כיצד לקבוע את המין של דגי דיסקוס

אחת השאלות הגדולות ביותר שנשאלות ממגדל הדיסקוס היא "איך אני קובע את מין הדגים שלי?" יש מעט מאוד מזהים קלים לזיהוי בתהליך זה. כאן, נדון בשיטות בהן השתמשו כמה מהמגדלים המובילים.

בדגים צעירים, קביעת מין היא כמעט בלתי אפשרית. רק כשהם מתחילים להיפגש, נוצרת הזדמנות לעזור בקביעת מין. לדגים צעירים, זכר ונקבה כאחד, יש סנפיר גב מעוגל, ורק לאחר שהם מתחילים להתבגר ניתן לזהות הבדל. מכיוון שלעולם אין זה חכם לטפל בצורה מוגזמת בדגים, התבוננות מדוקדקת היא על מנת לסייע למגדל.

במדגרת המלך דיסקוס של Allnut Enterprises, למשל, זהו תהליך קל לקבוע מי הוא מי, כפי שצפינו בדגים הללו במשך זמן מה, ויכול לקבוע את מין הזוגות שבבעלותנו. זה יהיה נכון בכל מדגרה. אבל למתבונן חסר התחלה או מזדמן, זה לא יהיה קל לעשות.

חלק מהמזהים: לזכר יהיו שפתיים עבות יותר שיסייעו לו במאבקו להגן על הנקבה, והוא יהיה תוקפני יותר. הוא יהיה גדול יותר מהנקבה, מצחו עבה יותר, וראינו שאם הדיסקוס קצת ביישן, לזכר תהיה נטייה להישאר בין הנקבה למתבונן.

סנפיר הגב של הזכר יהיה מחודד, וסנפיר הגב של הנקבה יהיה מעוגל. שימו לב שבדיסקוס לנוער, זה לא ניכר.

צינור הרבייה של הנקבה, בין פי הטבעת לסנפיר פי הטבעת, רחב ועגול יותר מהזכר, ויהיה לו קצה קהה. לזכר, בתורו, יש צינור רבייה קטן וחד יותר. שימו לב שזה ניכר רק במהלך ההטלה, ויש לעקוב אחריו מקרוב.

נאמר שדג הדיסקוס הזכר נוטה להיות בעל צבע פחות עז ויותר דפוס בעוד שהנקבה נוטה להיות יותר צבעונית אך עם דפוס פחות. אני לא מסכים, כי יש כאן יותר מדי משתנים, כמו בריאות הדיסקוס, פרמטרי המים ודפוס האכלה.

במאמר מעניין של ג'ף ריצ'רד, [http://www.aquaworldnet.com/dbws/sexingdiscus.shtml] הוא דן במאמר מתוך Diskus Brief, פרסום גרמני, המדווח על דרך מוצלחת מאוד לקבוע מין של דיסקוס באמצעות גיאומטריה פשוטה. ג'ף מדווח, ואני מצטט: "תארו לכם דיסקוס שפונה לשמאלכם… הייתם מסתכלים על הצד שלו. מצאו את סנפיר הגב (העליון) והאנאלי (התחתון) והסתכל היכן הסנפירים משתפלים לכיוון הזנב (זנב). ) סנפיר … וודא שאתה מסתכל על הסנפירים לאחר שהם התעקמו לאחור לכיוון הזנב. סנפיר הגב והאנאלי הופכים (כמעט) ישר לאחר שהסנפירים מתעקלים למטה (או למעלה) לכיוון הסנפיר הזנב … מתארכים קו דמיוני לאורך הקטע הישר הזה של 2 הסנפירים בחזרה לכיוון הזנב שרק נוגע בסנפירים הגביים והאנאליים מעבר לסנפיר הזנב. שני קווים דמיוניים אלה צריכים להצטלב מאחורי הדג. המפתח למין הדג הוא המקום שבו הקווים חוצים את הדג סנפיר הזנב. אם הם עוברים דרך הסנפיר הזנב, ככל הנראה הדג הוא נקבה. אם הם מחמיצים או פשוט נוגעים בסנפיר הזנב, אז סביר להניח שזה זכר." תודה, ג'ף!

סקס דיסקוס קשה במקרה הטוב. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא להעלות קבוצה של לפחות שישה עד שמונה דיסקוסים, ולאפשר להם להיצמד כשהם מוכנים. זה מראה יפה לראות את זה קורה, והופך את התחביב לכדאי מאוד.

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.