חתולים מתעטשים – מה זה אומר?

חתול מתעטש אינו יוצא דופן. בדיוק כמו בני אדם, הם יכולים להיתקע באף שלהם או שהקרומים שלהם יכולים להיות דלקתיים או מגורים, והתעטשות היא הדרך המהירה והיעילה ביותר לנקות זאת. גזעים מסוימים פשוט מתעטשים לעתים קרובות יותר מאחרים. אף אחד לא באמת יודע למה, אבל גזעים עם מעברי אף קצרים ופנים שטוחות, כמו פרסים, בסופו של דבר מתעטשים יותר מגזעים אחרים של חתולים.

במקרים רבים, אלרגן הוא האשם. לכ-15% מכלל החתולים יש צורה כלשהי של אלרגיה. ככל הנראה, אלה נובעים מ:

  • חרקים – פרעושים הם הכי הרבה, שכן רוק הפה של הפרעוש יכול לעורר אלרגיה. גם כאשר הפרעושים מומתים, הגירוד יכול להימשך זמן מה.
  • אלרגנים באוויר – אותם אלרגנים שמעניקים לנו קדחת השחת עלולים לגרום לאלרגיות גם אצל חתולים, כולל אבקה, דשא ועובש.
  • מזון ותרופות – חתולים יכולים להיות אלרגיים למזונות ותרופות מסוימים, כולל חיסונים מסוימים.

אם החתול שלך מתעטש בגלל אלרגיה, אתה עשוי להבחין גם בתסמינים אחרים, כולל החתול שלך ללקק כל הזמן את כפותיו, לשפשף את פניו או להשתעל. אלה לא תמיד נוכחים, אבל עשויים להיות. החתול שלך עלול גם לקבל כוורות המופיעות בערך חצי שעה לאחר החשיפה לאלרגן. הכוורות יכולות להופיע בכל מקום על החתול שלך ולחלוף לאחר יום. הגורם לכוורות יכול לכלול עקיצות חרקים, מזון חדש, תרופה או חיסון או קוטלי חרקים המשמשים לטיפול בדשא שלך.

אם אתה חושד שההתעטשות נגרמת מאלרגיה, נסה קודם כל לקבוע את הסיבה. אם שיניתם משהו בבית – המלטה או מזון של החתול, השתמשתם בקוטל חרקים ברחבי הבית וכו' – הסר אותם ובדוק אם החתול שלך מרגיש טוב יותר. אם זה האוכל, הווטרינר שלך עשוי להמליץ ​​על מעט חלב מגנזיה כדי לנקות את הבטן מהר יותר. ניתן להשתמש גם בטיפולי בנאדריל וקורטיזון. וטרינר צריך לנהל אותם. אל תנסה לעשות זאת בעצמך.

אם יש חשד לחתול שלך שיש זיהום, בודדו אותו מכל בעלי חיים אחרים מכיוון שהזיהום עלול להיות מדבק. סביר להניח שגם תרצו להרחיק גם את הילדים, מכיוון שכמה חיידקים ואפילו וירוסים יכולים להתפשט באמצעות מגע עם בני אדם.

מורסה בלסת העליונה יכולה גם לגרום להתעטשות. זה יכול להתפשט לתוך מעברי האף, ולגרום להם להתנפח ולהיסגר.

סיבה נוספת יכולה להיות אבק וקרדית. כאשר מערבבים אותם בארגז החול, הם יכולים להישאף על ידי החתול שלך או להיכנס לפרווה. שמירה על ניקיון ארגז החול היא הדרך הטובה ביותר לפתור את הבעיה הזו ואל תשתמשו בפסולת בתחתית השקית – לרוב מדובר בעיקר באבק. חתול כמו קופסה נקייה וזה עשוי אפילו לבטל כמה בעיות התנהגותיות, כמו ריסוס או ללכת לשירותים במקום אחר בבית.

לבסוף, תרצה לבדוק את האף של החתול שלך כדי לראות אם משהו נתקע בו. זה נכון במיוחד אם החתול שלך מתעטש ללא הרף. ייתכן שהם מנסים לגרש את החפץ. אם אינך מצליח להוציא את החפץ החוצה או אם נראה שהוא נמצא רחוק מדי במעלה הנחיר, תרצה לקחת את החתול שלך לווטרינר בהקדם האפשרי, במיוחד אם זה מלחיץ את החתול שלך או שהוא חולה בעיית נשימה.

כרגיל, מעקב אחר אישיות החתול שלך והכרת התנהגותו היא דרך טובה לדעת אם משהו לא בסדר. אם החתול שלך מתעטש מדי פעם זה לא עניין גדול. אבל אם הוא פתאום מתחיל להתעטש כשאף פעם לא התעטשו או שההתעטשות רק מחמירה, זה יכול להיות סימפטום ולא רק עיטוש.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.