מה מקורם של חתולי בית?

אנשים מבולבלים מהיכן הגיעו חתולי בית. החוקרים מתווכחים גם על המקום והזמן שבהם חתולים הפכו מבויתים. חלקם גם אומרים שחתולים בייתו את עצמם. תסתכל על התיאוריות השונות לגבי אלה.

החתולים המבויתים הראשונים

לפני כ-40 מאות שנה, האמינו שלמצרים היו חתולים מבויתים. אמונה זו מבוססת גיאוגרפית שכן מבוססת על עדויות DNA; לחתולי הבית של היום יש את אותם אבות קדמונים לאלו של חתולי הבר האפריקאים. אולם בשנת 2004, כאשר נחפר קבר ניאוליתי בקפריסין בן תשע וחצי אלף שנה, שרידי חתול לצד רמז אנושי שאנשים טיפלו בחתולים עוד לפני 4000 שנה.

מצד שני, כמה מחקרים מראים שביות חתולים יכול היה להתחיל כבר לפני 12,000 שנה במהלך הפריחה של תעשיית החקלאות בסהר הפורה (אדמה פורייה בצורת סהר המקיפה את מצרים וסוריה) של המזרח התיכון.

יותר חקלאות חושבים להביא עוד שרצים שמביאים ליותר חתולים. זוהי תיאוריה הגיונית בהתחשב בעובדה שאפילו חתולי הבר של ימינו ממשיכים להתקבץ כדי ללכת ולגור במקומות עם הרבה אספקת מזון, לא משנה אם זו מסעדה עם שפע של גרוטאות או חווה שבה הם יכולים לצוד שרצים.

האמינו כי סוחרים יוונים ופיניקים הביאו חתולי בית לאירופה לפני כ-3000 שנה. לרומאים יש הערכה גבוהה לחתולים בכל הנוגע לשליטה במזיקים ולכן הלגיון הרומי לוקח אותם יחד בכל פעם שהם נסעו לגאליה (צרפת של ימינו) כמו גם לבריטניה.

חתולים הובאו לבריטניה

כשהרומאים עזבו את בריטניה לפני כ-1600 שנה, רוב החתולים שלהם נשארו מאחור. לפני כ-1000 שנה כשהוויקינגים פלשו לבריטניה, הם לקחו מספר חתולי בית שהותירו מאחור הרומאים כשחזרו לנורבגיה.

כישוף

משהו מצער קרה לחתולים לפני כ-700 שנה בבריטניה. במהלך ימי הביניים הללו, הידיעה שפתאום נחשדו בחתולים כמעורבים בכישוף הפכה לנפוצה. לכן התרחש טבח חתולים באירופה ונטבחו מאות אלפי חתולים. רוב האנשים שיערו ששחיטת חתולים זו הובילה לגידול באוכלוסיית החולדות באירופה, אשר בתורה גרמה להתפשטות מגפת הבובונים מ-1346 ל-1353.

חתולים הוכנסו לעולם החדש

במאה ה-16, חתולים לא רק החזירו לעצמם את הפופולריות שלהם, אלא גם לקחו עוד קפיצה ענקית. במהלך המאות ה-17 וה-18, מגלי עולם וסוחרים חדשים עזבו את בריטניה וספרד כדי להציג חתולי בית בארצות הברית.

החתול הנוכחי

חתולים הפכו לפופולריים מאוד וכיום יש כ-8.5 מיליון חתולי מחמד בבריטניה. הם נחשבים לחיית המחמד הפופולרית ביותר בעולם.

להרבה משקי בית יש כלב אבל הרבה בעלי חתולים מראים את אהבתם בכך שיש להם משקי בית מרובי חתולים. כיום, ישנם יותר מ-100 גזעי חתולים ביתיים ואנשים ממשיכים לפתח גזעים חדשים.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.