חיות מחמד יכולות לעזור לקשישים להימנע מהצורך בפסיכותרפיה

דיכאון הוא בעיה רצינית עבור קשישים. חוסר היכולת לבצע את הפעילויות היומיומיות הרגילות בגלל בריאותם, מוות של בן/בת זוג או אהוב, ובידוד מחברים ובני משפחה עלולים לגבות את שלומו של קשיש. למרות שהכשרה למטפלים כוללת טיפול ספציפי למטופלים הקשישים שלהם, ייתכן שזו דרך פעולה טובה יותר לעזור לקשישים להימנע מהצורך בפסיכותרפיה. אחת הדרכים לעשות זאת היא שיהיו להם חיית מחמד או ייחשפו לטיפול בחיות מחמד.

להחזיק חיית מחמד יכול להיות כוח חיובי מאוד בחייו של קשיש. אם הם חיים לבד, היתרונות של חיית מחמד עמוקים עוד יותר. חיות מחמד נותנות לחייהם מבנה וחברות. חיות מחמד מפחיתות בדידות, מפחיתות דיכאון וחרדה ומסייעות לקשיש להתמודד עם אובדן אדם אהוב. חוקרים מאוניברסיטת Guelph ב-Guelph, אונטריו הוכיחו שאנשים שיש להם חיות מחמד פעילים יותר ובעלי השקפה חיובית יותר על החיים. ממצאים אלה גובו במאמר שפורסם בכתב העת של האגודה האמריקאית לגריאטריה.

מחקר של Mayo Clinic חשף כמה עובדות מעניינות על בעלות על חיות מחמד קשישים:

1) בעלות על חיות מחמד מפחיתה את ביקורי הרופאים ב-21%.

2) חולי אלצהיימר נשארים יותר בהווה אם יש להם חיית מחמד.

3) קשישים שאין להם חיות מחמד רואים ירידה משמעותית לאורך זמן ברווחתם הפיזית והנפשית.

4) למטופלים סיעודיים העוסקים בטיפול בחיות מחמד יש עלייה באינטראקציה חברתית ומילולית.

נתונים סטטיסטיים אלה תומכים ביתרונות של חיות מחמד וטיפול בחיות מחמד. גם קשישים עם מוגבלות פיזית מראים פחות סימני דיכאון מאלה שלא היו להם חיות מחמד או שלא נחשפו לטיפול בחיות מחמד.

מטפלים ויועצים רבים מכירים בהשפעה החיובית שיכולה להיות לטיפול בחיות מחמד על המטופלים שלהם. בתי אבות משתמשים בטיפול בחיות מחמד ובחלקם אפילו חיות מחמד חיות שהדיירים יוכלו לתקשר איתן. מתנדבים מביאים גם את חיות המחמד שלהם כדי שמטופלים מבוגרים יוכלו לבלות איתם כמה פעמים בשבוע.

מטרת הפסיכותרפיה היא לעזור לאנשים לחיות חיים טובים יותר ולהיות בעלי תחושת רווחה רבה יותר. אם יש צורך בטיפול, ניתן להגדיל את התועלת על ידי חיות מחמד וטיפול בחיות מחמד. תוכניות רבות המספקות הכשרה למטפלים כוללות כיום טיפול בחיות מחמד. זהו קורס טיפול בעל ערך ושימושי שיכול לעזור לקשישים להימנע מהצורך בפסיכותרפיה.

About admin

Check Also

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת מזון לחיות מחמד

בעלי חיות מחמד בפעם הראשונה תמיד אובדי עצות כאשר הגיע הזמן לקנות את המזון המתאים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.