מה עושה נוטריון?

מה שעושה נוטריון זה לחזות בחתימה על המסמכים ולבקש מכל צד להישבע שבועת מקוריות. בעל רישיון נוטריון הוא אדם המורשה חוקית על ידי מדינה לנהל שבועות, לקבל אישורים ולאשר מסמכים. נוטריון לא יפעיל סמכות או סמכות בתיקים פליליים.

נוטריון חייב לוודא שמי שחתום על מסמך לאישור נוטריון הוא מי שהוא אומר שהוא. מכיוון שזהויות הן קריטיות, נוטריון עשוי גם להשקיע זמן מה באימות שמות הצדדים המעורבים בחתימה.

תפיסה מוטעית אחת לגבי רישיון נוטריון היא שהחתימה הרשמית שלו ו/או חותמת ההבלטה שלו הופכת אוטומטית מסמך ל'אמיתי וחוקי'. מסמכים מאושרים על ידי נוטריונים נחתמים בחותמת הנוטריון ונרשמים על ידי הנוטריון בפנקס המנוהל על ידו.

החותם של בעלי הרישיון יהיה או מכבש חותם או חותמת גומי. אלו יהיו רכושו הבלעדי של הנוטריון. החתימה והחותמת שלהם נדרשות לאימות החתימות על מסמכים משפטיים רבים. לאחר מכן הם מאמתים את זהותו של האדם, בדרך כלל עם רישיון נהיגה, לוחצים על החותם על המסמך וחותמים עליו.

אם אתה מאושפז, תוכל גם לבקש מהאחות או מפקיד היחידה שלך לדאוג לשירותיו של נוטריון ללא תשלום. בנוסף, חנויות תיבות דואר, שירותי העתקה ובנקים מספקים לעתים קרובות שירותי נוטריון לציבור.

לעתים קרובות נדרש אימות של חתימת נוטריון כאשר מעורבים תחומי שיפוט זרים ואחרים. הציבור רשאי לגשת לרשומה זו ולאמת את חתימתו ה"רשמית" של הנוטריון במשרד פקיד המחוז. אם לא, אז תחילה יש לאמת דוגמה מהחתימה והחותם של הנוטריון על ידי הרשות המחוזית המתאימה האחראית על נוטריונים ציבוריים.

לכל בעל רישיון תהיה חותמת משרה שתודבק על כתבי פרסומיו ועל מחאותיו. תקופת הכהונה היא בדרך כלל ארבע שנים המתחילות במועד התוקף הנקוב בוועדה הנוטריונית. משרד מזכיר המדינה מבצע חקירות רקע אקראיות על אנשים המגישים בקשות חדשות או חידוש רישיון נוטריון. המבקש אינו יכול לפעול כנוטריון עד לקבלת תעודת מינויו ממשרד זה. בעל רישיון ממונה רשאי להתחיל במתן נוטריון למסמכים לאחר קבלת אישור מינוי ממזכיר המדינה.

About admin

Check Also

כיצד מיכלי נוזלים בתפזורת גמישים יכולים לחסוך לעסק שלך כסף

זו עובדה די ידועה שלמשלוח כמויות גדולות של נוזלים אין הרבה מגוון. בדרך כלל ישנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.