מה עושה חתולים שונים מבעלי חיים אחרים

יש הבדלים רבים בין חתולים לבעלי חיים אחרים. לכל החתולים, מחתולי בר גדולים ועד חתולי בית קטנים, יש תכונות משותפות. מדענים טוענים כי זן החתולים התפתח לפני כ-40 מיליון שנה מחיה הדומה לסמורים. לשם השוואה, הארקטוס האנושי, היצור האנושי הראשון, התפתח לפני כ-1, 8 מיליון שנים.

החתולים המבויתים הראשונים מיוחסים לאנשים מצריים מוקדמים שחיו באזור מצרים העליונה של הנילוס. חתולי הבית הראשונים הללו זכו להערכה כי הם רדפו והרגו מכרסמים קטנים ונחשים. חיות המזיקים הללו פגעו ללא הרף בדגן שהיה מקור המזון העיקרי של המצרים. חתולים היו דרך יעילה עבורם להתמודד עם המזיקים הללו, אז אנשים שמרו עליהם בסביבה.

ככל שבני אדם וחתולים הכירו אחד את השני והפחד שלהם נעלם, נוצר קשר חזק יותר והדוק יותר ביניהם. העם המצרי נדהם מהזריזות של החתול, מהיכולות הפיזיות והציד שלו. בצד השני, חתולים נהנו ממחסה בטוח וקיבלו אוכל מאנשים. בנוסף, המצרים הוקסמו מיכולתו של החתול לראות כשחושך ולהימלט בצורה גמישה מסכנות. גם התנהגותם האדישה האופיינית של חתולים תרמה למעמדם הגבוה.

מיקומם הגבוה של החתולים אפשר להם לנסוע במעלה ובמורד נהר הנילוס על ספינות תבואה. נוכחותם על ספינות הבטיחה את ההגנה על התבואה מפני בעלי חיים כמו עכברים, חולדות ומכרסמים קטנים אחרים. בתנאים נוחים אלה, חתולים התרבו והתפשטו חשבו בכל אזור הנילוס.

היכולות והערכים של חתולים אפשרו לגדל אותם לגובה של חברי מלכות. עד מהרה הפך לבלתי חוקי לפגוע בחתולים ולהרוג אותם. אנשים מצריים התחילו לקרוא לחתולים מאו מכיוון שהמילה הזו דומה לצליל המיאו. מאוחר יותר הוחלף שם זה במילה Urchat. עד מהרה נוצרה אלת חתול הידועה בשם פאשט (בדומה לכוס ולכוס) והמצרים סגדו לה. השמות המודרניים לחתולים בהם אנו משתמשים בימינו התפתחו מהשמות המצריים הישנים.

הרומאים המשיכו בביות החתולים מכיוון שהם העריכו גם חתולים בשל יכולותיהם לצוד. זה אפשר לחתולים להתפשט ברחבי האימפריה הרומית. נפילת רומא סימנה את תחילתה של תקופה ממש קשה לחתולים. חתולים, ובמיוחד שחורים, נחשבו ליצירות מרושעות והיו קשורים לכישוף. לפיכך, הם נרדפו ונהרגו.

לפי היסטוריונים חתולים בויתו כל כך מהר בגלל יכולתם לחסל מזיקים, גמישותם הפיזית והתנהגותם המיוחדת. בדרך כלל, חתולים הם עצמאיים לחלוטין, אך הם יכולים לחיות גם במשפחות ובקבוצות. בעוד שכלבים צריכים להיות עם אנשים ודורשים תשומת לב מאנשים, חתולים יכולים להסתדר לבד. חתולים הם בעלי חיים שאינם זקוקים לקרבה רגשית מיוחדת או לאישור.

החתולים שאנו מכירים כיום ובעלי כחיות מחמד הם בעלי כמה מהמאפיינים של אבותיהם הקדומים. יש אנשים שלא אוהבים התנהגות חתולית ומעדיפים חיות מחמד לכלבים. אבל יש אנשים שמעריכים בדיוק את עצמאותו והתנהגותו של החתול, ושמחים להחזיק חיית מחמד כזו בבית. בעלי חתולים ובעלי כלבים שונים לחלוטין באינדיבידואליות שלהם מכיוון שהם מעריכים מאפיינים שונים.

לא קל לאלף חתולים אבל זה באמת אפשרי. יש מופעי חתולים שבהם ניתן לראות טריקים מדהימים שמבצעים חתולים. אתה יכול לאמן את החתלתול שלך לבצע פקודות בסיסיות ולבוא כשקוראים לו בשמו. מומחים רבים מאמינים שחתולים ניתנים לאילוף אם הם רוצים לעשות זאת ובעלי חתולים לא יכולים לגרום לחיות המחמד שלהם לעשות משהו בניגוד לרצונם.

הבדל נוסף בין חתולים לבעלי חיים אחרים הם הזריזות, האיזון והכוח שלהם. חתולים יכולים לקפוץ פי שלושה מגובהם – דבר שאנחנו בני האדם לא יכולים לעשות. אולי שמעתם את האמרה הישנה שלחתול יש תשעה חיים. אמירה זו באה מיכולתו של החתול להימנע מנזקים פיזיים שונים. לכן, אין זה מפתיע שלעתים קרובות חתולים מסוגלים להימלט מאסונות שונים ללא פגע.

חתולים הם ייחודיים בגלל יכולת הראייה שלהם בלילה, כוחם וגמישותם הפיזיים והנכות שלהם. למעשה, חתולים לא מעמידים פנים שלא אכפת להם. האמת היא שבאמת לא אכפת להם. אולי אתה לא אוהב התנהגות אדישה כזו, אבל גם לחתולים זה לא אכפת, אז עדיף שתסכים לקבל את זה.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.