כיצד לזהות חתול מוזנח

אנשים רבים חושבים שההתנהגויות של החתול שלהם נובעות מכך שהחתול עבר התעללות או הזנחה. אני רוצה להבהיר לך את זה. חתולים שעברו התעללות הם נדירים. רוב החתולים פשוט נזהרים מזרים. התנהגות רעה היא בדרך כלל בגלל שמעולם לא לימדו אותם בצורה נכונה או ששיחקו איתם באגרסיביות. אז איך אתה יכול לזהות חתול שעבר התעללות או מוזנח? בואו נסתכל איך נראות התעללות והזנחה בחתולים ואז נוכל לדבר על התגובות של החתול:

התעללות בחתולים יכולה להיות מכוונת או לא מכוונת. בדרך כלל, התעללות לא מכוונת נקראת "הזנחה" והיא מטופלת על ידי חברות הומניות בכל העולם. למעשה יש שלוש רמות של התעללות. הזנחה, משמעת יתר (שימוש יתר בכלי משמעת) והתעללות מכוונת. מאמר זה מתייחס להזנחה, שהיא הצורה המיטיבה ביותר של התעללות.

תיאור של הזנחה –

הזנחה פירושה לא לתת מענה לצרכים העיקריים של בעל החיים להישרדות – מים, מזון, מחסה, מנוחה וסילוק היגייני. ואז יש את הסוג החמור יותר, שבו חתול נאלץ לחיות בזוהמה, מרותק לכלוב כל הזמן, או נמנע מהחברה עם אנשים או בעלי חיים אחרים. פעמים רבות, זה יכול להיגרם מאי עיקור או סירוס חיית המחמד שלך. גורי חתולים לא רצויים, או יותר מדי חתולים, הם הגורם העיקרי כמעט לכל סוג זה של התעללות. לפעמים, אדם חולה מדי או סובל מאלרגיות. אולי אדם מנסה להחזיק חתול בסביבה שלא מאפשרת לטפל כראוי בחתול.

אני זוכר שלפני שנים רבות ראיתי הומלס הולך ברחוב עם חפציו בעגלת קניות. אז היה קשה יותר למצוא הומלסים, אז הוא בלט. הוא דחף את העגלה ביד אחת וביד השנייה היה מנשא ובו חתול. ריחמתי על שניהם, אבל בהיותי ילד, לא ידעתי מה לעשות. החתול חווה הזנחה, אבל הרגיש הרבה אהבה. האיש, אני בטוח, לא ידע שהוא עושה נזק לחתול. הוא פשוט ידע שהוא לא יכול לתת לחתול האהוב שלו להיכנס למקלט – באותה תקופה כל המקלטים שהכרתי היו מקלטים להרוג.

לחתול מבוגר יותר (מעל שנה) יש סיכוי קטן לצאת ממקלט להרוג. רוב האנשים רוצים חתלתול. לרוב נותנים לחתולים המבוגרים לא יותר משבועיים למצוא בית ואז מורדים אותם. המצב קורע הלב הזה מתרחש לעתים קרובות כאשר אנשים מאבדים את בתיהם, מפתחים אלרגיות או מגלים שהם פשוט לא רוצים להתמודד עם בעיות המשמעת וההתנהגות שהתפתחו אצל החתול. הסיבה הגדולה ביותר לכך שאנשים מוותרים על חתול היא חיסול לא הולם. לאחר מכן, מגיעות אלרגיות, ואחריהן מוות של בעל החתול. חלק מהחתולים נכנעים בגלל שהאדם זז ואינו מצליח למצוא מקומות לינה ידידותיים לחיות מחמד.

הבנתי את רגשות האהבה והדאגה של האיש כלפי בן לוויתו החתולי. הבנתי גם שהחתול לא יכול לחיות במנשא הזה לאורך זמן. לא היה מקום בטוח עבורם. שום מקלט לחסרי בית לא ייקח אדם עם חתול. במקרה הזה, אני חושב שההתעללות היא לא מכוונת – הזנחה, לפי תיאור. עם זאת, אני חושב שהלב של החתול וגם של האיש היו במקום הנכון, רק שהמצב היה מצער.

בדיווחים בחדשות, אנו שומעים לפעמים על חוות גידול שבהן מגדלים חתולים עד כדי תשישות ומוחזקים בתנאים לא אופטימליים. אנחנו שומעים על אנשים שפשוט ממשיכים להביא הביתה משוטטים עד שהם מתרוצצים ולא יכולים לטפל בהם יותר, והחתולים הופכים לבעיה שכונתית. כל המצבים הללו יכולים לייצר הזנחה.

כעת, בואו נפנה לתגובת החתול להזנחה. איך חתול מגיב? למה זה עושה את זה? על ידי הבנת המצב והתגובה הספציפיים, נוכל לטפל בהתנהגויות הבעייתיות שנוצרו באהבה, בסבלנות ובאימון.

השפעות של הזנחה

חתול שנותר בכלוב עם חיות אחרות בקרבת מקום הוא לעתים קרובות עצבני ומפחד מאנשים. הוא מצפה לאוכל ולקופסת חול נקייה מדי פעם, אבל חיבוקים ותשומת לב עלולים לגרום לזה לאי נוחות. לחתולים האלה אין לרוב בעיות פרטיות בכלוב, אבל ברגע שהם חופשיים, הם מאוד פרטיים לגבי הרגלי ההמלטה שלהם. אם החתול הוחזק במנשא קטן, הוא עלול ללכלך את עצמו, או לעכב את החיסול עד שיהיה מאוד לא נוח. זה עלול להיות מיובש וזקוק לטיפול רפואי. החתול יסבול מעודף משקל מחוסר פעילות. זה עשוי להיות אדיש כשמציעים משחק, בלי לדעת מה צפוי. אורות חשמליים עשויים להיות משהו שגורם לתגובת פחד אצל החתול כי זה אומר שאנשים מגיעים. במקרים אחרים, חושך עשוי להיות מפחיד בהתחלה. ברגע שעיני החתול מתכווננות לרמת האור, זה יהיה בסדר, אבל כאשר האורות כבויים או נדלקים, החתול עלול לבכות או לשרוק. במקרה של חתול המוחזק בחושך למעט כשאנשים מגיעים, הוא עלול להיות חושש כל הזמן שהאורות דולקים, תוך שהוא מצפה לספק מזון, מים וארגז חול נקי.

מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור לחתולים האלה?

החתולים האלה לא מצליחים להתמודד. ככל שתנסה פחות ללטף, להחזיק או לחבק את החתולים האלה בהתחלה, כך ייטב. תן לחתול לבוא אליך. זה יהיה, בהינתן זמן. הקפידו לדאוג לנוחות היצור שלו – אוכל, מים, מיטה, ארגז חול נקי – אבל אל תצפו לחתול מתלטף לזמן מה. זה יבוא כשהחתול ירגיש שהוא יכול לסמוך עליך. זה עלול לפחד מרעש הרגליים על הרצפה. זה עלול לפעול כשאתה נכנס לחדר. ככל שעובר הזמן, החתול יישאר ופשוט יצפה בך. בפעם אחרת, אולי תוכל לגשת ולהציע שריטה מאחורי האוזן. בסופו של דבר, תוכל לתת חיבוק מלא. אל תנסה להרים את החתול, אבל אתה יכול ללטף אותו והחתול לא יברח או ירגיש מותקף. כשהחתול מגיב בגרגר, הצעה ללחי או אוזן, או שאתה יכול ללטף את עמוד השדרה והחתול לא מנסה לברוח, אז יש לך חתול שרק זהיר ממך. המשיכו עד שהחתול יבוא להתכרבל, מה שאולי כבר קורה. עדיין אל תנסה להרים את החתול. אם זה רוצה את הברכיים שלך, זה יגיע. החתול הזה עדיין עלול לברוח ממך אם יתגלה באדן החלון, על שידה או יופתע בארגז החול. אמור את שם החתול שלך בטון שיחה והחתול בסופו של דבר לא יברח ואולי יאפשר שבץ. במקרה של ארגז החול, פשוט אמור את שם החתול, אך לעולם אל תנסה לחבק חתול בארגז החול. אם אתה יכול לספק מסך פרטיות, החתול עשוי להישאר בחדר.

החתולים האלה צריכים סוציאליזציה. הם צריכים ללמוד לחיות עם אחרים מחוץ לכלוב. הם זקוקים למשמעת עדינה ואולי לא יודעים את משמעות המילה "לא". הם יאהבו זמן האכלה אבל תפחדו אם תצטרכו ללכת ליד קערות האוכל שלהם ולברוח מהאוכל. תנו להם זמן, זזו לאט ודברו בעדינות בקרבתם. הם צריכים ללמוד על מה אנשים עוסקים בצורה טובה.

ברגע שהחתול שלך למד לסמוך עליך קצת, מספיק כדי לא לברוח כשאתה נכנס לחדר או אפילו מתחיל לבוא אליך, אז אתה יכול להתחיל להתחבר לחתול שלך. שרביט דגדוג הוא החבר הכי טוב שלך בשביל זה. נער בעדינות את השרביט כך שהקצה יתעוות. החתול שלך יתעניין, אבל אולי יצפה רק בהתחלה. אם החתול שלך הולך על זה, מצוין! כאשר החתול שלך אוחז בקצה העסקי של השרביט, אפשר לחתול שלך להרגיש את ההצלחה על ידי שמירה על השרביט יציב לכמה רגעים. כשהחתול מרפה, אתה יכול להתחיל להתעוות בו שוב. החתול ישחק איתך בצורה כזו במשך זמן מה. כשהחתול מתעייף, הנח את השרביט מהדרך כך שהחתול שלך ייאלץ לשחק איתך, לא רק עם השרביט. אם החתול שלך תופס את השרביט בפיו ומנסה לברוח איתו, תתנגד ואל תשחרר את השרביט. יש חתולים שרוצים לקחת את השרביט ולהחביא אותו מתחת לספה או בפינה כדי שיוכלו לדאוג לו לזמן מה. אל תאפשר זאת – החתול צריך לשחק איתך, לא רק עם השרביט. לאחר כעשרה ימים של משחק עם השרביט, תראה שהחתול שלך מקבל יותר את הנסיבות החדשות שלו. החתול שלך צריך להיטמע היטב במשק הבית. יכול להיות שיש אנשים שהוא לא מקבל, ואנשים אלה יכולים גם לשחק עם החתול כדי לקדם את הקשר.

בשום פנים ואופן אין להנציח את ההתעללות או ההזנחה! כל משמעת צריכה להיעשות בעדינות ובזהירות. בקבוק שפריץ, מזמן כלי מועדף למשמעת, צריך לשמש רק בשלבים ההתחלתיים של האימון, בזמן שהחתול לומד את המילה "לא". אחרי זה, אתה לא צריך את זה. הפנייה מחדש היא טכניקת האימון הטובה ביותר שלך. כאשר החתול שלך נכנס או מביע עניין במשהו שאתה לא רוצה לראות אותו מסתבך איתו, הפנה את תשומת הלב שלו למשהו שמותר לו להיות מעורב בו או להיות מעורב בו.

חלק מהחתולים הללו יכולים להיות מאומנים בקליקרים, אבל הקשר עם האדם צריך להיות נוכח, תחילה. יהיה צורך באימון מרוכז להתאמת החתול לקליקר. חתולים מסוימים עשויים להיות כל כך עצבניים שאפילו הפינוקים הטובים ביותר לא יתנו את החתול לקליקר. אם החתול שלך בורח מהקלקר לאחר שבוע של התניה, אל תמשיך. החתול שלך לעולם לא יהיה נוח עם הרעש הבלתי צפוי שהוא משמיע. עדיף לך למחוא כפיים ולהגיד "לא" כדי להפסיק התנהגויות רעות מאשר לנסות לאמן קליקים להתנהגויות חיוביות.

חתולים אלה יהיו אסירי תודה על טיפול טוב. ביטוי אחד של אותה אהבה, נשיכה, עשוי שלא להיות מקובל – במיוחד אם החתול נושך חזק ומשתמש בשיני הכלבים. דחוף את היד או האצבע לתוך הפה במקום למשוך החוצה כדי שהחתול לא יוכל לנשוך ולגרום לך לפציעה. אתה יכול לדחוף פנימה מספיק חזק כדי לגרום לרפלקס הגאג, אבל לעולם לא חזק יותר. לעולם אל תגרום לחתול פציעה בתגובה לפציעה באדם שלך. מכה אף פעם לא מקובלת – אבל הרמת יד שטוחה כדי שזפפי הגבות ירגישו שזה מקובל.

אם אתם חייבים להרים את החתול שלכם, כמו הכנסת החתול למנשא או הוצאתו לחדר אחר, שימו לב לגופו של החתול. הקפד להרים את החתול בצלעות וברגליים האחוריות בו זמנית כדי למזער את הלחץ על החתול. אם הגוף נוקשה, אל תחזיק את החתול לחזה שלך. אפשרו לחתול להיאבק, אך הימנעו מהציפורניים. כאשר אתה מניח את החתול למטה (אל תיתן לו לקפוץ), לטף את גבו אם אתה יכול. דבר עם החתול. הוא יעצור במרחק כמה צעדים ויביט בך. החתול עשוי לבוא אליך לשריטה אם יוצע לו. דבר תמיד ברכות ובאהבה אל החתול שלך.

לסיום –

עם כל האזהרות האלה ואל תעשה, אתה עלול לחשוב שחתול מוזנח זה יותר מדי צרות. לא כל כך, באמת. לוקח להם קצת זמן להתרגל לאנשים, אבל ברגע שהם סומכים עליך ויודעים שיש לך את האינטרסים שלהם בלב, החתולים האלה יתחילו לאהוב אותך מאוד. השלבים המוקדמים עם חתול מוזנח הם הקריטיים ביותר. לאחר מכן, אתה עשוי למצוא חתול אוהב, דואג, תובעני. תובעני כי אולי לעולם לא ירצה להיפרד ממך. דורש כי כל מה שנדחה לפני זה יחשוק ממך. יתר על כן, יאהבו אותך, מאוד עמוק. זה ידאג לך באופנה שלו. אם אתה למטה או כחול, אולי חולה, החתול ידאג לך וינסה למצוא דרך לנחם אותך. חתולים אלה מגיבים מאוד לאנשים שלהם. רגישות יתר היא תיאור טוב. אמפתי הוא עוד תיאור טוב של ההתנהגות שלהם. חלק מהחתולים אפילו ניגשים ליחסים סימביוטיים עם האנשים שלהם.

תן אהבה וסבלנות, ואהבה וסבלנות תוחזר. תן דאגה וטיפול ואלו מוחזרים. חתול מוזנח הוא אחת מחיות המחמד הטובות ביותר עבור אדם בודד ומבוגר. החתול יהיה מכוון לאותו אדם בזמן קצר. זה ייתן אהבה וחיבה כדי להקל על הבדידות והאובדן שאנשים אלה חווים לפעמים. כאשר האדם חולה, החתול יבין ויהיה שם כדי לנחם, תוך שהוא מאפשר לאדם לטפל בעצמו.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.