כיצד להימנע מפגיעה בחלון ציפורים

בשבוע האחרון דיברתי עם ההורים שלי בטלפון ושמעתי מהומה ברקע. ככל הנראה, ציפור פגעה בחלון והייתה מבולבלת. ההורים שלי הסבירו שזה קורה לעתים קרובות למדי ומפחיד אותם וגם את התוכי שלהם שפלט את הצעקה החזקה ששמעתי כשהתרחשה הפגיעה. היונה האבלה שפגעה בחלון הייתה המומה לכמה דקות אך לבסוף עפה משם. הזכרתי את זה לחבר בעבודה, והוא אמר שאותו דבר קורה בבית שלו ושיש בדרך כלל הרוג של ציפור כל כמה חודשים. אז למה ציפורים עושות את זה ומה אפשר לעשות?

כשעשיתי מחקר, גיליתי שציפורים עפות לתוך חלונות מכמה סיבות. במהלך היום, ציפורים עשויות לראות השתקפות של שמים או עצים ולחשוב שיש להן שביל ברור. עבור ציפור, הנוף המשתקף יכול לגרום לבלבול ובסופו של דבר פגיעות קטלניות של חלונות. גם אם ציפור המומה ולבסוף עפה משם, היא עדיין עלולה למות עקב דימום פנימי או חבלות, במיוחד חבלות במוח.

במהלך עונת ההזדווגות, ציפורים עשויות גם לעוף לתוך חלונות אם הן רואות את ההשתקפות שלהן. ציפורים אלה תוקפות את החלון כתצוגה טריטוריאלית. עם זאת, סוג זה של פעילות אינו מהווה בדרך כלל איום על הישרדות הציפור.

הדוגמה האחרונה מתרחשת בלילה. מסיבות לא ידועות, מהגרים ליליים אומרים שהם מפותים על ידי האורות ועלולים להתנגש בציפורים אחרות, חלונות מוארים או מבנים. בעיה זו נפוצה במיוחד בתנאי ערפל או תקרה נמוכה.

אחת הדרכים הטובות ביותר להרתיע ציפורים ולהבטיח שהן מזהות חלון כמחסום לעומת נתיב ברור היא למרוח צבע, סרט, מדבקות, מדבקות או דבקים אחרים על החלק החיצוני של החלון שלך כדי לשבור את ההשתקפות והשקיפות. בין אם משתמשים בצבע טמפרה או ברצועות דבק, ודא שהסימונים האנכיים אינם רחוקים יותר מארבעה סנטימטרים זה מזה, ואם שמים סימונים אופקיים, אחד עד שני אינצ'ים זה מזה. זה מבטיח מרחב שהציפור לא תוכל לעוף דרכו ולכן תזהה כמחסום בדרכה.

מסכים או רשת עשויים להיות יעילים גם אם מניחים אותם בצד החיצוני של החלון וכן תריסים, סוככים וכל מה שיסתיר את ההשתקפות. וילונות אנכיים פנימיים המוצבים כשהדקים סגורים לפחות למחצה עזרו גם הם במקרים מסוימים. לבסוף, ישנן גם חברות שיצרו סרט חד-כיווני שקוף שגורם לחלונות שלכם להיראות אטומים מבחוץ אך עדיין יאפשר לכם לראות החוצה בזמן שאתם בפנים.

אם שמעתם את החבטה של ​​פגיעת חלון בעבר, אני מקווה שתקדישו רגע לשקול דרכים להקל על הבעיה ולהגן על המבקרים המכונפים שלכם. כולנו יכולים לעשות את חלקנו כדי להבטיח סביבה המתאימה לעצמנו ולחברינו הנוצות.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.