מדריך מחמם דגים

הטמפרטורה של מיכל הדגים היא קריטית לחלוטין לרווחתם של מיני הדגים המאכלסים אותו. שלא כמו בני אדם וחיות מחמד בעלי דם חם, מיני דגים נוטים לא לייצר את חום הגוף הייחודי שלהם. הם חייבים להסתמך על טמפרטורת המים כדי לווסת את הטמפרטורה הפנימית שלהם. המידע על מחמם המים באקווריום להלן מכסה את כל מה שאתה צריך להבין לגבי יחידות חימום, ויכסה סוגי מחממי מיכל דגים, גדלים ומיקום המחמם.

ההחלטה על סוג מחמם מיכל הדגים לשימוש עם מיכל האקווריום שלך היא לא ממש קשה כל עוד אתה מזהה את השונות בין מספר מחממי מיכלי דגים. ישנן מספר יחידות חימום בסיסיות של מיכל אקווריום; יחידות חימום טבילות, יחידות חימום טבולות, יחידות חימום מצע ויחידות חימום של מערכת סינון. בהתאם לגודל המיכל שלך ולרכיבים נוספים כגון בור, ייתכן שתצטרך להחליט מה יתאים ביותר לאקווריום שלך.

להבין איזה סוג של דוד מים לרכוש עבור מיכל האקווריום שלך היא רק התמונה העיקרית. תנורי חימום קיימים במספר גדלים ודירוגי הספק. האם אתה עדיין מתלבט מהו הגודל המדויק של דוד המים שאתה צריך עבור מיכל האקווריום שלך? קיימת דרך לנתח את דוד המים בגודל הנכון, תוך שימוש בגודל המיכל והטמפרטורה הרצויה. ברגע שאתה יודע איזה גודל דוד אתה צריך ואת סוג התנור, אתה מוכן לבחור את המותג. אנא קרא ביקורות באינטרנט או באתר מחמם מיכלי דגים בסוף המאמר כדי לראות אילו מחממים כדאי לקנות.

מינים רבים של דגים שרוצים מים מחוממים לבריאות וכושר אידיאליים (כגון הבטה) מוחזקים במיכלים קטנים או במיכלים. למרבה הצער, מיני מיכלים וסוגים קטנים יותר של מיכלי דגים עלולים להיות משימה קשה לחימום נאות. בזמנים עברו, אולי כמה שנים, הוכנסו מגוון יחידות חימום קטנות לשוק מיכלי האקווריום. עיין ביחידות חימום מסוג זה המיועדות במיוחד לאקווריומים קטנים אם יש לך מיכל בנפח של פחות מ-10 ליטר. הם משווקים בדרך כלל כתנורי "ננו" או "פיקו", ועושים את העבודה בצורה טובה למדי ללא סיכון של חימום יתר של המיכל עם מחמם מיכל דגים בגודל מלא.

ברגע שאתה רוכש מחמם מיכל דגים, השלב הבא הוא להחליט היכן למקם אותו במיכל. האם הפריט צריך להיות ממוקם באמצע או בצד? האם אתה יכול לנתב את הזרם בצורה יעילה יותר? האם זה אולי יעשה את ההבדל? יש הרבה טיפים פשוטים, אם כי קריטיים, למיקום נכון של דוד המים. קצת ניסוי וטעייה גם עושה הרבה. אולי כדאי להשקיע בבדיקה של מדחום כדי לנטר במדויק את טמפרטורת האקווריום.

גם בתנאים גדולים, בעיות בהחלט יכולות להתרחש. בעיקרו של דבר, האירוע הלא רצוי השכיח ביותר הוא בדרך כלל דוד מים שמחליט להישבר ללא אזהרה מוקדמת. במקרה שאתה מודאג מכך שיקרה, עליך לחשוב על שימוש במגן לדוד מים. אתה תרצה לקבל את זה כשתצטרך את זה. כדאי גם לזרוק אותו לעגלה כשאתה קונה את התנור.

משימה קשה נוספת של מחמם מיכל דגים היא בדרך כלל במהלך תקופת הקיץ בכל פעם אַקוַרִיוּם טמפרטורות המים במיכל עולות יחד עם טמפרטורת הסביבה. לפעמים, כיבוי מחמם מיכל הדגים לא ממש מספיק כדי לעצור טמפרטורות מים מוגזמות בצורה מסוכנת, ויש צורך באמצעים נוספים כדי לשמור על מיני הדגים קרירים. אפשר להוסיף כוסות מים קרים, אבל זה די גוזל זמן. צ'ילרים קיימים והם בעצם ההיפך מהמחמם. אם אתה בערך בחצי הכדור האמצעי, אתה יכול באותה מידה לזרוק מקרר לעגלה עם מחמם מיכל הדגים ומגן המחמם.

משעות החורף, הבעיה ההפוכה יכולה להתרחש. זה נכון במיוחד אם מחמם המים שלכם לא יוכל לספק מספיק חום בתקופת החורף של השנה, ויש לנקוט באמצעים על מנת לשמור על חום מיני הדגים. יש לשקול גם תנור חימום חזק יותר, או באופן אידיאלי תנור חימום שני. שני תנורי חימום יבטיחו שהטנק לא יצא מדי מהקו במקרה של כשל אחד. גם אם מחמם ה-300 וואט שלך חזק פי שניים מדוד חימום של 150 וואט, אם הוא יחליט לא להידלק אז הוא הופך לדוד 0 וואט. אפשר גם לזרוק דוד שני לעגלה.

אני מקווה שלאחר קריאת זה יהיה לך מושג טוב יותר איזה סוג של מחמם מיכל דגים לרכוש. ברגע שתהיה לך מערכת אידיאלית במקום, לא תצטרך לדאוג כי אתה יודע שטמפרטורת האקווריום תהיה קבועה ואם משהו ייכשל יש אמצעי הגנה במקום כדי למנוע אסון.

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.