לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך לאחד הדגים הפופולריים ביותר בתפריטים כיום. זה נקרא אלסקה קוד שחור או ידוע גם בשם דג סבל. דג הצבל ידוע בטעמו העשיר ובמרקם העדין.

דג הצבל דל בקלוריות ומהווה מקור מצוין לחלבון איכותי וחומצות שומן חיוניות. אם הייתם צריכים לבחור רק דג אחד עמוס בחומצות שומן אומגה 3 עם טעם נהדר, אז אלסקה קוד שחור (סבלפיש) תהיה הבחירה. הידעתם שדג זה יכול להכיל עד 50% יותר שומני אומגה 3 (EPA ו-DHA) מאשר סלמון?

בקלה שחורה נקטף בדרך כלל במים הקפואים של ים ברינג של אלסקה ומפרץ אלסקה. זהו אחד מהפילה בקלה האיכותיים ביותר שיש. מכיוון שיש לו מרקם מוצק, הוא מסתגל היטב לשיטות בישול רבות ושונות כמו אפייה, שליפה, אידוי או הקפצה.

הוא נמצא בקרקעית הים הבוצית בעומקים של 1000 עד 9000 רגל ונחשב למעדן במדינות רבות בשל טעמו המתוק ומרקם המתקלף. כאשר מכינים אותו נכון הוא ממש יימס בפה, וזו הסיבה שהוא מכונה לפעמים "דג חמאה". כפי שצוין קודם, דג הצבל הוא לא רק מקור מצוין לחלבון איכותי ואומגה 3 שומנים, הוא גם מקור מצוין לזרחן, ברזל, אבץ וסידן. השומנים בדג הצבל הם רב בלתי רוויים מאוד ולכן מתאימים היטב לדיאטה נמוכה יותר של כולסטרול. מנה אחת של 4 אונקיות של דג הצבל הטעים הזה מספקת כ-1.5 גרם של חומצת השומן החיונית אומגה 3. יותר ויותר מחקרים מראים את היתרונות של צריכת חומצות שומן אומגה 3 ושומנים חיוניים. לא רק שהם יכולים לעזור בהורדת רמות הכולסטרול, אלא שהם נלחמים בדלקת, עלולים להאיץ את חילוף החומרים לאובדן שומן ולשלוט בסוכרים בדם כדי לסייע במניעת סוכרת.

הקיימות של Sablefish טובה מאוד. למרות שהוא הפך לפופולרי למדי בקרב צרכנים בשנים האחרונות אלסקה מחזיקה באוכלוסיה הגדולה ביותר של דג זה בעולם והדג הזה נמצא ברמת הדאגה הנמוכה ביותר לקיימות הדגים. אוכלוסיית הבקלה השחורה של אלסקה אינה קרובה להתקרב למצב של דיג יתר.

החיסרון היחיד של Alaskan Black Cod הוא שיש לשלוח אותו לרוב חלקי העולם מכיוון שרובו מגיע מאלסקה. זה יכול להוסיף לעלות הדג כמו גם חנויות רבות שמחליטות לא לסחוב אותו בגלל העלות. תוכלו למצוא אותו במסעדות איכותיות יותר, שם הם יכולים לגבות יותר עבורו או שאולי תצטרכו להזמין אותו באינטרנט ולשלוח אותו עד הבית. זה יכול גם להוסיף לעלות.

אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם את בקלה שחורה של אלסקה, ישנם דגי מים קרים אחרים בטעם נהדר כגון סלמון שיספקו לכם את היתרונות של חלבון באיכות גבוהה וחומצות שומן חיוניות. אתה יכול גם למצוא מקור איכותי לחומצות שומן חיוניות בצורת קפסולה, כך שתוכל להפיק את התועלת של שומני אומגה 3 ולא בהכרח תצטרך להוציא את הכסף כדי לצרוך אותו בצורת דגי מאכל.

About admin

Check Also

מהו גלשן דגים? אנטומיה מנוסה

גלשן הדגים; מה הם ואיפה הכל התחיל? אלא אם כן חיית ונשמת גלישה במשך תקופה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments

אין תגובות להציג.