למד עובדות על מיני דג הסנאי הלילי האדום של דגים טרופיים

דג שונית טרופית אדומה ברובה, דג סנאי הוואי Menpachi שוהה במערות תת-מימיות בשעות היום, שוחה החוצה אחרי רדת החשיכה כדי לצוד מזון במים הרדודים מעל השוניות. הם אוכלים סרטנים, חסרי חוליות, זואופלנקטון ודגים קטנים. מכיוון שהם פעילים בעיקר בלילה, העיניים הגדולות שלהם חשובות, כיצורים ליליים. דג המנפאצ'י טוב לאכילה ולעתים קרובות ניצוד על ידי דייגי חנית. זה לא דג גדול, בדרך כלל לא יותר מ-12 אינץ' אורך.

למרות שהם אכילים, חלק מהמינים האחרים של סנאי אינם משמשים בדרך כלל לאכילה, מכיוון שהם קטנים, באופן כללי, יש להם קשקשים גסים והקוצים שלהם חדים.

לסנאי בשם ala'ihi על ידי תושבי הוואי יש אדום עם פסים לבנים מרובים או צבעי פס כסף. שמו של דג זה נראה לעתים קרובות ללא האפוסטרופ כאלאיהי. לעתים קרובות זה נושא לציורים ופוסטרים מכיוון שהוא דג מושך וצבעוני.

בנוסף לאלו שנמצאו במים ליד הוואי, מינים שונים של סנאי חיים במים חמים ליד חופי ארצות הברית מצפון קרולינה ועד פלורידה. ניתן למצוא אותם גם במימי החוף החמים של ברמודה, חלקים של מפרץ מקסיקו, איי הודו המערבית והאיים הקריביים בתוספת דרומה לברזיל בדרום אמריקה.

לגבי החזקת סנאים באקווריום, זה אפשרי אבל חיוני שיהיו במיכל גדול (כל אחד עם יותר מ-70 ליטר מים הוא הטוב ביותר), עם מספיק מקומות להסתתר (כגון בחללים בין סלעים וסוגים אחרים של חריצים). מכיוון שהם דג לילי שנמנע מאור ואוכל בלילה, שמרו על תאורה נמוכה והאכילו אותם בלוח הזמנים אליו הם רגילים (בלילה, בחושך או באור נמוך מאוד). ניתן להאכיל אותם עם שרימפס (שרימפס מזון חי או מיובש בהקפאה), סרטנים, בשרים ימיים קצוצים וכמה סוגים של תולעים. סנאים המוחזקים באקווריום אינם גדלים בדרך כלל כמו אלה שחיים בסביבתם הטבעית, כאשר סנאי אקווריום גדל בדרך כלל לכ-5 אינץ' באורך, כאשר ידוע שחלק מהמינים בטבע הם באורך של כ-24 אינץ' במלואו. צמיחה (כגון ה-Holocentrus spinifer, סנאי פסיפיק).

לטבע יש מערכת הגנה מובנית לסנאים. זוהי היכולת שלהם להשמיע קולות על ידי רטט של שלפוחית ​​השחייה שלהם. רעשים אלה מזהירים סנאי אחרים מפני סכנה ועשויים לשמש גם כדי להזהיר דגים שעלולים להוות איום קטן בלבד על הסנאי. הצלילים נעים בין רטינה לנקישה, כאשר הרטינה עשויה לשמש יותר כדי להזהיר איומים קטנים להתרחק והנקישה כאות שיש איום גדול יותר שהסנאי צריך להתרחק ממנו.

דג הסנאים הם במשפחת ה-Holocentridae ובתת-משפחת Holocentrinae. ניתן לראות את השם גם כשתי מילים: דג סנאי. תחת הסוג Myripristis נמצא דג החיילים הדומה.

ישנם מינים רבים ושונים של דג סנאי, שדגימה מהם היא: כתר, גמד, סריג, סבר, ספוטפין, שלוש נקודות וטינסל.

מילות מפתח אלו יכולות להוות עבורך נקודת מוצא למחקר נוסף כדי למצוא מידע נוסף על נושא הסנאי ועל מינים שונים של סנאי.

האתר fish.explore-topics.com/articles הוא משאב מצוין למידע על סוגים רבים ושונים של דגים וכל מה שקשור לנושא הדגים.

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.