סוגי כרישי אקווריום מים מתוקים לדגים שלך

אקווריומים הם פריטים נפלאים שיש בבית, הם יכולים ליצור תחושה של שלווה ורוגע. ישנם סוגים רבים של אקווריומים שניתן לתחזק ממים קרים ועד טרופיים ולכל וריאציה יש סט משלה של דגים נפלאים לגלות. ישנם מספר סוגים שונים של כרישי אקווריום מים מתוקים, ואיזה מהם תבחר יהיה תלוי בגודל המיכל שברשותך.

כריש יכול להיות תוספת יפה לכל מיכל ביתי, אבל הקפד לעשות עליהם שיעורי בית קודם. חלקם טריטוריאליים מאוד ועשויים לתקוף דגים אחרים בעוד שאחרים דורשים מקום מסתור. כמו כן, זה אף פעם לא רעיון טוב להחזיק יותר מסוג אחד של כריש במיכל וזה יכול לגרום להתנהגות תוקפנית במינים מסוימים.

אחד מסוגי הכריש הטובים ביותר הוא באלה או כריש הכסף, זהו כריש שליו מאוד שנראה כמו העסקה האמיתית. הם תואמים לרוב הדגים האחרים אבל הם יכולים לגדול להיות גדולים מאוד. במקרים מסוימים הם יכולים להגיע לאורכים של עד 12 אינץ'. כדי לשמור על הדג הזה, תעשה הכי טוב שיש להקה של בערך שישה מהם, מה שאומר שהמיכל שלך יצטרך להיות בגודל של לפחות 90 ליטר.

כריש הקשת בולט למדי, יש לו גוף שחור ירקרק עם סנפירים כתומים או אדומים בוהקים. דג זה חייב להיות רכישה יחידה מכיוון שהוא יהפוך לתוקפני עם כרישים אחרים בטריטוריה שלו. בממוצע הם גדלים לסביבות 5 אינצ'ים והיו בטוחים שלדג שתציג אותו יהיה מספיק מקום להסתיר אם יש לו אחד מהתקפי הזעם שלו. מיכל של לפחות 29 ליטר מומלץ לדג זה.

כריש הזנב האדום דומה ברוב המובנים לקשת, גופו כהה יותר ורק סנפיר הזנב צבעוני אך יש לו אותן נטיות תוקפניות כמו הקשת.

אפשרות נוספת היא Albino Ruby Shark. זה בעל גוף בצבע שמנת עם סנפירים אדומים או כתומים. זהו דג קהילתי טוב ולעיתים רחוקות הופך תוקפני, ניתן להחזיק אותו בלהקות של עד שלושה אבל אם המיכל קטן יותר אז מומלץ רק אחד. הדג הזה יכול לגדול ל-6 אינצ'ים או יותר ולהבטיח שיש לך מערה או בול עץ להסתתר בהם. הם גם מגשרים מצוינים אז ודאו שהמכסה מתאים היטב והיו מוכנים בכל הנוגע לניקוי המיכלים.

ישנם גם כרישי מפרש שיש להם סנפירי גב גדולים יותר, הם יכולים להילחם ביניהם ולכן עדיף לשמור אותם כדג בודד ולא כבית להקה, אבל באופן כללי הם שלווים כלפי מינים אחרים. עם זאת, לא מומלץ לשמור אותם עם דגים קטנים מכיוון שהם עלולים לאכול אותם. אורך דגים אלה יכול להגיע לכ-2.5 אינץ'.

כאשר שוקלים דגים עבור כל מיכל אתה צריך לבקש ייעוץ מומחה, שכן גורמים כגון גודל המיכל ודיירים אחרים ישפיעו על מה שאתה יכול ומה לא יכול להכניס פנימה. יש דגים שהם צוצני סנפיר, כך שיש להם אותם עם דגים אחרים יש סנפירים או זנבות גדולים זה רעיון רע מכיוון שהם יציקו וינשנשו את הסנפירים של הדגים האחרים.

באופן דומה אתה צריך להבין את הגודל המקסימלי של כל סוג של דגים כדי להבטיח שיש מספיק מקום באקווריום כדי שיגדלו ויחיו בנוחות. אם דג לא יכול לגדול לגודלו הטבעי והוא מוחזק על ידי החדר שיש לו, סביר להניח שהוא ימות צעיר יותר ויהיה לו בעיות אחרות הקשורות לגדילה עצורה. הם אולי רק דגים, אבל אתה צריך להיות מודע לצרכים שלהם ולעשות את המקסימום כדי לכבד אותם ולדאוג להם.

דגים אינם שונים מכל חיית מחמד אחרת שיש לכם, לכל אחד יש רשימת דרישות משלו וכדי שהם יחיו חיים מאושרים ובריאים הם צריכים להיות מסוגלים לגדול ולהסתובב בחופשיות. אם אינך יכול להרשות לעצמך מיכל גדול, וודא שאתה בוחר בכריש קטן יותר ויש לך רק אחד. זה גם רעיון טוב לשמור על שאר התושבים קטנים מדי כדי להבטיח שלכולם יהיה מספיק מקום לזוז ולגדול.

אם יש לך ספק כלשהו לגבי איזה כריש יתאים למערך הנוכחי שלך, דבר עם איש צוות בכל חנות אקווריום טובה שכן יש לו את ההכשרה והידע שיוכל להמליץ ​​על הכריש הטוב ביותר עבורך.

About admin

Check Also

מהו גלשן דגים? אנטומיה מנוסה

גלשן הדגים; מה הם ואיפה הכל התחיל? אלא אם כן חיית ונשמת גלישה במשך תקופה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments

אין תגובות להציג.