מגילת ההתגלות, 10 – ארבעת הפרשים שוחררו

התגלות ו, 1-8, פירוש.

האל נותן את המתווה שלו לספר ההתגלות ב-1:19. "הדברים שראית, הדברים שיש, הדברים שיהיו." מפרק זה, 6, ועד סופו, החלק השלישי של אותו מתווה מכוסה. כאן המצב נעשה קשה. כאן לא יעבדו שיטות רציפות של קריאת ספרים. חלק 3 מתחיל בפתיחה של שישה מתוך שבעת החותמות במגילה שהוצגו בצורה כה דרמטית בפרק 5.

זה קריטי לראות את הקשר בין שלושת הקבוצות של שבע התרחשויות שיפוט. ראשית לזכור שהחותמות (כל פרק ו' ו-ח':1-6) מכסות את כולם. לאחר מכן, החצוצרות (ח':7-11:19) חוזרות ומציגות תקריב של החותמות האחרונות. הקערות (15-16) הן תקריב של החצוצרה הסופית. יש הרבה חפיפות וחזרות, כדי לכלול עוד ועוד פרטים, אבל לא יותר זמן שחלף. פרקים 7, 12-14 ו-17-22, נותנים חומר רקע שיעזור לנו להבין מה קורה בזמן שמשפטיו של אלוהים נופלים על הארץ. ככל שהספר יתפתח, אני מאמין שהסידור הזה יתברר.

אז הנה החלק הראשון של פרק 6. זכור כעת, פרק 6 מכסה את כל היקף מגילת הכבש ב-17 הפסוקים שלו!

ארבעת החותמות הראשונים. ישוע פותח את כל שבעת החותמות. ארבעת החותמות הראשונות מוצגות עוד יותר על ידי יצור חי אחד כל אחד. ל"יצורים החיים" ניתן מספר ושם ב-4:7. מספרם בלבד מוזכר בפרק שלפנינו. חותם אחד מוכנס על ידי האריה, שניים על ידי העגל/שור, שלושה על ידי "אדם", וארבעה על ידי הנשר. אך הקשר בין ארבעת הפרשים הללו ליצורים החיים מתחזק עוד יותר בחזונו של יחזקאל (יחזקאל א' וי'). שם מתוארים אותם יצורים שג'ון רואה כאן, בתוספת ה"גלגלים" המסתוריים. איני מודע לפירוש סביר לראיית הגלגל של יחזקאל, אלא אם כן זה עשוי להיות הופעת "כדורים" הלא הם מלאכים הנראים בימינו. אני כן מאמין שזה קשור איכשהו לזמן הקץ בדרך של התגלותו של יוחנן על היצורים החיים וארבעת הפרשים. אני מאמין שיש פרשנות שתהיה הגיונית לחלוטין כשיגיע הזמן. קשקשים יפלו מעיניו של מישהו והאמת תתבטא. אלוהים לא יפתה את עמו עם חזון חסר משמעות.

זכריה ו' מזכיר סוסים באותו גוון כמו המתוארים כאן, אם כי בסדר שונה. ובעוד אנו בוחנים תקדימים מקראיים ל"ארבעת הפרשים", אולי מעניין לראות שהמספר "ארבע" משמש באופן משמעותי במקום אחר: ישנן "ארבע רוחות השמים" המדוברות ב-7:1, ו מאת ישו במתי 24. יש את ארבע הפינות והרבעים של כדור הארץ ב-7:1 ו-20:8. ארבעה מלאכים מוצבים שם. יש ארבע קרניים על המזבח בגן עדן, 9:13, וארבעה מלאכים בנהר הפרת. מספר חשוב.

אני סבור שיש לראות את ארבעת החותמות הראשונות הללו כיחידה, נפרדת משלושת האחרות, בגלל הקשרים שהוזכרו לעיל, בגלל המשמעות של המספר "ארבע", ובגלל השימוש של יוחנן בשבר "רבע". " לעומת שליש מאוחר יותר.

חותם 1 (ו:1-2) כובש העולם. אירועי המגילה מתחילים בכובש אחד. הם מסתיימים באחר (פרק 19). מנהיג העולם האלמוני של החותם הראשון מוחלף לצמיתות בבן האלוהים. שניהם מופיעים בסצנה העולמית עם "סוס לבן" (19:11). שניהם מביאים הרס על הפלנטה. ההרס של הראשונים שאנו מכירים בתור הצרה. הפרש האחרון מכניס את זעמו האולטימטיבי של אלוהים, ולאחר מכן שמים וארץ חדשים. כל זה, מ – אני מאמין – אנטיכריסט ועד ישו, נמצא בפרק אחד!

לפחות, זה ההסבר המסורתי של הסוס הלבן, והוא די אמין. אבל זה הוגן, לדעתי, להציע רעיון חלופי לפרשנות של דמות הסוס הלבן הזה. בדיקה מעמיקה יותר בספר מאפשרת לנו לדעת שיהיה שליט נוסף במידות עולמיות לפני שהאנטיכריסט ישב על כסאו. נדמה לי שאפשר שהכובש הזה בלי חצים (ו' ב') עשוי להיות איש שלום ושעמים משתחווים לו בגלל הכריזמה הפוליטית הגדולה שלו. אולי הוא זה שפתר את המשברים במזרח התיכון, ועולם מעורר הערכה מביא אותו לשלטון, המסמן את תחילתה של הספירה לאחור בת שבע השנים. אולי הוא שולט בשלוש וחצי השנים הראשונות.

יש הקבלה מעניינת בין התגלות 6 ומתיו 24. האם ארבעת הפרשים יכולים להיות "תחילת הצער" (מתי כ"ד:8) שהוזכר על ידי ישוע, הרמז שאנו נמצאים ממש בסוף ההיסטוריה? חלקם כמובן רואים את כל הדברים האלה של מתיו וארבעת החותמות הראשונים קורים היום ובכל הדורות לצורך העניין. אבל, לפחות אם מדברים על חשבונו של מתי, ישוע נשאל שאלה מאוד ספציפית כאשר דיבר על התרחשויות מקבילות אלה. זו הייתה בקשה ממנו לאיית את סימני בואו וסוף העידן. אף על פי שרבים יבואו בשמו, והמלחמות יהיו קבועות, יחד עם העוני, תהיה, על פי החזון של יוחנן כאן, אחת במיוחד שתבוא, ותצית את הסדרה האחרונה של מלחמות ומכות.

חותם 2 (ו:3-4) מלחמה. 4 החותמות הראשונות הם "ארבעת פרשי האפוקליפסה" המפורסמים ומסמנים את תחילתו של כיבוש העולם והתגובה נגדו. הכל לא נשאר בשלום זמן רב, אם אכן הנחנו נכון שהם התחילו בשלום. רבע מהעולם מושפע מהמלחמה הזו. נראה כי חותם שני תואם עם מתי 24:6-7.

חותם 3 (6:5-6) עוני מדהים. המגמות האינפלציוניות כה גבוהות שאדם יתן בשמחה שכר יום עבור מידה של חיטה שדומה לרבעון שלנו. ההנחיה לא "לפגוע בשמן וביין" עשויה להינתן למלאך, בדומה להוראות שניתנו ב-7:3 ו-9:4. יש תזמון מושלם לכל מה שעומד אחריו. חלקם חשבו שחיסכון של "מותרות" כמו שמן ויין בתקופה של עוני שכזה מצביעה על מעמד עילית שאוגר את כל הדברים הטובים, כפי שנוהגות תמיד מפלגות קומוניסטיות שלטון. בהחלט יש שפע על הפלנטה, ללא שום סיבה שמישהו יסבול, אלא אם כן מקולל כל כך על ידי רעהו. מתי 24:7b עשוי לבוא לידי ביטוי כאן.

חותם 4 (ו:7-8) מוות. ה"חרב" היא צורת ההרג הנפוצה בימיו של ג'ון ובמשך כל כך הרבה מההיסטוריה. אנו מניחים שכאן הכוונה ל"חרבות" מודרניות יותר, אם כי יש בהחלט אזורים פרימיטיביים בכדור הארץ. "חיות האדמה" יכנסו פנימה, כפי שנכנסו, למשל בשנת 200-300 לספירה במהלך הירידה הגדולה באוכלוסיה שנגרמה על ידי מלחמת האזרחים של האימפריה הרומית (לפי ספר התנ"ך של Halley). ראה שוב את מתי 24:7b.

לא הצלחתי למצוא בפרקים הבאים של ההתגלות התייחסות ברורה לימי הסבל הראשונים הללו. עד כמה שאני יכול לדעת, שאר ההתגלות מתרכז בחותמות החמישי והשישי. אף על פי כן, אם זו באמת "תחילת הצער", איזו התחלה זו!

About admin

Check Also

איך לזהות בית מרקחת קנדי ​​מורשה מבית מרקחת אינטרנטי מזויף

יש חשש גובר לגבי בתי מרקחת באינטרנט מזויפים. למעשה, הגידול במספר אתרי בתי המרקחת המזויפים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.