חדר ציפורים נקי – 5 דרכים לשמור על הציפור נקייה

סביבה נקייה עבור הציפור שלך תשמור אותך ואת חיית המחמד שלך בריאים יותר. לפעמים זה עשוי להרגיש כאילו קל יותר לדבר על ניקוי יעיל מאשר לעשות. אבל מעקב אחר 5 ההצעות שלהלן יעזור לך להפחית באופן דרסטי את מספר החלקיקים בחדר הציפורים שלך.

הימנע ממלכודות חלקיקים—-יש כל כך הרבה מקומות בבית הרגיל ואפילו בחדר ציפורים שיכולים ללכוד אלרגנים. שטיח מקיר לקיר, ריהוט מרופד, ערימות של ספרים ומגזינים, וילונות בד, תריסים אופקיים, והרשימה עוד ארוכה.

רוב המשטחים הללו ארוגים ויכולים ללכוד מספר לא ייאמן של חלקיקים שיכולים ונשלחים באוויר עם פעילויות יומיומיות. ככל שתוכלו לחסל יותר מאלה, כך תוכלו לנקות טוב יותר ולהפחית באמת את מספר החלקיקים שזמינים אפילו להיכנס לאוויר שלכם.

כשאתה מוסיף ומחליף ריהוט בחדר הציפורים ובבית שלך, חשבו על תחליפים ידידותיים לציפורים. בחר בשטיחים קלים לכביסה וקלים לכביסה. קחו בחשבון רהיטים שניתן לנגב עם מטלית לחה ולא עם חתיכות מכוסות בד.

בחר לינוליאום, אריחים, עץ או משטח קשה אחר שניתן לנגב. וחשבו על גוונים שניתן להפשיל ולנגב ותריסים אנכיים כאפשרויות שיאפשרו ליותר חלקיקים ליפול לרצפה.

תגיד לא — אמירת לא רק לציפור אחת נוספת יכולה לגרום לכך שלציפור/ים שכבר אימצת יהיו חיים טובים יותר. אם אתה חובב ציפורים, אתה כנראה רוצה לתת לכל ציפור חסרת בית חיים טובים. אבל בהתאם לגודל החלל שלך, המשך הוספת ציפורים מעבר לנקודה מסוימת עושה את זה כמעט בלתי אפשרי לשמור על בריאות התנאים.

"כמה שיותר יותר טוב" הכלל אינו חל במצב זה. להציע פחות ציפורים חיים טובים מנצחים שיש המון ציפורים שאינך מסוגל לטפל בהן כראוי.

נקה לעתים קרובות — באיזו תדירות אתה מנקה תהיה השיחה שלך בהתבסס על המצב שלך. אבל תוכל לדעת אם לוח הזמנים שלך עובד די מהר. יש אנשים שמסוגלים לנקות כל יומיים, ואחרים מרגישים שהם צריכים לנקות כל יום ולפעמים יותר מפעם אחת ביום.

התדירות שלך תהיה תלויה במספר ובסוג הציפורים שיש לך. אלה עם ציפורים מטושטשות כמו אפור אפריקאי, קקדו או קוקטייל עשויים לגלות שיש צורך בניקוי תכוף יותר כדי לעמוד בקצב האבקה הלבנה הבלתי פוסקת שתוכים אלו מייצרים.

המטרה היא ממש לשמור על הקשקשים והאבק. החדר שלך לא צריך להיות מסוגל לעבור את מבחן הכפפות הלבנות, אבל כמעט.

נקי יותר חכם — אחת הדרכים הטובות ביותר להוציא חלקיקים ממחזור הדם היא להשתמש במים לניקוי. הוספת מים לתערובת עם מגב או מטלית לחה הופכת את החלקיקים לכבדים מכדי לברוח שוב לאוויר ונותנת לך יותר סיכוי לחסל אותם לצמיתות.

שואב עם מסנן HEPA או יעילות גבוהה למעצר חלקיקים הוא גם דרך מצוינת לוודא שמה שנשאב לשואב יישאר בשואב האבק. הרחיקו את המטאטא ומגב האבק מהתערובת ובחרו בשואב האבק.

סנן את האוויר — לא משנה כמה חכם או תדירות אתה מנקה, חלקיקים ייכנסו לאוויר. חלקיקים פשוט מגיעים עם הטריטוריה כשאתה חי עם ציפורים. הדרך היחידה לשמור בצורה מהימנה על נקיון האוויר היא לסנן אותו ברציפות.

סינון HEPA הוא הטוב ביותר מכיוון שהתוצר היחיד שלו הוא אוויר צח. אין חלקיקים מיוננים או רמות אוזון לדאוג.

סינון HEPA משמש בבתי חולים ובוודאי יעבוד עבורך במצבך. סוג מסנן זה חייב להוכיח שהוא מסוגל לחסל 99.97% מהחלקיקים הנישאים באוויר שהם 3 מיקרון ומעלה.

יחד, 5 הצעדים הללו יכולים לקרב אתכם לספק חיים נפלאים עבורכם חברי העופות, וחיים בריאים יותר לכל מי שחי איתם.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.