מרק סיני: קן ציפורים או חם וחמוץ? היתרונות של מרקים סיניים

רבים מאיתנו שמעו על מרקים סיניים מפורסמים רבים כמו מרק קן הציפור ומרק חמוץ וחם, כמו גם על קפיצות הבודהה המסקרנות מעל הקיר. האם אתה יודע שהסינים משתמשים במרק למטרות רפואיות וגם למטרות מזון? הסינים מאמינים באיזון בין היין והיאנג או כוחות הטבע החמים והקרים וזהו הבסיס למרכיבים המשמשים במרקים סיניים.

מלבד הערך התזונתי של המזון עצמו, הסינים משתמשים בסגולות רפואיות של מרכיבי המרק כדי לשמור על בריאות תקינה או כדי להאיץ את ההחלמה של אנשים חולים עם מרכיבים אלו. באופן אידיאלי, נעשה שימוש בחומרי גלם טריים ובמידת האפשר, נעשה שימוש גם באיכות הטובה ביותר. דוגמה למרק המוערך בשל סגולותיו המרפאות הוא מרק קן הציפור. במנדרינית זה נקרא ה יא וואו או ממש קן הסנונית.

אלו הם קנים אכילים של סופית או סנונית. כאשר מערבבים אותם עם מים, הקנים הלבנבנים הופכים לדמוי ג'לי, ומאמינים שיש להם יתרונות בריאותיים רבים. בין היתרונות ניתן למנות שיפור מערכת החיסון, וזירוז לידה מחדש של תאים. קן הציפור עשוי לעלות מאות דולרים, אך בצריכה קבועה, מאמינים שהוא משפר את העמידות למחלות בילדים על ידי חיזוק המערכת החיסונית, מחזק את הריאות והכליות של גברים וכן משפר את העור של נשים. אחרים מאמינים שזה יכול לעזור לאנשים הסובלים מאסטמה.

בינתיים יש מרקים שמאמינים שהם מקלים על הצטננות ומורידים חום. כשיש לאדם חום, הסינים מאמינים ששתיית מרק שיש בו יותר יין תוריד את החום וכאשר אדם מתקרר, הוא יקבל מרק שיש בו יותר יאנג כדי לאזן את המחסור בכוחות היאנג בגוף. דוגמאות למרקים אלו כוללים את מרק המלון החורפי המשמש לקירור הגוף ונלקח בדרך כלל בחודשי הקיץ החמים. חרצית משולבת גם במזונות כדי להשיג את אותה מטרה. בחודשים הקרים, ניתן להשתמש בג'ינסנג ובג'ינג'ר כדי לחמם את הגוף שאולי חסרה לו אנרגיית יאנג. אומרים שהמרק החם והחמוץ טוב גם להצטננות.

מרקים סיניים רבים משתמשים בעשבי תיבול וצמחים בעלי סגולות רפואיות כמרכיבים. המרכיבים הללו כמו גם האיזון של אבות המזון במרכיבים האחרים הם שמביאים לנו הרבה יתרונות. הכל באיזון בין האלמנטים השונים בטבע כפי שהסינים מאמינים. ואם אתה מרגיש לא בסדר, למה לא לקחת קצת מרק סיני כדי לאזן את מה שמפריע לך?

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.