טיפול בציפורים ילידים צעירים

להיתקל בתינוק מסוג כלשהו הוא אירוע שכיח למדי עבור אנשים רבים. יכול להיות שאתה יוצא לטיול, לרכוב על אופניים או לנהוג במכונית שלך ולראות ציפור קטנה על הקרקע. לעתים קרובות התגובה המיידית שלך היא לתפוס את הציפור, לקחת אותה הביתה ולנסות לגדל אותה. זה אפשרי אם אתה יודע מה אתה עושה, אבל אם לא, אתה כנראה עושה יותר נזק מתועלת מנסה לעזור לתינוק.

להלן מספר הצעות להתמודדות עם ציפורים צעירות שנטושות לכאורה:

ציפורי שיר – קבוצה זו כוללת את רוב הציפורים הנפוצות וגם הלא נפוצות שאנו עשויים לצפות בחצרות האחוריות שלנו: כחולי ציפורים, קרדינלים, יונים, חוחיות, רובינים ועוד רבים אחרים. אם מצאתם ציפור שיר צעירה שנפלה מהקן ותוכלו לאתר את הקן, נסו למקם אותו בחזרה.

ציפורים רבות נשארות בקן עד שהן יכולות לעוף, אבל חלקן יעזבו את הקן מדי פעם לפני כן, לפעמים כי משהו הפחיד אותן. קרדינלים צעירים נוטים במיוחד ליציאה מוקדמת לפני שהם יכולים לעוף. רובינים גם נראים לעתים קרובות מקפצים לפני שהם יכולים לעוף מספיק כדי להיכנס לשיחים או לעצים ליתר ביטחון.

כשהם על הקרקע, עופות תינוקות נמצאים בסכנה חמורה מטורפים. עם זאת, רוב הזמן המבוגרים ממשיכים להאכיל את הגורים שלהם שעזבו את הקן בטרם עת ומובילים אותם בהדרגה למקומות בטוחים יחסית.

אם הציפור התינוקת נפלה בטעות מהקן, ייתכן שתוכל למקם אותה בחזרה. מניסיוני, כאשר הציפור הקטנה נבהלה מהקן, המאמצים להחליפו יהיו חסרי תועלת. זה מיד יעזוב שוב.

לאחר החלפת תינוק צעיר, התבונן ממרחק כדי לראות אם ההורים עדיין מאכילים אותו. למרבה הצער, לפעמים המבוגרים יימנעו מתינוק שיש עליו ריח אנושי. אז טיפול בזה עם כפפות יכול להיות מועיל.

אם ההורים לא יופיעו שוב, עם אישור אולי תוכל לטפל בזה. עם זאת, אספקת התזונה המתאימה היא לעתים קרובות אתגר. ציפורים שונות זקוקות לסוגים שונים של מזון, חלקם לא ניתנים להשגה בקלות. יתר על כן, היזהר להרחיק את הכלבים והחתולים שלך מתינוקות; רוב הכלבים והחתולים יהרגו אותם באופן אינסטינקטיבי מיד אם הם יכולים להגיע אליהם.

עופות מים – עם העלייה במספר, במיוחד של אווזי קנדה, המפגש עם הצעירים שלהם יהפוך לתכוף יותר, אפילו בערים. לפעמים אווזים תינוקות (אווזים) וברווזים (ברווזונים) נפרדים מהוריהם. אם אתה מוצא אווזן בודד או ברווזון, בדוק את האזור עבור משפחתו; אם אינך מוצא אותם, פנה לרשויות המתאימות. עם אישור, כנראה תורשו לטפל בעופות מים תינוקות.

קל יחסית לדאוג לברווזונים וגוזזים, שכן התזונה העיקרית שלהם היא צמחית, כולל דגנים. אבל אחד החסרונות בגידול כל ציפור בר הוא שהיא תהפוך לתלויה בטיפול אנושי ולא תוכל להסתגל מחדש לטבע שבו היא שייכת.

דוגמאות אלו של ציפורי בר הן רק חלק מהנפוצות ביותר שסביר שימצאו על ידי אנשים. הניסיון לחלץ אותם יכול להיעשות בהצלחה, אך ישנם סיכונים הנלווים למאמצים כאלה. אז הקפידו לבדוק עם רשויות חיות הבר המקומיות לפני שתנסו לטפל בציפורים יתומות לכאורה.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.