למה חתולים לשים? הסבר התנהגות אבולוציוני

האם אי פעם צפית בחתול שלך "צועד" במקום אחד, משתמש בכפות חלופיות כדי ללחוץ מטה בזמן שהוא נמצא במצב טראנס עמוק? זה נקרא "לישה" וישנן מספר סיבות מדוע חתולים נוהגים בהתנהגות המוזרה לכאורה הזו. יש חתולים שאוהבים ללוש על ספות, שמיכות או מיטות בעוד שאחרים אוהבים ללוש על גבי בעליהם. החתול של חבר שלי היה מטפס על הכתף שלו ומתחיל ללוש. הוא חשב שזו הדרך של החתול לתת לו עיסוי בכתפיים, אבל אז הוא עשה קצת מחקר ולמד למה באמת חתולים ללוש.

לישה, בעצם, נראית כמו הליכה במקום או ריסוק ענבים עם הרגליים. חתול יבצע התנהגות חריגה זו מסיבות שונות. אחד ההסברים המעניינים והמשכנעים ביותר ללישה הוא למעשה אבולוציוני באופיו. חתלתולים ישתמשו בעדינות בכפותיהם כדי ללוש את הפטמה של אמם כדי לעודד את זרימת החלב. פעולה זו קשורה אז לתוצאה החיובית, המרגיעה והמרגיעה של קבלת מזון.

לאחר מכן חתול עלול להיכנס למצב נינוח ודמוי טראנס עמוק. ככל שהחתולה מתבגרת, היא עשויה ללוש כל משטח רך ותוך כדי כך, להיכנס לאותו "מקום טוב" שחוותה כשהייתה חתלתול. אז אתה עשוי לשמוע אותה מגרגרת מרוב שביעות רצון בזמן שהיא מעורבת בלישה. הסבר נוסף הוא שחתולים לשים כדי להכין משטח רך שבסופו של דבר להתיישב עליו. נראה שזה גם מרגיש להם טוב וזה מפעיל את כפותיהם. אם לחתול שלך עדיין יש טפרים חדים, תרגיל הלישה יכול להיות כואב אם נעשה על האדם שלך.

הלישה היא טיפולית עבור חתולים ויש להשאירם לבד בזמן התנהגות זו. החתולה שלך רק רוצה להירגע ולהירגע ואם היא עוסקת בלישה על הכתף או הברכיים שלך, אז נוח לה במיוחד איתך וזה תמיד דבר טוב. ישנן סיבות נוספות ללישה שהן מעניינות לא פחות. בדוק כמה משאבים שימושיים המוזכרים להלן.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.