור ארוך וכיס אדום בוהק גדול שהזכרים ינפחו כדי למשוך נקבה. זה די משהו לראות. ייתכן שתראה גם בוב אדום רגל (סולה סולה), קרוב משפחה נוסף של השקנאי. זוהי ציפור בולטת עם מקור כחול, כפות רגליים בצבע כתום אדמדם בוהק, וכיס גרון כחול וורוד המשמש לחיזור. זהו הקטן ביותר מבין המינים הבובים.

בקשר הדוק עם עצי הדקל השוכנים בחופי האי סאונה ברפובליקה הדומיניקנית, תמצאו את הדקל צ'אט (Dulus dominicus). לציפורים אלו יש טווח מוגבל מאוד והם נמצאים רק ברפובליקה הדומיניקנית ובהאיטי השכנה. עם זאת, המין הזה מצליח מאוד באזור המצומצם שלו, כך שמי מכם שמנהל רשימת ציפורים בוודאי יסמן את זה: צ'אט הדקלים הוא הציפור הלאומית. הוא יוצר קנים משותפים רועשים. זהו עובר זנב ארוך שגופו נראה לי קצת כמו אורן סיסקין אבל חושבים שהוא קשור הכי קרוב לכנפי השעווה. עם זאת, זה די מוזר מבחינה טקסונומית שהוא ממוקם לבדו במשפחה שלו. אז, זכור כאשר אתה רואה את Palm Chat שאתה מסתכל על כדור מוזר אמיתי מנקודת מבט מדעית.

האי סאונה מארח גם את אתר הרבייה הגדול ביותר של היונה הלבנה (Columba leucocephala) בסכנת הכחדה, כך שזה אחד המקומות הטובים ביותר לראות אותו. למעשה, בארצות הברית, המקום היחיד שאתה יכול לראות את הציפורים האלה הוא פלורידה קיז. אוכלוסיות היונים הכתר-לבן הולכות ופוחתות בקצב מדאיג בשל ההידרדרות הן של בית הגידול והן של הקינון שלה. הוא מקנן במנגרובי החוף וטס חזרה ליבשת כדי להאכיל את

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.