זה בשביל הציפורים – ניבים של ציפור מהרהרת

זה בשביל הציפורים. מאיפה הביטוי הזה? מדוע משהו שאנו מחשיבים חסר ערך עבור הציפורים? לפי האינטרנט הכל יכול, ציפורים בדרך כלל אוכלות זרעים שאינם שווים הרבה, כך שמשהו שאנו חושבים שאינו שווה הרבה נחשב "עבור הציפורים".

האם אי פעם קראת למישהו מוח ציפור? מוח ציפור הוא אדם שנחשב טיפש או בעל טווח קשב קצר. ציפורים כן מרחפות מפה לשם ושם ושם ושם. האם ציפורים הן טיפשות נתון לוויכוח. מבחינה אנטומית, לציפור יש מוח גדול יחסית לגודל ראשה. כמה טוב המוח הזה מתפקד, אני לא כל כך בטוח.

היא אוכלת כמו ציפור. אי פעם אמרו את זה? המשמעות של האמירה ההיא היא שהיא לא אוכלת הרבה ורק מנקרת את האוכל שלה. ציפורים עושות הרבה מנקרות, אבל מהתבוננות שלי הן אוכלות הרבה. אם קקי הציפורים על הנכס שלי הוא אינדיקציה כלשהי, הם מסתדרים בסדר גמור במחלקות האכילה והעיכול. קראתי שציפורים באמת אוכלות לא מעט לפי גודל גופן.

איך אני יודע את זה? ציפור קטנה אמרה לי. אנו משתמשים באמירה הזו כאשר מקור סודי מספר לנו משהו על אדם אחר. המקור של הביטוי הזה יכול היה להגיע מפסוק בתנ"ך בקהלת על התבוננות במילים שלך כי ציפור בשמיים יכולה לשאת את המילים שלך למלך או משהו כזה. יש אומרים שציפור קטנה אמרה לי מתייחסת ליונים דואר ששימשו להעברת הודעות בעבר.

מעניין שאנחנו לא מקדישים הרבה מחשבה לניבים שבהם אנו משתמשים. אנחנו פשוט מקבלים אותם, בדיוק כמו שאנחנו מקבלים ציפורים ואת הפנטזיה שלנו איתן. אין ספק שרבים מאיתנו רצו להיות חופשיים כמו ציפור. וכולנו, בשלב זה או אחר, היינו עירומים כמו ציפור ג'יפ.

למה ג'יביר? Bluejays נולדים עם מעט מאוד פוך, אז זו יכולה להיות הנחה אחת. רוב הציפורים נולדות אותו הדבר, אז עירום כמו ציפור עובדת גם כן. עורבני כחול כשהם בוגרים הם די מקסימים ואינם נראים עירומים. אבל אני לא בטוח איך נראית ציפור עירומה. אף אחת מהציפורים בחצר שלי לא לובשת בגדים.

מה עם הציפור הכחולה של האושר? שיר שנכתב ב-1934 נתן לנו את הסמל הזה, אבל כחולי ציפורים היו נערצים במשך שנים לפני כן. אגדות אינדיאניות מתייחסות לציפורים כחולות כאל רוח הקשורה לשמש העולה. "ציפורים כחולות עפות מעל הקשת בענן, למה, הו למה, אני לא יכול?" שרה דורותי בקוסם מארץ עוץ.

ציפורי נוצה נוהרות יחד. אנו מבינים שמינים נשארים ביחד ואנו אומרים שאנשים בעלי אופי דומים או תחומי עניין דומים יבחרו לעתים קרובות לבלות יחד. אוהבי ציפורים, למשל.

כולנו יודעים שהציפור המוקדמת מקבלת את התולעת. אנו קוראים לאנשים בבוקר ציפורים מוקדמות ומי שאוהב להישאר ער עד מאוחר נחשבים לינשופי לילה. ציפורים קמות עם עלות השחר, מנקרות אחר חרקים, זרעים ואולי התולעת המפורסמת ההיא. אנחנו מתעוררים לציוצים ושירי הציפורים.

אתה אולי תוהה למה אני לא מסביר איך להעיף את הציפור. אתה יכול לבדוק את זה בעצמך. התחלתי היום בתוכנית פשוט לכתוב על הקסם שלי מהציפורים בחצר שלי, ואיך אני צופה בהן מחדר השמש שלי, כמעט ממעוף הציפור.

היסח דעתי עם הניבים האלה ורציתי לחלוק אותם איתך. כעת שטח הטורים שלי הושלם. אולי אפשר לומר שהרגתי שתי ציפורים במכה אחת.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.