חמש ציפורי המשחק הטעימות ביותר

למשחק יש מוניטין של לא לבעלי לב חלש, וגאמי שימש לתיאור מגוון טעמים שלהרבה אנשים לא נעים. סיבות רבות הוצעו כמקור הטעמים הללו, ולכל אחת מן הסתם יש יד לפחות בחלק מהמקרים: ניתן למצוא טעם עשיר של בשר/דם אדום בציד שלא דימם היטב; לכמה חיות זכר יש בלוטות מושק, וכאשר אלו מזהמות את הבשר, אתה יכול לקבל בשר בטעם מושק; לפעמים משחק יכול להיות תלוי זמן רב מדי ובטמפרטורות חמות מדי, מה שהופך פעולה חיידקית לאפשרית; תזונת החיה יכולה להשפיע על טעם הבשר שלה; כאשר בעל החיים נרדף, הורמונים כמו אדרנלין וכימיקלים כמו חומצה לקטית יכולים להצטבר בבשר, ולהשפיע על טעמו; ולבסוף בבשר של כמה בעלי חיים יש כמה תרכובות אורגניות חריפות במיוחד, כמו מה שאתה מוצא בבשר עיזים. עם זאת, ללא קשר לגורמים הללו, ולפעמים בגללם, אנשים שאוהבים טעמים אסרטיביים מתענגים על טעם המשחק.

עם זאת, ציפורי ציד יכולות להוות גשר בין ההומוגניות התפלה של בשר מעובד לבין הטעמים האסרטיביים של ציד בר על הפרסה. מוכנים כהלכה, הם יכולים להיות שינוי מבורך מהארוחה היומיומית, והטבחים משתמשים בהם באופן קבוע כדי לחגוג אירועים מיוחדים. ציפורי ציד פראיות לא רק מאפשרות אכילה בריאה יותר בזכות היותם בשר רזה יותר, הן גם אופציה אתית יותר מבשר שחוות במפעל מכיוון שהחיות זוכות לחיות חיים טבעיים. להלן כמה מציפורי המשחק הטובות והפופולריות ביותר:

1. שליו – הציפורים הקטנות הללו ידועות יותר בביצים שלהן מאשר בבשר שלהן, וחבל שכן בשרם מענג אפיקורים במשך מאות שנים. במיטבו, שליו יכול להיות בשרני, עסיסי ונימוח, עם גוון נעים אך עדין. הגודל הקטן שלהם אומר שהם צריכים להתבשל במהירות, כעשר דקות, כדי לשמור על המיצים שלהם. אתה גם צריך לוודא שיש לך מספיק לכל סועד – בדרך כלל כשניים לסועד אם מגישים אותם כמתאבן, או שלושה אם משתמשים בהם כמנה עיקרית. שליו יכול לעמוד בתיבול אגרסיבי יותר מאשר עוף בגלל טעמו הגמי המתון, והוא מקבל טעמים טוב יותר מבשרים אחרים. מרינדת יין אדום תעשה יפה מאוד, ובשביל פינוק ממש יוקרתי, שליו משתלב היטב עם כבד אווז.

2. גרוס מרוקן – אלה גדולים יותר משליו, למעשה נראים יותר כמו תרנגולות בר קטנות, עם טעם אסרטיבי יותר ובשר קל. הם יכולים להשתפר ברכות אם הם תלויים במשך כמה ימים, וזמן הבישול צריך להיות קצר יותר מאשר עבור עוף. חובבי משחק רבים מחשיבים את ציפורי הציד הטעימה ביותר, והם יכולים להחליף עוף בכל מתכון לשדרוג טעים. שיטות הבישול המומלצות ביותר הן טיגון עמוק או עטיפה בבייקון ולאחר מכן צלייה או אפייה בתנור.

3. Chukar Partridge – נקראת גם חוגלה אדום רגליים, הציפורים הללו הוצגו לארה"ב מאסיה, ומספרן מספיק שלמרות הפופולריות שלהן בקרב אניני טעם, יש הרבה מה להסתובב בו. ציפורים בעלות גוף שומן אלה שוקלות קילו וחצי כל אחת, הן בערך בגודל של תרנגולת קורנית כשהן לבושות, והן דומות לשליו בטעם ובמרקם, עם טעם שתואר כאגוזי ומתון. הם גם מצליחים בכל מתכונים שדורשים שליו, אם כי גודלם הגדול יותר אומר שאתה צריך להתאים את זמני הבישול ואת גדלי ההגשה כראוי.

4. חוגלה אפורה – הידועה גם בשם החוגלה ההונגרית, או הוני, ציפור זו הייתה מאז ומתמיד מעדן, ובשר הכהה המובהק, מעט גדוש מעט, זכה להערכה על ידי אניני טעם מימי הרומאים ועד היום. במשקל של חצי קילו עד קילו אחד, הם מוכנים בדרך כלל שלמים ואופים בתנור. לאגוזים, פירות סתיו ופטריות לכולם יש פרופילי טעם שכבר מזמן קשורים לציפור הזו, והם מסתדרים היטב כמלית או רוטב.

5. פסיון – ציפור המשחק המזוהה לרוב עם מלכות, כאשר גודלו הגדול והנוצות הצבעוניות של הזכר הופכים אותו לגביע ציד בפרס. פסיונים זוכים להערכה רבה על שולחן האוכל כמו שהם במצוד. הגודל הגדול יותר שלהם הופך אותם למרכז טוב לחגיגות, ובמקרה של ציפורים שגדלו בחווה שנתלות במשך פרק זמן מינימלי, הטעם עדין מספיק כדי להיות מקובל אפילו על אנשים שלא אוהבים משחק. מי שמעדיף טעם חזק יותר יכול לבחור בציפורי בר שנתלו זמן רב יותר, עד שבוע, מה שמאפשר לטעם הציפור להתפתח יותר. טבחים המשתמשים בפסיון צריכים להקדיש תשומת לב מיוחדת להבדל בטעם בין בר לגידול בחווה וכן בין מינימלית לתלויים מיושנים היטב, שכן התבלינים צריכים להיות חזקים מספיק כדי לשפר את טעמה של הציפור מבלי להטביע אותה.

באופן כללי, שיטות הבישול של ציפורי ציד צריכות לתת את הדעת על היותם רזים יותר מעופות שגודלו בחווה, ולכן מהיר יותר להתייבש, כך שטכניקות כמו מלח או הוספת מעט שומן בצורת חמאה במלית או שומן חזיר עם בייקון. לעשות פלאים. לעטוף בבלילה או בקרום ולאחר מכן אפייה או טיגון עמוק הוא גם רעיון טוב מכיוון שהציפוי מגן על הבשר מפני התייבשות.

זיווגי יין לעופות אלה כוללים בדרך כלל יין לבן אסרטיבי יותר או אדום בהיר יותר, אך למרינדות, תבלינים ורטבים תהיה השפעה על משקלו היחסי של היין הדרוש – ברולו או קברנה סוביניון ברוטב יאפשרו שילוב עם אדום טאני, בעוד שתבלינים מזרחיים יתאימו היטב לתבלין של סירה טובה. למי שרוצה לשמור על קז'ואל, בירה טובה תעשה נהדר גם כן. אכילה מהנה!

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.