מדוע אמבטיות כה קריטיות לציפורים

כאשר אנשים רבים רואים ציפורים מתהפכות ומנקות את נוצותיהן, הם מייחסים זאת להבל מצד הציפור. אבל, במציאות, מה שהם עושים זה לשמור על הכנפיים שלהם, המכשירים שהם תלויים בהם לטיסה בטוחה.

אם כנפי ציפור אינן במצב מושלם, הציפור לא תוכל לעוף או לא תוכל לשלוט בתעופה שלה. לכן אחרי טיסה ארוכה ואפילו לאורך כל היום, תראו אותם מנקים ומיישרים את הנוצות. רוב הציפורים, אם יש להן הזדמנות, יתרחצו לפחות פעם ביום. הם עושים זאת כדי להיפטר מהאבק שהצטבר בנוצותיהם במהלך טיסתם במהלך היום. לאחר האמבטיה הם ינערו את המים החוצה ויתחילו בתהליך של סירוק והחלקת נוצותיהם. אם תצפו בהם בקפידה, תראו אותם מעבירים כל נוצה בקפדנות דרך המקור שלהם, מספר פעמים במידת הצורך, כדי להבטיח שהנוצה והיכולות האווירודינמיות שלה מתאימים בדיוק.

באזורים יבשים או מדבריים, ציפורים לא תמיד יוכלו למצוא מים להתרחץ בהם, אבל הן עדיין צריכות לנקות את נוצותיהן. מה שהרבה ציפורים יעשו זה לעשות אמבטיות אבק. הם יתגלגלו כתם מאובק עד שיכסה את נוצותיהם. לאחר מכן הם יקומו וינערו את האבק החוצה, בדומה לאופן שבו הם מנערים מים מהכנפיים שלהם כאשר יש להם אמבט מים. לאחר מכן הם ינקו את נוצותיהם במקורם, כרגיל.

אמבטיות חשובות גם מסיבה אחרת. במהלך היום והלילות, טפילים רבים נמשכים לציפורים. חרקים, קרדית, פרעושים וכדומה ינסו לתפוס טרמפ על ציפורים ולמצוץ מדמם. אמבטיות יומיות עוזרות לצמצם את הטפילים למינימום.

לציפורים מסוימות, במיוחד אלו שמבלות זמן רב במים או סביבם, יש בלוטות עור המייצרות שמן. לאחר הרחצה, הציפורים הללו ילחצו את הבלוטות כדי לגרום להן להפריש שמן. לאחר מכן הם יפזרו את השמן על הכנפיים שלהם. זה עוזר לאטום אותם ולמנוע מהם להסתבך במים.

אם אתה חובב ציפורים ויש לך בתים ומאכילים לציפורים בחצר שלך, זה יכול להיות טוב ללכת על הצעד הנוסף ולספק גם אמבט לציפורים. ברגע שהציפורים בשכונה שלך יגלו את זה, תופתעו לגלות עד כמה זה הופך להיות פופולרי כשהן עוצרות מדי פעם כדי לעשות את האמבטיה היומית שלהן.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.