כיצד למדוד ולשחרר דגים בצורה נכונה

אנשים רבים ניגשים למדידת דגים בגישה נינוחה ומסתכנים בקנסות גבוהים, במיוחד אם הדג בגודל גבולי. אין תחום אפור כשמדובר בגודל חוקי של תפיסה. אפילו הפרש של 1 ס"מ יכול לגרום לך לצרות, והוא פשוט לא שווה את הסיכון של קנס.

יש להתייחס לקיימות ברצינות רבה, ולכן לדייג יש קווים מנחים מאוד ברורים. דיג בר קיימא פירושו שהדגים נקצרים בקצב בר קיימא, כך שאוכלוסיית הדגים אינה יורדת עם הזמן עקב שיטות דיג לקויות. תארו לעצמכם עולם שנקטף יתר על המידה ואת ההרס המקביל למערכת האקולוגית ולדורות הבאים שלנו. זו האחריות של כל אחד ואחת מאיתנו לעשות את חלקנו כדי להגן על כדור הארץ.

מגבלות הגודל מבוססות בדרך כלל על מחקר ביולוגי על מחזור הרבייה של כל מין. מגבלות גודל מינימליות בדרך כלל מאפשרות לדגים להשריץ לפחות פעם אחת ולתרום לאוכלוסיה לפני שהם נלקחים.

הטעות הגדולה ביותר בעת מדידת אורך התפיסה שלך היא כאשר אנשים לא משתמשים במשטח שטוח למדידת הדג. ודא שאם אתה משתמש במחצלת, שהוא לא מקומט וגורם לך להעריך יתר על המידה את גודל הדג. התקני דבק או הדבקה, כאשר הם נחשפים למזג האוויר, עלולים להתכווץ ולהפוך לבלתי אמינים. שימוש בכלי מדידה מוצק הוא הדרך הטובה ביותר.

מכיוון שדגים נוטים להתכווץ אם מניחים אותם על קרח, יש לשגות בזהירות ולאפשר סנטימטר נוסף במדידה הראשונית.

סגור את הלסת של הדג כדי להבטיח קריאה מדויקת. המדידה הכוללת של דג, בין אם הוא זנב מזלג או זנב עגול, נלקחת מהחלק החיצוני של החוטם בלסת העליונה, עד לקצה הקיצוני של הזנב.

סביר להניח שאתר האינטרנט של State Fisheries שלך יכלול מתאר כיצד למדוד מגוון של חיי ים, למשל סרטנים ודיונונים וכן דגים, אז אולי כדאי להדפיס עותק ולשמור אותו בקופסת הציוד שלך לעיון.

כדי לסייע בהישרדות של התפיסה שלך, הימנע מלהחזיק את אזור הבטן מכיוון שכמעט בוודאות תפגע באיברים פנימיים, מה שמפחית באופן דרמטי את סיכויי ההישרדות.

לעולם אל תיגע בזימים של הדגים מכיוון שהם נפגעים בקלות.

השתמש בצבת עם חוטם ארוך, או שחרור וו המיועד למטרה כדי להסיר במהירות וביעילות את הקרס. אם הדג קרס עמוק, חתכו את החוט כמה שיותר קרוב לקרס והשאירו את הקרס בדג מכיוון שכנראה יגרום לנזק רב יותר בניסיון להסיר קרס עמוק מאשר להשאיר אותו היכן שהוא.

לדג אין ריאות ולכן ברגע שהוא יוצא מהמים הוא מפסיק 'לנשום'.

מחקרים מצביעים על כך שלאחר הנחיתה של דג, השארתו מחוץ למים למשך 30 שניות מפחיתה את סיכויי ההישרדות ב-30%, ו-60 שניות מחוץ למים מפחיתה את שרידותו ב-70%.

לבסוף, נסה להחזיר את הדג בעדינות למים, מכיוון שהשלכתו עשויה גם להפחית מאוד את סיכויי ההישרדות של הדג.

דיג שמח!

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.