מדוע ציפורים מטילות ביצים במקום ללדת חיים

בני אדם, כמו רוב היונקים, מולידים צעירים חיים. מינים רבים אחרים כמו זוחלים וכמה דגים גם מולידים חי. ציפורים, לעומת זאת, תמיד יולדות בתהליך של הטלת ביצים.

בעלי חיים שיולדים צעירים חיים נקראים בעלי חיים חיים. Viviparous מתורגם לרבייה בתוך הגוף של האם. חיות שיולדות באמצעות הטלת ביצים נקראות ביציות. באופן רופף זה מתורגם לבעלי חיים שהעוברים שלהם מתפתחים מחוץ לגוף ובתוך הביצים. בעלי חיים שנכללים בקבוצה זו הם רוב הדגים, דו-חיים, זוחלים, חרקים, וכמובן, ציפורים.

הסיבה לכך שציפורים יולדות באמצעות הטלת ביצים נעוצה באופן שבו הן התפתחו כמין. ציפורים הן אחת מבעלי החיים הבודדים שאינם חרקים בעלי יכולת לעוף. אבל הם לא התחילו ככה. ציפורים התפתחו מהדינוזאור שככל הידוע לנו היו קשורים לאדמה. לציפורים המוקדמות שהתפתחו מדינוזאורים לא הייתה יכולת תעופה. עם זאת, ככל שמיני הציפורים התפתחו, הם השיגו יכולות מסוימות ואיבדו אחרות. כדי שציפורים יעופו הן נאלצו לאבד צפיפות ומשקל. אחרת, אין סיכוי שהם יהיו קלים מספיק כדי להיתמך על ידי הרוחות. אחת הסיבות העיקריות לכך שציפורים יכולות לעוף היא שהן כל כך קלות משקל, הרבה יותר קלות מיונק באותו גודל.

כפי שניתן לראות בכל יונק חי, ככל שהעובר גדל בתוך האם, האם נעשית כבדה יותר ויותר. אם ציפורים היו חיות, לא היה עובר זמן רב מדי עד שהמשקל המשולב של האם והעובר יגרום לכך שהאם תהיה כבדה מכדי לעוף. זה ימנע ממנה את היכולת להימלט מטורפים, לצוד מאכלים רבים וכו'. עם זאת, אם ניתן לתת לעובר לגדול מחוץ לגוף, בביצית, הבעיה נפתרת.

זו הסיבה שברגע שהיא יכולה, נקבת הציפור תיפטר מהביצה שבתוכה על ידי הטלתה בקן שבו היא תורשה לדגור ולבקוע. שיטה זו של נשיאת צעירים, עם זאת, מגיעה עם מערך סיכונים משלה. מכיוון שהעובר נמצא מחוץ לגוף, הזוג הנקבה והזכר חייבים לעבוד יחד כדי להגן על הביצית. משמעות הדבר היא שמישהו חייב תמיד להישאר בקרבת מקום כדי למנוע מטורפים לנצל הורה נעדר על ידי פשיטה על הקן וגניבת ביצים.

About admin

Check Also

קניית הציפורים הטובות ביותר

זה קל מספיק למצוא עופות ציפורים למכירה אם אתה רוצה, אבל קל באותה מידה לקנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.