יתרונות ESS-13 על פני בנטוניט לאיטום בריכות ואגמים

במאמר זה אני דן ביתרונות של איטום הקרקע הקנייני (ESS-13) על פני בנטוניט לאיטום בריכות ואגמים.

תוצאות מובטחות

כל יישומי ESS-13 מגיעים עם אחריות, גם אם ESS-13 משמש לטיפול בבריכה קיימת או באגם מלא. זהו יתרון מרכזי של ESS-13 על פני בנטוניט, שכן בנטוניט מיושם בדרך כלל ללא אחריות.

ייצוג טכני באתר כלול

יתרון מרכזי נוסף של ESS-13 על פני בנטוניט הוא הייצוג הטכני באתר המסופק על ידי Seepage Control, Inc. כאשר נעשה שימוש ב-ESS-13 ביישום יבש. נציג ה-Sepage Control נמצא במקום במהלך כל תהליך ההתקנה, ומבטיח כי מערכת הבטנה מותקנת כהלכה. תמיכה טכנית זו מאפשרת ל-Sepage Control להבטיח את התוצאות. באופן כללי, ייצוג טכני באתר אינו זמין עם בנטוניט.

ESS-13 Soil Seal משתפר עם הזמן

החותם שהושג עם ESS-13 למעשה משתפר עם הזמן. ESS-13 נקשר עם האדמה ברמה המולקולרית, וכתוצאה מכך אטימה קבועה. כאשר ESS-13 מוחל על בריכה או אגם מלא המוצר נמשך לאדמה ונקשר עם האדמה כדי לצמצם או לסלק את החללים, ובכך לאטום את הבריכה. בנטוניט, לעומת זאת, לעתים קרובות צריך להחליף לאחר חמש עד עשר שנים.

עבור יישומים הנישאים במים, אין צורך לזהות את מקור הדליפות

זיהוי מקור הנזילה בבריכה או באגם יכול להיות מאתגר ויקר ביותר. עם ESS-13 זה לא הכרחי. היישום ESS-13 Waterborne יעיל ביותר עבור אגמים אשר חווים חלחול כללי. בנטוניט, לעומת זאת, יעיל יותר לתיקון בריכות באזורים מבודדים קטנים שבהם זורמים מים (כגון סביב צינורות). היכולת למרוח ESS-13 על גוף מים מלא הוא יתרון עצום שכן אין צורך לדעת היכן חלחול. ESS-13 הוא נוזל ונודד בכל הבריכה, מכסה כל סנטימטר רבוע של אדמה, ונמשך לאותם אזורים שבהם מתרחשת החלחול. עם היישום ESS-13 Waterborne, לא נדיר לראות הפחתה בכמות איבוד המים עקב חלחול של עד 90%, והתוצאות משתפרות עם הזמן.

ברור שקיימות אפשרויות רבות לאיטום בריכות ואגמים. מכל השיטות הקיימות, אני מקבל הרבה יותר שיחות מבעלי בריכות שהבריכות המרופדות בבנטוניט שלהם נכשלו מכל השיטות האחרות.

במהלך 20 השנים האחרונות, שוחחתי עם קבלנים רבים בעלי ניסיון בהתקנת ספינות בנטוניט. קבלן אחד הצהיר ששיעור ההצלחה שלו היה 40% במקרה הטוב. נאמר לי על ידי קבלנים רבים שהם לעולם לא יחזרו לבנטוניט לאחר שימוש ב-ESS-13 עבור פרויקטי איטום הבריכה שלהם.

About admin

Check Also

כיצד מיכלי נוזלים בתפזורת גמישים יכולים לחסוך לעסק שלך כסף

זו עובדה די ידועה שלמשלוח כמויות גדולות של נוזלים אין הרבה מגוון. בדרך כלל ישנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.