יתרונות וחסרונות של איטום אריחי מקלחת לאמבטיה

מקלחון אריחים יכול להיות תוספת יפה לכל חדר אמבטיה. שאלה נפוצה אחת שנשאלת לגבי ריצוף מקלחון היא "האם עלי לאטום את האריח?" ראשית, יש להבחין בין אריח לדיס.

דייס הוא התערובת המשמשת למילוי הרווחים בין האריחים. יש לאטום את הדיס. איטום זה יקל על הניקוי, יגן עליו מפני עובש וטחב וישמור על מראה חדש. מכיוון שהדיס צריך להתייצב בערך יום אחד לפני האיטום, רוב המתקינים לא אוטמים את הדיס – זה משהו שעליך לעשות בעצמך. בדרך כלל יש לאטום מחדש את הדיס כל כמה שנים. אי איטום הדיס יגרום לנזילת מים מאחורי האריחים, מה שעלול לגרום לבעיות עובש ואז עלולים בסופו של דבר לרצף מחדש את כל המקלחת.

איטום האריח הוא בדרך כלל אופציונלי, ותלוי בסוג האריח שבו משתמשים. יש לאטום שיש, אבן טבעית, צפחה, אבן גיר, טרה קוטה ואריחי מט כדי להגן עליהם מפני מים, עובש, טחב וכתמים. מכיוון שאבן היא נקבובית באופן טבעי, היא סופגת כל מים שנשטפים עליה, ומביאה לגידול טחב. בנוסף זה מכתים די בקלות. בדרך כלל אין צורך לאטום אריחי קרמיקה. היתרון של איטום אריחים הוא שהם ידרשו פחות ניקוי ולא יספגו לחות.

לאיטום כל האריח יש חסרונות. לדוגמה, סוגים מסוימים של סילרים יכולים להכהות או להכתים את האריחים, ולשנות את הצבע הטבעי. זה גם גוזל זמן רב לאטום את המקלחת כולה, ולא רק את הדיס. כמו כן, יש לאטום מחדש מדי כמה שנים כדי לשמור על האיכות. היה צורך להחיל מחדש אוטמים קודמים מדי שנה, אבל עכשיו אתה יכול למצוא כאלה שנאמרים להחזיק עד חמש עשרה שנים.

לפני שניתן לאטום מקלחת, היא צריכה להיות יבשה לחלוטין. אם המקלחון אינו חדש לגמרי, הדבר עשוי להימשך עד חמישה ימים, שכן הלחות מאחורי האריחים צריכה להתאדות לחלוטין לפני הנעילה. אם החלטתם לאטום את המקלחון החדש שלכם, ודאו שאתם עושים זאת לפני השימוש בו, או שתצטרכו למצוא אמצעי רחצה אחר בזמן שהמקלחת מתייבשת. אם אתם אוטמים את המקלחון הישן שלכם בפעם הראשונה, ייתכן שתצטרכו לחכות מספר שבועות עד שהאריחים יתייבשו לחלוטין, ובמקרה זה איטום כל הרצפה עשוי להיות לא האפשרות הטובה ביותר.

About admin

Check Also

כיצד מיכלי נוזלים בתפזורת גמישים יכולים לחסוך לעסק שלך כסף

זו עובדה די ידועה שלמשלוח כמויות גדולות של נוזלים אין הרבה מגוון. בדרך כלל ישנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.