חתול פרסי: גזע אלגנטי ואוהב

חתולים פרסיים הם חתולים מרהיבים ארוכי שיער. עם זאת, על פי איגוד חובבי החתולים (CFA), בשנת 2015 דורג גזע החתול הפרסי כגזע השני הפופולרי ביותר בארצות הברית. הגזע הראשון הפופולרי ביותר הוא האקזוטי. הגזע האקזוטי נראה כמו פרסי קצר שיער. כתוצאה מכך, אני חושב שהאנשים האלה מאוד אוהבים גם פרסים.

הערה: הגזע האקזוטי נוצר על ידי הצלבת שיער ביתי קצר עם פרסי. לפיכך, בסופו של דבר, שערות ביתיות קצרות הפכו לאקזוטיות בגלל הפרסי שבהן. (אז אני חושד שתחזוקת השיער הנמוכה יותר של השיער הקצר עשויה להשפיע על כך… בנוסף, לפני יצירת השיער הקצר האקזוטי, חתולים עם שיער קצר ביתי לא הורשו להיכנס לתערוכות חתולים.)

לחתול הפרסי יש מראה מיוחד: ראש גדול ועגול; עיניים גדולות ועגולות; אף קצר; לחיים מלאות; ואוזניים קטנות עם קצוות מעוגלים. הראש נתמך על ידי צוואר קצר ועבה וגוף חסון ושרירי בצורה מטעה. רגליו של חתול פרסי קצרות, עבות וחזקות עם כפות גדולות, עגולות ומוצקות. הזנב רך ופרופורציונלי לאורך גוף החתול.

מראה חיצוני

חתולים פרסיים יכולים להגיע ב"מבטים" שונים. תהליך הרבייה הסלקטיבי שבוצע על ידי מגדלים איפשר התפתחות של מגוון רחב של צבעי פרווה. זה גם הוביל ליצירת פרסים בעלי פנים שטוחות יותר ויותר (או פרצופי פקה). מועדף על ידי חובבי חתולים רבים, מבנה ראש זה יכול להביא איתו מספר בעיות בריאותיות. היו מאמצים של כמה מגדלים לשמר את סוג החתול המבוגר יותר, הגזע המסורתי, בעל לוע בולט יותר, שהוא פופולרי יותר בקרב הציבור הרחב. אלה נקראים פרסים "פנים בובה".

אומרים שלפרסים "פני בובה" יש מראה מיושן יותר, עם פנים לא שטוחות כמו הפרסי המראה או הפרסי הפקה.

סביבה

הפרסי המכובד והצייתן ידוע בהיותו שקט ומתוק. היא קישוט לכל בית שבו היא יכולה ליהנות מהישיבה בחיקה – בוודאי מלטף את המקום הראוי שלה – להיות מלטף על ידי אלה שמבינים מספיק כדי לזהות את תכונותיה העילאיות, ולשחק בבית עם ילדים אדיבים שיסתרקו בעדינות את שערה, יגלגלו אותה מסביב בעגלה, בעגלה או בכרכרה, ואז מגישים לה תה במסיבות שלהם. הפרסים הם חיבה אבל מפלים. הם שומרים את תשומת לבם לבני המשפחה ולאותם אורחים מעטים שהם מרגישים שהם יכולים לסמוך עליהם.

חתולים פרסיים והם חתולים רגועים המעדיפים בית שליו שבו מעט משתנה מיום ליום. בנוסף, הם מרוצים יותר כשהם לא נמצאים בסביבה רועשת.

הפרסים משתמשים בעיניים הגדולות והאקספרסיביות שלהם ובקול שניתן לתאר כחתולים פרסיים רכים, נעימים ומוזיקליים שמאפשרים לדעת את הצרכים הפשוטים שלהם: ארוחות רגילות, קצת זמן משחק עם עכבר חתול או טיזר נוצות, והרבה אהבה, שהם לחזור פי עשרה.

מכיוון שהרגליים של חתולים פרסיים קצרות, הם נוטים פחות לטפס לגבהים מוגזמים, אבל בתור חתלתולים, הם ינסו יותר מאשר כבוגרים. השגת רהיטים וצעצועים משלהם עוזרת להם. כשאתם בעבודה או עסוקים בבית, הפרסית מסתפקת בקישוט כיסא, ספה או מיטה עד שתתפנו להעריץ אותה ולתת לה את תשומת הלב שהיא מקבלת ברצון אך לעולם לא דורשת.

טיפול וטיפוח

הדבר החשוב ביותר שיש להבין בטיפול בחתול פרסי הוא הצורך בטיפוח יומיומי. המעיל הארוך והיפה הזה לא נשאר נקי וללא סבך בכוחות עצמו. יש לסרוק ולהבריש אותו בעדינות אך ביסודיות מדי יום, ורחצה קבועה – לפחות פעם בחודש – היא רעיון טוב. גם לקצץ ציפורניים באופן קבוע קל לעשות.

יש לשמור גם על ארגזי חול נקיים בקפדנות. חתול פרסי מפקח לעתים קרובות על פעילות זו, ומיד בודק מאחורי העבודה שלך לאחר ניקוי הארגז. הם עשויים לבוא בזמן שאתה מנקה את הקופסה וצופה. כשתסיים, הם עשויים להיכנס לצד, לרחרח מסביב, להסתכל עליך, כאילו אומרים שהם מאשרים, ואז לעזוב. לפיכך, ודאו שאתם עושים עבודה טובה – מועדף מדי יום.

חתלתולים פרסיים וחתולים פרסיים לא נועדו לחיות בחוץ. הם חתולים מקורים בלעדיים בלבד.

קריעה מוגזמת יכולה להיות בעיה בגזע זה. הפתרון הפשוט הוא לנקות מדי יום את זוויות העיניים. זה מונע היווצרות כתמים מתחת לעיניים.

כל החתלתולים הפרסיים למכירה בקטטרי שלנו הם חתולים פרסיים בלבד.

תהיו בטוחים שהם יביאו לכם הרבה שמחה ואהבה, יטפסו על ברכיכם או יחנקו בעקיפת זרועכם – רק כדי להיות לידכם.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.