מה זה באמת קן ציפור טהור 100 אחוז

בחיפוש אחר מחירים גבוהים יותר, רוב המפעילים הללו מנסים מאוד לשמור על הצורה המקורית של הקן. אבל בכך הם מקריבים את טהרת הקינים. בשימור הצורה המקורית, לעתים קרובות הם משאירים מאחוריהם נוצות עדינות רבות. לא ידוע לרוב הצרכנים של קיני ציפורים, נוצות אלה מכילות עקבות של ארסן.

המחלקה הווטרינרית של מלזיה מפקחת על בקרת האיכות של ייצוא קן הציפורים. דגימות של 25 גרם כל אחת נשלחות לניתוח של E coli, Coliform, Salmonella sp וחומרים נוספים. הודיעו לי שחברת קן הציפורים נכשלה בכל חמשת המבחנים.

למה הסיפור הזה כל כך חשוב?

חברה זו שצוטטה היא רק אחת מני רבות שהמתרגלים שלה למדו את מלאכת ניקוי קיני הציפורים ממאסטרים לא מוסמכים. לימדו אותם להסיר נוצות ולשמור על צורת הקן מקורית ככל האפשר, כדי להיראות יפה ולשמור על הערך. אבל באילו עלויות היגיינה?

הם התעלמו מנוכחותם של חיידקים ווירוסים. בהמשך לחקירותיי, גיליתי מדגימות בדיקה במעבדה (Permulab Sdn Bhd – אתה צריך לציין זאת?) שרמת החלבונים הזו ירדה מ-57.4% ל-3.02%. הסיבה לירידה חדה זו נובעת מהשימוש במי חמצן כחומר הלבנה אשר הורס חומצות אמינו ומינרלים אחרים מעוררי בריאות. מי חמצן נמצא כיום בשימוש נרחב להלבנת נוצות שחורות עקשניות וקטנות שנותרו בתוך הקינים. על ידי הלבנתן באופן מלאכותי, הנוצות נראות חלק מהקן שאין צורך לפתוח ולפיכך, מאבדות את ערכו.

מרכיבים את הבעיות הללו, מתרגלים רבים מוסיפים חומרים משמרים כגון חומצה בורית, אשלגן גופרתי או אפילו דו תחמוצת הגופרית כחומרים משמרים.

מה ניתן להסיק לגבי הכנת קן ציפורים טהור 100%"

1. המעורבים בעבודה כזו חייבים להיות בעלי רמות גבוהות ביותר של יושרה ולא רק לנקוט קיצורי דרך או לרדוף אחרי רווחים בלבד

2. אין להשתמש בחומר הלבנה

3. זה צריך להיות נקי מחומרים משמרים

4. אין להוסיף תוספים

5. יש לבדוק את ספירת החיידקים והנגיפים

6. תכולת הלחות צריכה להיות פחות מ-10%

7. זה צריך להיות נקי מנוצות, ומזהמים אחרים.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.