חתולי ספינקס – יתרונות וחסרונות

חתול הספינקס די שונה מהחתול בעל הפרווה הממוצע בכמה שיער יש לו, אבל מהן התכונות האחרות של חתול ספינקס והאם הן יתאימו לך?

אחד היתרונות המצוטטים ביותר עבור Sphynx הוא התכונות ההיפואלרגניות שלו לכאורה, למרבה הצער, טענות אלו חסרות בסיס שכן האלרגיה הנפוצה ביותר לחתולים היא לחלבון ברוק שלהם, ורוק Sphynx מורכב מאותם חלבונים כמו גזעי חתולים אחרים.

מקצוען אמיתי לגזע הוא האישיות שלהם. ספינקסים גדלים היטב הם יוצאים, סקרנים ומחפשים תשומת לב, רחוקים מכמה גזעים אחרים שיכולים להיות ביישנים, יהירים וזועפים. אם אתם מחפשים בן לוויה משעשע עם אנרגיה ואופי אז שקול ספינקס.

חוסר השיער בספינקס אינו מפחית, כפי שחושבים, את כמות הטיפוח שדרוש לספינקס. ההיפך הוא העובדה, שכן שמני העור הטבעיים שהיו מופצים על הפרווה כדי לתת ברק מבריק ולהגן על הפרווה, יושבים על עור הספינקס ויקלוט לכלוך ופתיתי עור מתים (קשקשים) וזיעה. (כן לחתולי ספינקס יש בלוטות זיעה), כל זה צריך רחצה קבוע כדי להסיר.

חתולי ספינקס הם חתולים מקורים בגלל חוסר השיער שלהם. הם לא יכולים להגן על עורם מהשמש, וגם לא יכלו להגן על עצמם במאבק עם חתולים אחרים, והם יסבלו מהיפותרמיה די מהר. להחזיק חתול שלא יוצא החוצה עוזרת מאוד לחיות הבר סביב הבית שלך. חתולים אחראים לרוב מקרי המוות של לטאות, ציפורים ויונקים ובמדינות מסוימות כמו אוסטרליה, היו אחראים לכמעט הכחדה של מינים.

מערכת העיכול Sphynx רגישה וצואה רופפת וחריפה לרוב תהיה תוצאה של משהו בתזונה שלהם שמטריד את הבטן. האכלת Sphynxes במזון רטוב גולמי תגזור את רוב בעיות המעיים ותתברר שזולה יותר ממזון משומר לחתולים.

גזע חתולים חסר שיער זה זוכה כעת להכרה כמייצר חתולים נלווים נהדרים והוא מקבל הסמכה ברחבי ארה"ב ובעולם. עבודה זו עם קבוצות מיוחדות עוזרת להעלות את הפרופיל של חתול הספינקס בקהילה הגדולה. מכיוון שהם אוהבים להיות בקרבת בני אדם מתענגים על כל תשומת לב, הספינקסים פורצים את הגבולות שיש לאנשים מבוגרים ונכים, ומעודדים ביטוי של אהבה ושמחה.

חתולי ספינקס עדיין נדירים וככאלה הביקוש אליהם גבוה וההיצע נמוך, מה שמוביל למחירים גבוהים בהשוואה לגזעי חתולים אחרים. אני חושב שזה מקצוען מכיוון שרק הבעלים המסור ביותר ירצה לבזבז את הכסף כדי להחזיק אחד. זה גם אומר שכאשר יש לך אחד אתה במועדון די אקסקלוסיבי!

About admin

Check Also

איך חתולים משתמשים בזנבותיהם כדי לתקשר

הזנב של החתול שלך יכול לספר לך הרבה על מצב הרוח שבו החתול שלך נמצא. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.