זכויות השוכר וחיות מחמד – בעל הבית נגד החתול שלך

לעתים קרובות מדי אני שומע על אנשים שמוותרים על חיית המחמד המשפחתית האהובה שלהם בגלל שבעל הבית שלהם חוקק מדיניות חדשה ללא חיות מחמד, או בגלל שהם עוברים לנכס להשכרה שיש לו מדיניות ללא חיות מחמד. בתדירות נמוכה יותר, אני שומע גם על בעלי בית שיאפשרו חתולים אך דורשים לבטל אותם.

לפני שאתם מקבלים פוליסת שכירות שעולה למשפחה שלכם, משבשת את חייכם ופוגעת בחיית המחמד שלכם, יש לנקוט בכמה צעדים.

דע את זכויותיך

האם ידעת שכדייר יש לך זכויות מסוימות? לכל אזור יהיה מערכת חוקים וחוקי עזר משלו עבור שוכרים ומשכירים, אך אל תניח רק שבעל הבית שלך פועל לפי הכללים הללו. ודא שאתה יודע מה הזכויות שלך לגבי השכירות וחיות המחמד שלך לפני שאתה נאלץ לעשות משהו.

לדוגמה, האם ידעת שבאונטריו בעל הבית שלך לא יכול לפנות אותך או לאלץ אותך להיפטר מחיית המחמד שלך אלא אם כן הם מסוכנים, גורמים לרעש עודף, נזק ליחידה או בעיות אלרגיה? גם אם חתמתם על חוזה שכירות עם הסכם ללא חיות מחמד, הם לא יכולים לפנות אתכם. סעיפי אי-כניסה לחיות מחמד נחשבים כפסולים על פי החוק והדרך היחידה בה ניתן לפנות אותך בגלל שיש לך חיית מחמד היא אם מועצת המשכירים והדיירים של אונטריו קובעת שחיית המחמד עומדת באחד מהקריטריונים לעיל. המשמעות היא שבעוד בעל בית יכול לבחור שלא להשכיר למי שיש לו חיות מחמד, לאחר שהתחלת את ההשכרה שלך ועברת דירה, הם לא יכולים לפנות אותך בגלל שיש לך חיות מחמד.

החוקים ישתנו בהתאם למקום שבו אתה נמצא, אבל אל תתנו לעצמכם להיות בבריונות כדי לשבש את חייכם או את חיי החתול שלכם כאשר החוק עשוי להיות לצידכם! להיות מיודע.

אל תיכנע, תנהל משא ומתן

אם החוקים המקומיים לא יגנו עליך ועל חיות המחמד שלך, אז השלב הבא הוא לא לוותר ולהיכנע, אלא לנהל משא ומתן ולחנך את בעלי הבית שלך.

לרוב בעלי הדירות שאינם מאפשרים חיות מחמד או שדורשים ביטול ציפורניים של חתולים יש מדיניות זו מכיוון שהם מודאגים מנזק לרכוש. רעש, אלרגיות ובלאגן באזורים קהילתיים כמו הלובי או חוק החזית עשויים גם הם להיות גורם.

כבעלים אחראי של חיית מחמד, כדאי לנסות ללמד את בעל הבית שלך מדוע המדיניות הזו מוטעית ומיותרת. אם אתה יכול לספק חלופות סבירות כדי שבעל הבית שלך יוכל להרגיש שהאינטרסים שלו מכוסים מספיק, אולי תוכל לשכנע אותם לשנות את מדיניות ההשכרה שלו.

  1. הכירו בדאגותיהם. היו מנומסים והגיוניים והודיעו להם שאתם מבינים את החששות שלהם ומכבדים את רצונם לשמור על בניין נקי ולא ניזוק.
  2. הסבירו התנהגות רגילה של חתולים. ייתכן שהאנשים שיוצרים מדיניות אינם מכירים לחלוטין את התנהגות החתולים. הסבירו שניתן בקלות לאמן חתולים להשתמש בעמוד גירוד במקום בשטיח, וכי חתולים מעדיפים באופן אינסטינקטיבי לקבור את הפסולת שלהם בפסולת נקייה במקום להפקיד אותה בכל מקום. הסבירו שחתולים בדרך כלל לא מתגרדים בקירות, בדלתות ובאביפון, ושגם חתול לא מאומן נוטה יותר לשרוט את הרהיטים של הדייר מאשר להרוס את היחידה עצמה. תן להם לדעת שאתה תספק ארגז חול נקי ומשטחים מתאימים לחתול שלך לשרוט.
  3. תן להם לדעת שהחתולים שלך מעוקרים/מסורסים. הסבר עיקור/סירוס מבטל את התנהגויות החתולים הלא רצויות שהם עשויים להיות מודאגים מהן, כגון יללות, סימון טריטוריה בשתן וצואה, לחימה ומשיכת חתולי רחוב לאזור. תן להם לדעת שההתנהגויות האלה אופייניות לבעלי חיים שלמים ושההתנהגויות שלך תוקנה.
  4. תבטיח להם את זה החתול שלך יהיה במנשא או ברצועה בכל פעם שהם נמצאים בשטח ציבורי. בעלי חיים שרצים לרווחה יכולים להיות מסוכנים ומטרידים. הרגיע אותם שהחתול שלך יישמר תחת שליטה בכל עת.
  5. הסבירו מה זה דה-קלאוינג ושהוא גורם לרוב להתנהגות לא רצויה אחרת. אנשים רבים לא מבינים מה זה דה-קלאוינג ואין להם מושג שזה עלול לגרום להתנהגות אחרת אפילו יותר לא רצויה, כמו פיפי מחוץ לארגז החול. הבהירו כי ביטול ציפורניים מיותר ואכזרי ושאם הם מודאגים מהחתול שישרט יש חלופות, כגון Softpaws [http://www.softpaws.com/], שבו היית מוכן להשתמש.
  6. ספק תיעוד לתמיכה בטענותיך. ספק ראיות תומכות ממקורות מוכרים כדי לגבות את מה שאתה אומר. רשת החברים הטובים מספקת משאבים רבים וטובים לדיירים שנדרשים לבטל את האישור: http://network.bestfriends.org/celebrateclawsnotdeclaw/news/16849.html. אם בעל הבית שלך דורש ביטול חוק, דבר עם הווטרינר שלך – ייתכן שהוא יוכל לספק מסמך או מכתב התומך בעמדתך נגד ביטול חוק.
  7. הצע לשלם פיקדון נוסף. הבטיחו להם שבזמן שהחתול שלכם מאולף ואתם לא מצפים שהחתול שלכם ישמיד שום דבר, אם משהו ביחידה ייפגע על ידי החתול, תיקחו אחריות על תיקון או החלפתו. הראה שאתה רציני לגבי זה על ידי הצעה לשלם פיקדון גדול יותר.
  8. הזכירו להם שדייר אחראי הוא דייר אחראי, וכמו כן דייר לא אחראי יגרום לבעיות גם ללא חיות מחמד. הסכם השכירות שלהם כבר אמור לכסות שוכרים בעייתיים, כמו כאלה שגורמים לרעש עודף, הפרעות או נזק לרכוש.
  9. הציעו לתת המלצות על עריכת מדיניות שכירות המאפשרת חיות מחמד אך מגנה על הבניין שלהם ועל דיירים אחרים. אם אתה יכול לעשות עבורם חלק מעבודת הרגליים, ולחסוך להם זמן ומאמץ, הם עשויים להיות מוכנים יותר לבצע שינויים.

 

המוצא האחרון שלך

אם בעל הבית שלך לא מוכן להקשיב או לעבוד איתך ומתעקש שתפטרי מחיות המחמד שלך או מפסיד, אז יש לך בחירה קשה לעשות. יכול להיות שהגיע הזמן לשקול לעבור לבית ידידותי יותר לחיות מחמד, או אם זה לא אפשרי, ייתכן שתצטרך לשחזר את חיות המחמד שלך. אני לא מחשיב ביטול החתול שלך כפשרה מקובלת.

באופן אידיאלי, תוכל למצוא מקום חדש המאפשר חיות מחמד בהסכם השכירות שלו. אם לא, נכסים שבבעלות יחידים עשויים לספק גמישות רבה יותר מחברות השכרה גדולות במדיניות חיות מחמד – לכל הפחות ייתכן שיהיה לך קל יותר לקבל גישה למישהו שיש לו את הכוח לקבל את ההחלטה הזו.

אם מעבר דירה אינו אופציה ואתה חייב לשחזר את חיות המחמד שלך, עשה כל שביכולתך כדי למצוא בית חדש בעצמך, במקום להפיל את החתול שלך במקלט. בכל המקלטים יש שפע של חתולים ומעט מדי מאמצים, והחתול שלך מסתכן בכלוב לפרק זמן ממושך או להמתת חסד אם הם לא מאומצים במהירות. השתמש בכל המשאבים העומדים לרשותך – חברים ובני משפחה, שלטי חוצות קהילתיים, Freecycle (אם הרשימה המקומית שלך מאפשרת) ו-Craigslist. אתה תרגיש הרבה יותר טוב בידיעה שהחתול שלך הולך לבית במקום לכלוב ותהיה לך החלטה לאיזה סוג בית החתול שלך הולך.

צור קשר עם הגוף המנהל המקומי שלך המטפל בחוקי השוכרים והמשכירים ופעל בהם כדי ליצור חוקי עזר המגנים על בעלי חיות מחמד מבלי לפגוע בבטיחות ובשלמות הנכסים של בעלי הבית.

באמצעות בעלות אחראית על חיות מחמד וקידום יזום של הבנה באמצעות חינוך, נוכל לעודד בעלי נכסים לקבוע כללי השכרה סבירים ולהפחית את האפליה כלפי בעלי חיות מחמד.

About admin

Check Also

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת מזון לחיות מחמד

בעלי חיות מחמד בפעם הראשונה תמיד אובדי עצות כאשר הגיע הזמן לקנות את המזון המתאים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.