כוחו של בהייה בחתול

חתולים אינם צריכים לנקוט בכוח פיזי כדי לנצח בסכסוך. לעתים קרובות הם משתמשים בטכניקה העדינה והבטוחה ביותר שלהם בהתמודדות יריבה – בוהה.

חתולים מפרשים בהייה כהפחדה ויריבות. זה מסביר מדוע כאשר קבוצת חברים מבקרת בבית שלך, האדם שלא רוצה להתקרב יותר מדי לחתול שלך עלול להיות מטופל על ידי החתול הקטן בעוד שאוהבי חתולים שמצפים לפגוש את החתול שלך לא מקבלים את תשומת לבו. אנשים שאינם חובבי חתולים נוטים להסיט את מבטם או לא ליצור איתם קשר עין. חתולים מוצאים שזה לא מאיים. מצד שני, אוהבי חתולים אוהבים להסתכל ישירות לתוך העיניים שלהם, ולגרום להם להרגיש מאוימים או מאוימים.

כאשר חתולים נמצאים ביריבות, הם מנסים בתחילה לבהות אחד בשני. אם אחד החתולים בסופו של דבר מסיט את מבטו, זה בדרך כלל מסמן כניעה. עם זאת, אם בהייה ממושכת לא יכולה לפתור את הבעיה, היא עשויה להתקדם להטלה או התגוששות על הקרקע תוך כדי המשך לבהות זה בזה.

החתול הדומיננטי יביט במורד החתול השני עד שיריבו יברח. ברגע שהם מתחילים לבהות זה בזה, הם היו מפילים הכל הצידה כדי למקד את תשומת הלב שלהם. הם יישארו במצב מתח גבוה עד שאחד יתחיל למצמץ וללכת.

לעתים קרובות מעודדים בעלי חתולים למצמץ לאט או לקרוץ בעיניים שלהם (למשל עיניים מנומנמות) כשהם מסתכלים ישירות לעבר החתולים שלהם. זה שולח הודעה שאתה לא מהווה איום ושהם לא צריכים להיבהל. עם זאת, חתולים תמיד מעדיפים את בעליהם באמצעות הראייה ההיקפית שלהם כדי להסתכל עליהם ולא במבט ישיר.

אישוני חתולים מתכווצים או מתרחבים בהתאם לאור. כמו כן, הם משתמשים בתלמידיהם כדי לתקשר את מצבי הרוח שלהם עם אחרים. כאשר אישוני החתול מורחבים, זה משדר פחד, התרגשות קלה עד אגרסיבית. עם זאת, כאשר חתול כועס, אישוניו יתכווצו לקו, כלומר מוכנים לתקוף. הסיבה שהם מצמצמים את האישונים היא כדי להתמקד טוב יותר ביריבם ולהגן על עיניהם במקרה של קרב פיזי.

כאשר חתולים רגועים, הם נוטים לפקוח עיניים למחצה כאילו הם נרדמים.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.